25 października 2020 - APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED UROCZYSTOŚCIĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH Zbliża się dzień 1 listopada, a ... +++ 23 października 2020 - Odpust ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty 18.10.2020 +++ 23 października 2020 - Drzewko araukaria chilijska podarowane do kościoła +++ 22 października 2020 - Kościół filialny w Sadykrzu ustanowiony Sanktuarium Diecezjalnym pw. św. Rocha Kościół filialny w Sadykrzu w pa ... +++ 20 października 2020 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 18.10.2020 Dwudziesta dziewiąta niedziela zwy ... +++ 19 października 2020 - Intencje Mszy Świętych 19.10.2020 – 25.10.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 19 października 2020 - Próbne podłączenie lamp wokół cmentarza parafialnego 17.10.2020 +++ 19 października 2020 - Obchody 36. rocznicy porwania i męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki 19 października minie 36. rocznica ... +++ 18 października 2020 - 94. Światowy Dzień Misyjny – Tydzień Misyjny 2020 +++ 18 października 2020 - Planowane na najbliższą niedzielę liczenie wiernych w kościołach nie odbędzie się W trosce o zdrowie i życie wiernyc ... +++ webdesign

1 września 2018 r. w Czernicach Borowych odbył się Apel Pamięci z okazji 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej, który był wyrazem przywiązania lokalnej społeczności do historii i tradycji. W roku jubileuszu 100. rocznicy odzyskania niepodległości przedstawiciele: władz gminnych, Parafii, Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej, PSHO oraz ZHP uczcili pamięć ofiar walki o wolność i niezależność Ojczyzny. Wciągnięcia flagi państwowej dokonał Komendant Hufca Przasnysz hm. Łukasz Kijora a pan Bogusław Tłoczkowski zagrał hymn państwowy. Ksiądz Michał Gaszczyński modlił się w intencji ofiar II wojny światowej a pani Marzena Kołakowska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej przedstawiła krótki rys historyczny, poświęcony czasom kampanii wrześniowej i okupacji.
Na zakończenie złożono kwiaty i zapalono znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz zamordowanych w Pomiechówku w 1944r. Harcerze z 1 HDK „ZIELONY PŁOMIEŃ” wraz z druhną drużynową Edytą Zielińską przygotowali wieczornicę harcerską. Przy blasku ogniska wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne i harcerskie.

„Czuwam – to znaczy także: czuje się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje. To imię nas wszystkich kosztuje”.

Tekst: Marzena Kołakowska