Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj druga niedziela Wielkanocy, która jest nazywana w tradycji niedzielą przewodnią lub białą. Nazwa pochodzi od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w pierwszych wiekach chrześcijaństwa.
 2. W Kościele katolickim kończy się oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego, a dzisiaj Wielkanoc przeżywają kościoły wschodnie (grekokatolicy i wyznawcy prawosławia). Składamy serdeczne życzenia naszym gościom zza wschodniej granicy, którzy są wśród nas.
 3. Jest to również Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą ustanowił Święty Jan Paweł II w roku 2000, obchodzona pod hasłem „Dzień dobra”. Łączymy się duchowo z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, gdzie odbywa się główna uroczystość diecezji płockiej.
 4. Dzisiaj przed Mszą Świętą o godz. 10:00 zostanie poprowadzona modlitwa różańcowa połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Przewodniczyć będzie Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego.
 5. Za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać dzisiaj odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, którymi są: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do Komunii Świętej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za kogoś zmarłego. Dziś o godz.15:00 w Godzinie Miłosierdzia zostanie zaśpiewana Koronka do Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Mszę Świętą.
 6. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna 79. Tydzień Miłosierdzia, który będzie trwał do soboty 22 kwietnia. Hasłem i przesłaniem są słowa papieża Franciszka: „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni” (homilia z dnia 11 kwietnia 2021 r. ). Ta sobota nosi nazwę “Dzień Dobra”, a hasłem jest słowo “Spotkanie”.
 7. Dzisiejsza niedziela jest także świętem patronalnym Caritas w Polsce, a więc także naszego Parafialnego Zespołu Caritas, któremu składamy serdeczne życzenia i dziękujemy za podejmowane różne dzieła miłosierdzia wśród nas na miarę naszych możliwości i okoliczności.
 8. Niedziela za tydzień, to trzecia niedziela Wielkanocy, która z ustanowienia Episkopatu Polski będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna i rozpocznie XV Tydzień Biblijny. Który będzie nosił hasło: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego”. W tym roku będzie to również Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego, a konkretnie Ewangelii wg Świętego Jana. Przed każdą Mszą Świętą będziemy odczytywać wybrane fragmenty tej Ewangelii, w odniesieniu do tematu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce przyjętego przez Konferencję Episkopatu Polski: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 9. Zgodnie ze zwyczajem diecezjalnym połowa ofiar składanych na tacę w Niedzielę Miłosierdzia Bożego jest przeznaczona na działalność Caritas Diecezji Płockiej. Można też na ten cel przekazać 1% podatku.
 10. Z ofiar złożonych w Wielki Piątek na rzecz Ziemi Świętej i utrzymania Grobu Pańskiego w Jerozolimie przekażemy ofiarę w wysokości 750 zł. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.
 11. Razem z Caritas Diecezjalną dziękujemy dzieciom za złożone ofiary do skarbonek w ramach Jałmużny Wielkopostnej 2023. Nasza parafia przekaże ofiarę w wysokości w wysokości 700 zł.
 12. Zwracam się z prośbą do Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz wszystkich osób wspomagających o pomoc w rozbiórce Grobu Pańskiego, którą planujemy w najbliższą środę 19 kwietnia ok. godz. 17:30.
 13. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 14. W ubiegły czwartek 13 kwietnia przypadała 38. rocznica święceń biskupich biskupa seniora Romana Marcinkowskiego. Dostojnemu Jubilatowi składamy serdeczne życzenia z darem naszej modlitwy.
 15. Dzisiaj 16 kwietnia przypadają 96. urodziny śp. papieża seniora Benedykta XVI. W naszych modlitwach dziękujemy za lata posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II, na odpowiedzialnych urzędach kościelnych.
 16. Wszystkim parafianom i naszym gościom obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny oraz inne osobiste uroczystości składamy serdeczne życzenia. Modlitwą otaczamy chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 17. Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy zawsze trwali w radości paschalnej i byli wiarygodnymi świadkami daru miłosierdzia. Słowa Świętego Tomasza Apostoła „Pan mój i Bóg mój” niech będą naszym codziennym wyznaniem wiary.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa