Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. W święta Bożego Narodzenia zgromadziliśmy się we wspólnocie Kościoła, aby dzielić radość z przyjścia naszego Pana. Narodzenie Jezusa przyniosło ludzkości zbawienie, nadzieję i pokój. Życzmy sobie nawzajem, aby w tegoroczne święta Bóg na nowo znalazł miejsce wśród nas i narodził się w naszych sercach, rodzinach i wspólnocie parafialnej.
 2. Dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel” – śpiewaliśmy w refrenie psalmu Mszy Pasterskiej, a Święty Jan Ewangelista zapisał: „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”.
 3. Życzenia na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok przekazuje nam Biskup Płocki Piotr Libera: Umiłowani Diecezjanie! Z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego życzę, aby w naszych sercach, w naszych rodzinach i wspólnotach zabrzmiało z nową mocą orędzie z Betlejem wraz z ciepłym światłem obecności Nowonarodzonego Zbawiciela: obecności, która rozjaśnia mroki codzienności, daje pociechę, przebacza i umacnia nadzieję! Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem – Bp Piotr Libera Biskup Płocki.
 4. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku ja również jako Proboszcz składam Drogim Parafianom i naszym Drogim Gościom serdeczne życzenia: Spokojnych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz błogosławionego Nowego Roku 2021. Szczęść Boże nam wszystkim!
 5. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia pozostałe Msze Święte, nazywane w tradycji Kościoła Anielską i Królewską, zostaną odprawione o godzinie 8:30, 10:00 (transmisja on-line) i 12:00 (sakrament chrztu). Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 6. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia czcimy Świętego Szczepana Diakona i Pierwszego Męczennika Kościoła. Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line). W czasie liturgii słowa zostanie odczytany list Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, a ofiary na tacę będą zbierane na rzecz tej uczelni oraz edukacji młodzieży w szkołach katolickich diecezji płockiej.
 7. Jutro również na zakończenie każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie kredy, kadzidła i wody, które do naszych domów przyniesie Pan Kościelny jako zapowiedź uroczystości Objawienia Pańskiego nazywanej potocznie Świętem Trzech Króli i nadchodzącej wizyty duszpasterskiej, która w naszej parafii miałaby charakter „kolędy na zaproszenie”.
 8. Niedziela 27 grudnia to Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line). Msza Święta o godzinie 12:00 zostanie odprawiona z okazji jubileuszów i rocznic zawarcia sakramentu małżeństwa, które w mijającym roku przeżywają małżeństwa i rodziny z naszej parafii. Podczas tej Mszy Świętej zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie, a po każdej Mszy Świętej zostanie udzielone małżonkom specjalne błogosławieństwo. Razem z Radą Duszpasterską serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.
 9. Przez cały tydzień trwa oktawa Bożego Narodzenia, dlatego cały tydzień jest jakby przedłużonym dniem uroczystości Narodzenia Pańskiego. Liturgicznie te dni między sobą się nie różnią, a każdego dnia w modlitwie eucharystycznej wypowiadamy słowa: „…uroczyście obchodzimy święty dzień, w którym Najświętsza Maryja Dziewica wydała na świat Zbawiciela.”
 10. Oktawa Bożego Narodzenia zawiera w tym roku jedno liturgiczne wspomnienie. W poniedziałek 28 grudnia wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników.
 11. W imieniu całej wspólnoty parafialnej składam podziękowanie czernickim harcerzom ze szkolnej drużyny „Zielony Płomień” za przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju, które w tym roku jest roznoszone w całej Polsce już po raz 30. pod hasłem „Światło, służby”. Światełko płonie na ołtarzu w lampionie z wizerunkiem Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus razem ze świecą „Caritas”, która symbolizuje 27. Edycję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 12. Serdeczne podziękowania dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz dla wszystkich sympatyków i współpracowników za wykonanie świątecznej dekoracji naszego kościoła. Słowa podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżywania tegorocznych świąt Bożego Narodzenia w podniosłym i spokojnym nastroju.
 13. Szczególnie dziękujemy panu organiście Adrianowi i panu Bogusławowi za wprowadzenie kolędowe do Pasterki na organy i trąbkę oraz za wykonanie „Kolędy dla nieobecnych” z repertuaru Zbigniewa Preisnera pt. „Moje kolędy na koniec wieku”. Dziękujemy panu kościelnemu Tomaszowi, lektorom i lektorkom oraz psalmistkom młodszym i starszym, a także całej Liturgicznej Służbie Ołtarza.
 14. Jak co roku od kilku lat do naszego kościoła przybywa sympatyczny osiołek o nazwie „Słodziak” który przynosi ze sobą różne świąteczne niespodzianki i zaprasza dzieci do adoracji Pana Jezusa w betlejemskim żłóbku, a także do poczęstowania się smacznym cukierkiem lub lizakiem. W tym roku ponownie zawitał też mały reniferek trochę zdezorientowany pogodą i brakiem śniegu.
 15. Dziękujemy wszystkim służbom, które pełnią w tym szczególnym czasie świąteczne dyżury, a szczególnie Służbie Zdrowia, Wojsku, Policji i Straży Pożarnej.
 16. „Przyjdź dzisiaj, jak przyszedłeś kiedyś, by świat wydobyć z nowej biedy. Daj miłość schorowanej Ziemi, a nam wiarę, że wyjdziemy z tej pandemii. My nie chcemy, by się działy cuda, chcemy mniej nienawiści w ludziach” – tak brzmi początek Kolędy na ten czas, której słowa, na prośbę Anny Dymnej, napisał Jacek Cygan, a muzykę skomponował Piotr Rubik. Kolędę śpiewają gwiazdy polskiej piosenki oraz laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki dla osób uzdolnionych wokalnie z niepełnosprawnością. Utwór przygotowany z okazji tegorocznych świąt Bożego Narodzenia jest dostępny na kanale Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” na YouTube oraz na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiaczerniceborowe.pl
 17. Jezus Chrystus przychodzi w miłości Boga, aby obdarzyć nas swoim błogosławieństwem. On chce wszystkich ludzi zgromadzić na świętej wieczerzy i umocnić nas w głoszeniu wielkiej radości całego Kościoła, że Syn Boży jest obecny wśród nas i będzie z nami zawsze.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa