Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

30 marca 2022 r. w czasie konferencji prasowej Konferencji Episkopatu Polski ogłoszono patrona nauczycieli polskich. Została nim bł. Natalia Tułasiewicz.

Jest dużo postaci wybitnych nauczycieli w Polsce, ale ten charakter Natalii Tułasiewicz czynią ją nie w zakonie ale w życiu świeckim wybitnym świadkiem Chrystusa. To czyni ją atrakcyjnym wzorem dla ludzi świeckich – mówił w czasie konferencji abp Gądecki.

Natalia Tułasiewicz była z wykształcenia polonistką. W czasie II wojny światowej była więziona najpierw w Hanowerze, później w Kolonii. Następnie trafiła do do obozu w Ravensbrück, gdzie podejmowała misję ewangelizacji. 31 marca 1945 r. zginęła w komorze gazowej.

W czerwcu 1999 r. podczas pielgrzymki do Warszawy papież Jan Paweł II włączył Natalię Tułasiewicz w poczet błogosławionych.

Natalia była z pozoru zwykłą kobietą, której przyszło żyć w okresie wojny i okupacji. Pełna marzeń, uwielbiała podróże, teatr, kino, chodziła na imprezy, koncerty, wystawy, lubiła dobrze się ubrać. Dusza towarzystwa, pełna radości i poczucia humoru, nie zamierzała wyrzec się wielu z przyjemności jakie dostarczał współczesny świat. Przy tym była jednocześnie wrażliwa na piękno i dobro. Cechowała ją prostota i pokora. Już jako nastolatka wybrała Boga jako największą wartość swojego życia.

źródło https://stacja7.pl

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa