Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

KOMENDA POWIATOWA POLICJI

W PRZASNYSZU

 A P E L

Komendanta Powiatowego Policji w Przasnyszu do seniorów i ich rodzin

Szanowni Państwo !

                            Coraz częściej w kraju, a także w naszym powiecie dochodzi do przestępstw, w których poszkodowanymi są osoby w starszym wieku i mieszkające samotnie. Przestępcy są coraz bardziej zuchwali i perfidnie wykorzystują  ufność  osób starszych. Dlatego tak często starsi ludzie stają się  ofiarami naciągaczy i oszustów. Jedną z  metod ich działania jest kradzież na tzw. „wnuczka”. Sposób działania jest zwykle bardzo podobny. Złodziej telefonuje na numer stacjonarny starszej osoby i przedstawia się jako: wnuczek, kuzyn, syn, córka lub znajoma, znajomy  naszych najbliższych. Tłumaczy, że zdarzyła się jakaś niespodziewana sytuacja i pilnie potrzebuje pieniędzy, np. choroba, wypadek drogowy i kłopoty z prawem lub prosi o szybką pożyczkę. Informuje, że po pieniądze przyśle kolegę, koleżankę lub dobrego znajomego.  Często oszust podkreśla by nie informować rodziny i jej nie denerwować albo wręcz blokuje telefon by ofiara nie mogła potwierdzić zdarzenia.

Oszuści wykonują do swoich ofiar bardzo dużo połączeń telefonicznych w krótkich odstępach czasu w celu wywarcia presji  i nakłonienia  do szybkiego przekazania pieniędzy. Takie częste telefony mają także utrudnić seniorowi nawiązanie kontaktu z członkami rodziny rzekomo proszącymi o pomoc finansową.

Bardzo przejęta sytuacją starsza osoba, chcąc jak najszybciej pomóc przygotowuje pieniądze i nieświadomie przekazuje złodziejowi. Do tego typu zdarzeń doszło 21 października na terenie gminy Krzynowłoga Mała. Szajka złodziei usiłowała metodą na wnuczka ukraść pieniądze trzem starszym osobom, jednak nie dali się oni oszukać. Niewiele brakowało, aby starsze małżeństwo również z terenu gminy Krzynowłoga Mała straciło dorobek swojego życia. Młoda oszustka wyłudziła od nich dużą kwotę pieniędzy. Już po godzinie Policja zatrzymała grupę oszustów.

SENIORZE ! nie pozwól się oszukać, jeżeli masz  wątpliwości powiadom najbliższych i Policję,  pod numerem 997 lub 112  zawsze uzyskasz pomoc.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa