DEKRET
O ODWOŁANIU DYSPENSY
OD OBOWIĄZKU UCZESTNICTWA WE MSZY ŚWIĘTEJ
W NIEDZIELE I ŚWIĘTA NAKAZANE
Uwzględniając aktualną sytuację epidemiczną, obowiązujące przepisy państwowe oraz decyzję biskupów zgromadzonych na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej, z dniem 20 czerwca 2021 r., odwołuję niniejszym dekret z dnia 23 października 2020 r., nr 2226/2020, co w szczególności oznacza, że przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wiernych diecezji płockiej oraz wszystkich osób przebywających na jej terenie.
Gorąco zachęcam duszpasterzy i wszystkich wiernych diecezji płockiej do ożywienia życia sakramentalnego z zachowaniem wszelkich zasad dotyczących bezpieczeństwa w czasie trwającej jeszcze pandemii.
BISKUP PŁOCKI
+Piotr Libera