Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
22 stycznia 2021 - Niedziela Słowa Bożego 24.01.2021 Papież Franciszek postanowił, że ... +++ 19 stycznia 2021 - II NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 17.01.2021 Dzisiaj druga niedziela zwykła w r ... +++ 18 stycznia 2021 - Intencje Mszy Świętych 18.01.2021 – 24.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 17 stycznia 2021 - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021 +++ 13 stycznia 2021 - ROK ŚWIĘTY JAKUBOWY 2021 +++ 13 stycznia 2021 - AP+ Wspieram Ewangelizację Więcej informacji >>> +++ 13 stycznia 2021 - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO „B” 10.01.2021 Chrzest Święty jest przejściem z ... +++ 11 stycznia 2021 - Intencje Mszy Świętych 11.01.2021 – 17.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 7 stycznia 2021 - MODLITWA O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE +++ 7 stycznia 2021 - Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2021 +++ webdesign

Plakat_akcja_sw_Krzysztof_2016

Komunikat Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, Bp. Jerzego Mazura SVD z okazji 17. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa w Roku Miłosierdzia.

Drodzy bracia kapłani! Umiłowani bracia i siostry w Chrystusie! Przyjaciele misjonarzy! Drodzy kierowcy i użytkownicy dróg!

W dniach od 17 do 25 lipca 2016 roku, obchodzimy 17. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. Ta inicjatywa MIVA Polska łączy w sobie duszpasterską troskę o bezpieczne poruszanie się po drogach oraz konkretną pomoc polskim misjonarzom i misjonarkom w zakresie środków transportu.

Tegoroczne obchody tego Tygodnia wypadają w szczególnym czasie. Jest to rok dwóch ważnych Jubileuszy: Roku Miłosierdzia i 1050 rocznicy Chrztu Polski oraz odbywających się w Krakowie – Mieście Miłosierdzia, Światowych Dni Młodzieży. Cechą szczególną tych wydarzeń jest wymiar ewangelicznego miłosierdzia, które ma przenikać wszystkie sfery życia chrześcijańskiego. Papież Franciszek zwracając się do młodzieży pragnie, aby „Rok Święty Miłosierdzia był czasem odkrycia na nowo poczucia misji, jaką Pan powierzył swemu Kościołowi.”(z Orędzia na ŚDM w Krakowie).

Czas Światowych Dni Młodzieży to wielkie wydarzenie wiary. W roku Jubileuszu Chrztu Polski to wyjątkowa możliwość, aby razem z młodymi z całego świata ożywić w sobie dar wiary i z nową mocą świadczyć o Bożym Miłosierdziu wobec innych, jako „uczniowie-misjonarze”.

Te dni to także o wiele większy niż zwykle ruch na naszych drogach w Polsce. Wielu też ze świata, szczególnie z Europy będzie podróżować po naszych drogach. Stąd też w tym czasie naszym priorytetem powinna być szczególna troska o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Nasza modlitwa przed i po podróży, chociażby pobożnie uczyniony znak krzyża, wzajemna życzliwość na drogach i szacunek wobec innych, opanowanie pokusy nadmiernej prędkości i innych często egoistycznych i lekkomyślnych zachowań, wyzbycie się zgubnego pośpiechu, wreszcie zawsze konieczna trzeźwość, niech będą świadectwem wiary i wypełniania przykazania miłości Boga i bliźniego. Stąd z okazji Tygodnia św. Krzysztofa, który zarazem jest obchodzony jako Tydzień Bezpiecznego Kierowcy, pragniemy nie tylko przypominać, prosić i apelować o bezpieczną jazdę, ale i modlić się o bezpieczne podróże dla wszystkich.

W czasie Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa – podobnie jak w poprzednich latach –wspieramy polskich misjonarzy i misjonarki w zakupie środków transportu poprzez udział w Akcji św. Krzysztof – 1 gr za 1 km. MIVA Polska od ponad 15 lat, w imieniu Kościoła w Polsce troszczy się o te ważne narzędzia w pracy misyjnej, dzięki którym misjonarze szybciej i efektywniej wypełnią swoje zadania. Każdy pojazd w rękach misjonarza, to dla wiernych w wielu odległych miejscach możliwość częstszego uczestniczenia we Mszy św. i słuchania Słowa Bożego; to obecność kapłana, który pojedna z Bogiem, opatrzy chorych sakramentami; to ratunek dla niejednego chorego, którego misjonarze i misjonarki dowiozą do szpitala; to pomoc w dostarczeniu do szpitala matki mającej komplikacje w czasie porodu; to zaopatrzenie dla szkoły i ośrodka zdrowia; to często jedyny sposób komunikacji ze światem.

Pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy w ubiegłym roku 2015 przekazali pomoc do MIVA Polska na pojazdy misyjne. Dzięki tym funduszom zostało zakupionych 38 samochodów terenowych i osobowych, 1 ambulans, 11 motocykli i skuterów, 1 motorower oraz 438 rowerów dla katechistów misyjnych. Pojazdy te już służą w 32 krajach misyjnych, najwięcej w Afryce. Bóg zapłać za to piękne i szlachetne wsparcie!

W Roku Miłosierdzia MIVA Polska pragnie też wesprzeć chorych i niepełnosprawnych oraz najbardziej potrzebujących, którymi opiekują się misjonarze, wyposażając ich w wózki.

Drodzy bracia i siostry!

Włączmy się wielkodusznie w Roku Miłosierdzia w tę akcję pomocy misjonarzom, by żaden z nich nie został bez pomocy. Otoczmy ich modlitwą. Podziękujmy Panu Bogu za opiekę nad nami w czasie podróży, za każdy szczęśliwie przejechany kilometr drogi i złóżmy nasz dar na pojazdy dla nich, by mogli nieść Miłosierdzie drogami świata. Przyzywając wstawiennictwa św. Krzysztofa, Patrona Kierowców i Podróżujących oraz św. Jana Pawła II – misjonarza świata, z serca wszystkim błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

+ Biskup Jerzy Mazur SVD

Rok liturgiczny 2020/2021


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego