Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Obchodzimy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Przypada ona jedynie wtedy, gdy w danym roku kalendarzowym wypadnie niedziela pomiędzy 2 a 5 stycznia. Liturgia tej niedzieli daje nam jeszcze jedną możliwość zatrzymania się nad tajemnicą Boga, który przyszedł, aby stać się jednym z nas i zamieszkać z nami na zawsze. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą nowego roku 2014. Starajmy o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.

2. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, dlatego podczas Mszy świętej o godzinie 12:00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. Jutro 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Epifanii (gr. ukazanie się), którą w Polsce tradycyjnie nazywamy świętem Trzech Króli. Jest obchodzona w Kościele już od IV wieku i przypomina nam, że Syn Boży objawił się ludziom jako Zbawiciel całego świata. Hołd złożony narodzonemu Jezusowi przez Mędrców ze Wschodu jest znakiem, że poganie również zostali powołani do wiary.

4. Z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego, kredą poświęconą w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, oznaczamy drzwi naszych domów pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara ( K+M+B 2014) lub w myśl innej tradycji od łacińskich słów Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi to mieszkanie (C+M+B 2014). Pamiętajmy o tym pięknym polskim zwyczaju, zwłaszcza w bieżącym roku duszpasterskim, który przeżywamy w Kościele, w Polsce pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”. Jutro w czasie Sumy symboliczne poświęcenie kredy, kadzidła i wody.

5. Uroczystość Objawienia Pańskiego to również Światowy Misyjny Dzień Dzieci, który jest dobrą okazją do modlitwy o powołania do posługi na misjach, a także do wsparcia materialnego Krajowego Funduszu Misyjnego, ponieważ ofiary złożone jutro na tacę, zostaną przeznaczone na rzecz Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, gdzie do wyjazdu na misje przygotowują się duchowni, osoby zakonne i ludzie świeccy.

6. W związku ze Światowym Misyjnym Dniem Dzieci, jutro w czasie Mszy świętej o godzinie 10:00, dzieci i młodzież adorują Pana Jezusa w naszym betlejemskim żłóbku.

7. Z okazji święta Trzech Króli przybędzie do nas schola młodzieżowa z parafii Łysakowo ze świątecznym koncertem kolęd, które zostaną zaprezentowane w czasie Mszy świętej o godzinie 10:00 i 12:00.

8. Jutro biskup płocki Piotr Libera przeżywa 17. rocznicę przyjęcia święceń biskupich, które otrzymał 6 stycznia 1997 r. z rąk bł. Jana Pawła II w bazylice Świętego Piotra w Rzymie. Razem z modlitwą składamy serdeczne życzenia Czcigodnemu Pasterzowi naszej diecezji.

9. Jutro również po raz trzeci przejdzie ulicami kilku miast diecezji płockiej Orszak Trzech Króli, który także zadebiutuje również w Przasnyszu, gdzie ok. godziny 12:50 rozpocznie się przemarsz orszaku w kierunku rynku miejskiego, a potem wspólne kolędowanie.

10. W przyszłą niedzielę 12 stycznia obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które zamyka liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Jest to również druga niedziela miesiąca, dlatego przed Mszą świętą o godzinie 10:00, modlitwie różańcowej przewodniczą wspólnie Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych, a po Mszy świętej o godzinie 10:00, spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży w celu wymiany tajemnic różańcowych.

11. Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych zaprasza na przegląd kolęd i pastorałek pod nazwą „Śpiewajmy i grajmy Mu”, który odbędzie się w piątek 10 stycznia br. o godzinie 15:00 w sali widowiskowej OSP Czernice Borowe.

12. We wtorek 7 stycznia w naszej parafii rozpoczynamy kolędę, czyli tradycyjną wizytę duszpasterską. W czasie kolędy można ustalić terminy poświęcenia pól w roku 2014. Podobnie jak w latach ubiegłych, można będzie składać ofiary materialne na rzecz naszej parafii z przeznaczeniem na kolejny etap renowacji dzwonnicy przykościelnej, w której planowana jest toaleta oraz na zakup i montaż tablicy cyfrowej do wyświetlania tekstów pieśni, śpiewanych w czasie nabożeństw. W miarę możliwości proszę wszystkich o obecność, a dzieci i młodzież proszę o zeszyty do lekcji religii. Tradycyjnie też proszę o pojazdy z miejscowości, gdzie będzie kolęda i już teraz serdecznie za wszystko dziękuję.

13. Program kolędy na bieżący tydzień:
Wtorek (7 stycznia) – Miłoszewiec i Ostafieje, godz. 13:00.
Środa (8 stycznia) – Kownaty, godz. 12:00.
Czwartek (9 stycznia) – Dzielin, godz. 9:30.
Piątek (10 stycznia) – Chrostowo Wielkie, godz. 9:30.
Sobota (11 stycznia) – Zembrzus Wielki, godz. 9:30.
Poniedziałek (13 stycznia) – Zalesie, godz. 9:30; Czernice Borowe – ul. Krótka, Ośrodek Zdrowia, p. Krupa i p. Malinowscy, godz. 16:00.

14. Ogólne podsumowanie sakramentów świętych i posług duszpasterskich w roku 2013: 11 zawartych sakramentalnych związków małżeńskich, 17 dzieci otrzymało sakrament chrztu świętego, 16 dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej, 14 dzieci odnowiło Przyrzeczenia Chrztu Świętego, 55 wizyt u osób chorych, 18 tysięcy udzielonych Komunii Świętych, 20 pogrzebów osób zmarłych. (Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci).

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa