Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

W imieniu Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w dniach 18-19 czerwca 2021r. serdecznie zapraszam na kolejną XXV Ogólnopolską Pielgrzymkę Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Będziemy ją przeżywać do hasłem przewodnim „Z Maryją w obronie wiary”.

W związku z ustępującą pandemią Covid 19 tegoroczne pielgrzymowanie rozpocznie w piątek 18.06.2021r. nadzwyczajne wyborcze zebranie Rady KIAK, na które serdecznie zapraszam wszystkich członków Rady KIAK. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30 w Sali Papieskiej na Jasnej Górze.

Po zakończonych obradach Rady w dowód wdzięczności w czasie obchodzonych jubileuszy złożymy kwiaty założycielom Akcji Katolickiej kard. A. Hlondowi i Św. Janowi Pawłowi II a także Prymasowi Tysiąclecia. Piątkowy czas dopełni o godz. 20.00 Mszy Św. której przewodniczyć będzie Biskup Mirosław Milewski – Krajowy Asystent Akcji Katolickiej, który też poprowadzi rozważanie w godzinie Apelu Jasnogórskiego. Czuwanie nocne poprowadzi Akcja Katolicka Diecezji Sandomierskiej.

Kolejne etapy naszego pielgrzymowania (planowane nadal zgodnie z możliwościami sanitarnymi) podajemy w szczegółowym programie. Pewne ograniczenia mogą nadal obowiązywać w murach Jasnogórskiego Sanktuarium. Ale w sobotni czas zorganizowany stacjonarnie, od godz. 10.00 zapraszamy wszystkich chętnych bezpośrednio na nasze pielgrzymkowe czuwanie przed Szczytem Jasnej Góry. Będziemy czuwać na modlitewnym skupieniu i przebłaganiu za liczne akty profanacji i zniewag Kościoła Świętego.

Raz jeszcze serdecznie zapraszam ze sztandarami, flagami i emblematami Akcji Katolickiej każdej diecezji.  Podczas Mszy Świętej na Szczycie Jasnej Góry, której przewodniczyć będzie JE Biskup Marek Mendyk, Biskup Świdnicki, dokonamy Aktu poświęcenia Akcji Katolickiej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Podczas spotkań zachowujmy odpowiedni dystans i wszelkie wskazania niezbędnej ostrożności.

Z serdecznym zaproszeniem

w imieniu Zarządu KIAK

Urszula Furtak, prezes

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa