Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1 września 2023 roku odbył się Apel Pamięci z okazji 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pierwsza część uroczystości miała miejsce na cmentarzu parafialnym w Czernicach Borowych, gdzie spoczywają żołnierze 21 Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” oraz osoby zamordowane w Pomiechówku.

Druga część uroczystości odbyła się na cmentarzu parafialnym w Węgrze, gdzie dokonano odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej ofiarę terroru hitlerowskiego śp. Stanisława Kirasa.

W uroczystości udział wzięli: przedstawiciele władz samorządowych na czele z panem Markiem Wojciechem Brzezińskim – wójtem gminy Czernice Borowe, ksiądz kanonik Michał Gaszczyński – proboszcz parafii Czernice Borowe, ksiądz Sławomir Szumski – proboszcz parafii Węgra, druhowie strażacy OSP z Czernic Borowych i Węgry, delegacja uczniów i harcerzy, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych wraz z panią Dyrektor i Wicedyrektor.

Uroczystość uświetnił występ Gminnej Orkiestry Dętej pod batutą pana Macieja Kowalskiego.

We wrześniu 1939 roku nasi przodkowie utracili niepodległość, ale nie utracili poczucia polskości i ducha walki. Naszym obowiązkiem jest pamięć o poległych w obronie ukochanej Ojczyzny.

Tekst: Anita Zalewska

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa