Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

Bóg się rodzi moc truchleje, Pan niebiosów obnażony!

1. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składam Drogim Parafianom i naszym Drogim Gościom serdeczne życzenia: Niech Bóg, który wywyższa to, co małe, zawsze przychodzi do naszej codzienności, byśmy podążając za Jego słowem, wznosili się ponad naszą słabość. Niech światło z Groty Betlejemskiej napełnia nas mocą dawania świadectwa o Jezusie Chrystusie i przemieniania świata zgodnie z Jego zamysłem w Nowym Roku 2015.

2. Życzenia Biskupa Płockiego Piotra Libery na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok:
Kochani Diecezjanie!
Wypełnił się czas adwentowego oczekiwania. Pragnę Wam wszystkim złożyć serdeczne życzenia świąteczne. W dniu narodzin naszego Zbawiciela modlę się za całą naszą rodzinę diecezjalną. Życzę, byście doświadczyli w tym szczególnym momencie bliskości Boga, Jego miłości i niezgłębionego miłosierdzia. Niech Boże Dziecię, które narodziło się w Betlejem, darzy Was błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.
Życzę również, Wam wszystkim Kochani, by zbliżający się Nowy Rok 2015 wolny był od wojny, konfliktów i wydarzeń, które mogłyby niepokoić nasze serca. Nowonarodzony Jezus niech obdarza radością i pokojem.
Z darem modlitwy i pasterskim błogosławieństwem. Biskup Piotr.

3. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godzinie 10:00 i 12:00. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00. Podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00 wystąpi schola parafialna.

4. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie czcimy Świętego Szczepana – Pierwszego Męczennika Kościoła. Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00, w czasie których zostanie odczytany list Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, a ofiary na tacę będą zbierane na rzecz tej uczelni oraz edukacji młodzieży naszej diecezji w szkołach katolickich. Choć jest to piątek, w tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych, ponieważ obchodzimy oktawę świąt Bożego Narodzenia.

5. Jutro również zostanie poświęcona kreda, kadzidło i woda, które do naszych domów w najbliższym czasie przyniesie Pan Kościelny, jako zapowiedź uroczystości Objawienia Pańskiego w tradycji nazywanej Świętem Trzech Króli i nadchodzącej wizyty duszpasterskiej, która w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 7 stycznia 2015 roku.

6. Niedziela 28 grudnia to Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, dlatego Msza święta o godzinie 12:00 zostanie odprawiona w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii, przeżywających różne jubileusze i rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa. Razem z Radą Duszpasterską serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

7. W imieniu całej wspólnoty parafialnej dziękuję czernickim harcerzom za przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju, które w tym roku jest roznoszone w całej Polsce pod hasłem „Pokój jest w nas”. Światełko płonie na ołtarzu w lampionie z wizerunkiem Matki Bożej Królowej Pokoju z Medugorje.

8. W tym roku do naszego kościoła ponownie zawitał sympatyczny osiołek “Słodziak” jako wysłannik Świętego Mikołaja, który przyniósł ze sobą różne świąteczne niespodzianki i zaprasza dzieci do adoracji Pana Jezusa w betlejemskim żłóbku, a jednocześnie do poczęstowania się smacznym cukierkiem lub lizakiem.

9. 9. W sobotę 27 grudnia, w trzecim dniu oktawy Bożego Narodzenia, wspominamy Świętego Jana Apostoła, który jest uważany za największego teologa wśród Ewangelistów.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa