Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. „Dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą jedność z Panem Bogiem. Ta dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i nadziei, bo nadal wielu ludzi pogrążonych jest w nocy zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy ten szczególny czas Bożego Narodzenia.

2. Z okazji świąt Bożego Narodzenia składam Parafianom i naszym Gościom serdeczne życzenia: „Pokój zakwitnie, kiedy Pan przybędzie.” Z adwentową refleksją, w ciszy oczekiwania na wigilijną gwiazdę, niech przyjdzie Pan i umocni nas swoim pokojem, aby dzielić się nim tam, gdzie niepokój. Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz spokojnego Nowego Roku 2017.

3. Życzenia na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok przekazuje nam również Biskup Płocki Piotr Libera: „Panie, Boże Najwyższy, który uniżyłeś się dla nas. Jesteś niezmierzony, a stałeś się maluczkim; jesteś bogaty, a stałeś się ubogim; jesteś wszechmocny, a stałeś się słabym”(papież Franciszek).
Czcigodni Księża, Kochani Diecezjanie! Z sercem pełnym wdzięczności za dar Wcielenia, stajemy przed betlejemską stajenką, by oddać pokłon umiłowanemu Synowi Bożemu. Niech nasze serca wypełni radość i pokój w spotkaniu z nieskończoną, wcieloną Miłością. Niech to spotkanie z Nowonarodzonym Jezusem uczyni nas Jego świadkami wszędzie, dokądkolwiek nas pośle! Życzę Wam błogosławionych świąt Bożego Narodzenia i obfitości łask w Nowym 2017 Roku! Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem – Wasz biskup Piotr.

4. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia pozostałe Msze Święte nazywane w tradycji Anielską i Królewską, zostaną odprawione o godzinie 10:00 i 12:00. Ta Msza Święta zostanie odprawiona w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii, przeżywających w mijającym roku różne jubileusze i rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00.

5. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia czcimy Świętego Szczepana Diakona i Męczennika. Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00. W czasie liturgii słowa zostanie odczytany list Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, a ofiary na tacę będą zbierane na rzecz tej uczelni oraz edukacji młodzieży naszej diecezji w szkołach katolickich.

6. Jutro również odbędzie się poświęcenie kredy, kadzidła i wody, które do naszych domów w najbliższym czasie przyniesie Pan Kościelny, jako zapowiedź uroczystości Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywanej Świętem Trzech Króli i nadchodzącej wizyty duszpasterskiej, która w naszej parafii rozpocznie się w sobotę 7 stycznia 2017 roku.

7. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. We wtorek 27 grudnia wspominamy Świętego Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. W środę 28 grudnia wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. W piątek 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

8. Sobota 31 grudnia, to wspomnienie Świętego Sylwestra papieża i zakończenie roku kalendarzowego. Msza Święta dziękczynno – przebłagalna w połączeniu z wystawieniem Najświętszego Sakramentu zostanie odprawiona o godzinie 16:30. W tym dniu za publiczne odśpiewanie hymnu Te Deum „Ciebie, Boga wysławiamy”, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

9. Jeśli pogoda pozwoli w Sylwestra przed północą spotkajmy się po raz kolejny na placu parkingowym przed kościołem w kręgu parafian i naszych gości, aby wspólnie powitać Nowy 2017 Rok.

10. W imieniu całej wspólnoty parafialnej składam podziękowanie czernickim harcerzom za przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju, które w tym roku jest roznoszone w całej Polsce już po raz dwudziesty szósty pod hasłem „Odważnie twórzmy pokój”. Światełko płonie na ołtarzu w lampionie z wizerunkiem Matki Bożej Królowej Pokoju z Medjugorie.

11. Dziękuję również panu organiście Adamowi Wysockiemu za świąteczny koncert kolęd przed Pasterką oraz prowadzenie śpiewu w czasie Mszy Świętej.

12. Serdeczne podziękowania dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz dla wszystkich sympatyków za wykonanie świątecznej dekoracji naszego kościoła. Słowa podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżywania tegorocznych świąt Bożego Narodzenia w podniosłym i ciepłym nastroju. Dziękuję panu Janowi Pikus – szafarzowi nadzwyczajnemu Komunii Świętej oraz panu kościelnemu Adamowi Jakubiak, a także całej Liturgicznej Służbie Ołtarza.

13. W ramach promocji młodych talentów w naszym kościele, w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00, kilka kolęd na akordeonie wykonał Sebastian Górski z Miłoszewca, uczeń trzeciej klasy Gimnazjum, za co dziękujemy i życzymy doskonalenia umiejętności muzycznych.

14. Witamy kleryka Damiana Mikłowskiego i dziękujemy za przysłane w ostatnim czasie życzenia z okazji świąt Narodzenia Pańskiego i Nowego Roku.

15. W tym roku ponownie zawitał do nas sympatyczny osiołek o nazwie „Słodziaczek” który przyniósł ze sobą różne świąteczne niespodzianki i zaprasza dzieci do adoracji Pana Jezusa w betlejemskim żłóbku, a także do poczęstowania się smacznym cukierkiem lub lizakiem.

16. Dzisiejszy „Gość Niedzielny” to podwójny numer świąteczno – noworoczny w cenie 8 złotych.

17. Intencje Mszy Świętych na bieżący tydzień znajdują się na stronie internetowej oraz w gablocie przy bocznym wyjściu z kościoła.

18. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Wszystkich zmarłych w tym świątecznym czasie polecamy miłosierdziu Bożemu.

19. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 26 grudnia (piątek) – Święty Szczepan Pierwszy Męczennik Kościoła. Był jednym z siedmiu diakonów ustanowionych przez Apostołów, który za swoją miłość
i wierność Chrystusowi poniósł śmierć męczeńską.

• 31 grudnia (sobota) – Święty Sylwester I, papież. Sprawował posługę od 31 stycznia 314 do 31 grudnia 335 r. Święty Kościoła katolickiego i prawosławnego (wspomnienie dowolne).

20. Jezus Chrystus w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia daje nam nowe życie. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w wypełnianiu hasła nowego roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”, abyśmy szli i głosili wielką prawdę wiary, że Syn Boży jest obecny wśród nas.

Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa