24 lipca 2011 r. o godzinie 12:00 w czasie Mszy Świętej licznie zgromadzeni parafianie pożegnali swojego proboszcza Ks. Kanonika Stanisława Bednarskiego, który po 14 latach pracy duszpasterskiej odszedł do parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Osieku Rypińskim. Uroczystość pożegnania była połączona z poświęceniem pojazdów z okazji zbliżającego się dnia Świętego Krzysztofa.
Kamil
Nowa plebania
Plebania w Czernicach Borowych, jest okazałą budowlą. Powstała dzięki staraniom ks. kanonika Stanisława Bednarskiego oraz parafian. Plebania została oddana od użytku w 2004 r. Cała posesja ogrodzona jest metalowym płotem na kamiennym fundamencie. Wokół znajduje się dużo zieleni, drzew, iglaków i krzewów ozdobnych.
.jpg)









