Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

14 października 2021 - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 10.10.2021 Dzisiaj dwudziesta ósma niedziela ... +++ 13 października 2021 - Interesujący film na jesień +++ 12 października 2021 - Sakrament Chrztu Świętego Nikodema Hajcelmana 10.10.2021 +++ 11 października 2021 - Intencje Mszy Świętych 11.10.2021 – 17.10.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 10 października 2021 - 21. Dzień Papieski 10.10.2021 +++ 7 października 2021 - Kapliczka Świętego Rocha już poświęcona 19 września br., po mszy świętej ... +++ 7 października 2021 - Krzesła w prezbiterium po renowacji 17.09.2021 +++ 4 października 2021 - 70. rocznica urodzin Pani Krystyny Karolewskiej 02.10.2021 +++ 4 października 2021 - Intencje Mszy Świętych 04.10.2021 – 10.10.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 4 października 2021 - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 03.10.2021 Dzisiaj dwudziesta siódma niedziel ... +++ webdesign
 1. „Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi” – śpiewamy w kolędzie. Chrystus przyszedł na świat, aby nas zbawić. To wydarzenie miało miejsce w historii, a jego przeżywanie jest wciąż odkrywaniem prawdy o wielkiej miłości Boga do każdego człowieka.
 2. Z okazji świąt Bożego Narodzenia składam całej Wspólnocie Parafialnej i naszym Drogim Gościom serdeczne życzenia: A nadzieja znów wstąpi w nas, nieobecnych pojawią się cienie. Uwierzymy kolejny raz, w jeszcze jedno Boże Narodzenie”. Kolęda dla nieobecnych. Spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia, z pamięcią o nieobecnych w wigilijny wieczór. Niech Maryja Czernicka Pani, Święty Józef patron Kościoła i Święty Stanisław Kostka patron Diecezji Płockiej, prowadzą nas drogami naszego życia w Nowym Roku 2018.
 3. Życzenia na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok przekazuje nam również Biskup Płocki Piotr Libera: „Tej nocy dzielimy radość Ewangelii: Bóg nas kocha, kocha nas tak bardzo, że dał swego Syna, jako naszego brata, jako światło w naszych ciemnościach. Pan nam powtarza: „Nie bójcie się!” (Łk 2,10). Papież Franciszek.
  Kochani Diecezjanie! Stając z zadumą i zachwytem wobec Tajemnicy Betlejem, Słowa – które stało się ciałem, życzę nam wszystkim w spotkaniu z Nowonarodzonym doświadczenia duchowej przemiany i odnowy, głębokiej radości i pokoju. Niech odważne przyjęcie Jezusa Chrystusa do naszego życia zaowocuje czynną miłością i świętością, za przykładem św. Stanisława Kostki – Głównego Patrona Diecezji Płockiej. Życzę z serca, aby w całym Nowym – 2018 Roku Duch Święty, działający w Tajemnicy Wcielenia, uczył nas otwartości i zawierzenia Bogu, jedności wiary, braterstwa i solidarności! Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem – Narodzenie Pańskie A.D. 2017.
 1. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia pozostałe Msze Święte nazywane w tradycji Anielską i Królewską, zostaną odprawione o godzinie 10:00 i 12:00. W czasie tej Mszy Świętej będzie sprawowany sakrament chrztu. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 2. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia czcimy Świętego Szczepana Diakona i Męczennika. Był jednym z siedmiu diakonów ustanowionych przez Apostołów, który za swoją miłość i wierność Chrystusowi poniósł śmierć męczeńską około roku 36..
 3. Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00. W czasie liturgii słowa zostanie odczytany list Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, a ofiary na tacę będą zbierane na rzecz tej uczelni oraz edukacji młodzieży naszej diecezji w szkołach katolickich.
 4. Jutro również odbędzie się poświęcenie kredy, kadzidła i wody, które do naszych domów w najbliższym czasie przyniesie Pan Kościelny, jako zapowiedź uroczystości Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywanej Świętem Trzech Króli i nadchodzącej wizyty duszpasterskiej, która w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 8 stycznia 2018 roku.
 5. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W środę 27 grudnia wspominamy Świętego Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. W czwartek 28 grudnia wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.
 6. Niedziela 31 grudnia, to wspomnienie Świętego Sylwestra papieża i zakończenie roku kalendarzowego. Msza Święta dziękczynno – przebłagalna w połączeniu z wystawieniem Najświętszego Sakramentu zostanie odprawiona o godzinie 15:00. W tym dniu za publiczne odśpiewanie hymnu Te Deum „Ciebie, Boga wysławiamy”, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. Niedziela za tydzień to święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Msza Święta o godzinie 15:00 zostanie odprawiona w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii, które w mijającym roku przeżywały różne jubileusze i rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa. Po każdej Mszy Świętej będzie udzielane małżonkom specjalne błogosławieństwo.
 8. Jeśli pogoda pozwoli w Sylwestra przed północą spotkajmy się po raz kolejny na placu parkingowym przed kościołem w kręgu parafian i naszych gości, aby wspólnie powitać Nowy 2018 Rok.
 9. W imieniu całej wspólnoty parafialnej składam podziękowanie czernickim harcerzom za przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju, które w tym roku jest roznoszone w całej Polsce już po raz 27. pod hasłem „W Tobie jest światło”. Światełko płonie na ołtarzu w lampionie z wizerunkiem Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus razem ze święcą „Caritas”, która symbolizuje Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom.
 10. Serdeczne podziękowania dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz dla wszystkich sympatyków za wykonanie świątecznej dekoracji naszego kościoła. Słowa podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżywania tegorocznych świąt Bożego Narodzenia w podniosłym i godnym nastroju. Dziękuję panu Janowi Pikus – szafarzowi nadzwyczajnemu Komunii Świętej oraz panu kościelnemu Adamowi Jakubiak, a także całej Liturgicznej Służbie Ołtarza.
 11. Dziękuję również panu organiście Adamowi Wysockiemu za świąteczny koncert kolęd przed Pasterką oraz prowadzenie śpiewu w czasie Mszy Świętej przy subtelnym akompaniamencie trąbki, na której grał pan Bogusław Tłoczkowski, chorąży Wojska Polskiego w stanie spoczynku.
 12. Sympatyczny osiołek „Słodziaczek” ponownie zawitał do naszego kościoła i przyniósł ze sobą różne świąteczne niespodzianki, dlatego zaprasza dzieci do adoracji Pana Jezusa w betlejemskim żłóbku, a także do poczęstowania się świątecznym cukierkiem lub lizakiem.
 13. Intencje Mszy Świętych na bieżący tydzień znajdują się na stronie internetowej oraz w gablocie przy bocznym wyjściu z kościoła.
 14. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Chorych otaczamy modlitwą, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 15. Niech Boże błogosławieństwo napełnia nas Duchem Świętym i umacnia w radosnym świętowaniu Bożego Narodzenia oraz daje nam łaskę jedności z Bogiem i Kościołem.
Rok liturgiczny 2020/2021

Poczta www

Archiwa