Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj druga niedziela Wielkanocy, która kończy oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego i jest nazywana w tradycji niedzielą przewodnią lub białą (od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w pierwszych wiekach chrześcijaństwa). Jest to również Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą ustanowił Święty Jan Paweł II w 2000 roku.
 2. Za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać dzisiaj odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, którymi są: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do Komunii Świętej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za kogoś zmarłego. Dziś o godz.15:00 w Godzinie Miłosierdzia zostanie zaśpiewana Koronka do Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Mszę Świętą.
 3. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna 77. Tydzień Miłosierdzia, który będzie trwał do soboty 17 kwietnia i w tym roku przebiega pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”.
 4. Dzisiejsza niedziela jest także świętem patronalnym Caritas w Polsce, a więc także naszego Parafialnego Zespołu Caritas, któremu składamy serdeczne życzenia i dziękujemy za podejmowane różne dzieła miłosierdzia wśród nas.
 5. Z okazji drugiej niedzieli miesiąca modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz. 10:00 z Litanią do Miłosierdzia Bożego prowadziło Koło Żywego Różańca z Żeber.
 6. Niedziela za tydzień, to trzecia niedziela Wielkanocy, która z ustanowienia Episkopatu Polski będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna i rozpocznie XIII Tydzień Biblijny. W tym roku będzie to również piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego, a konkretnie Ewangelii wg Świętego Marka. Przed każdą Mszą Świętą będziemy odczytywać wybrane fragmenty tej Ewangelii, w nawiązaniu do programu duszpasterskiego, który wprowadza nas w Tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.
 7. Zgodnie ze zwyczajem diecezjalnym połowa ofiar składanych na tacę w Niedzielę Miłosierdzia Bożego jest przeznaczona na działalność Caritas Diecezji Płockiej.
 8. Z ofiar złożonych w Wielki Piątek na rzecz Ziemi Świętej i utrzymania Grobu Pańskiego w Jerozolimie przekażemy ofiarę w wysokości 500 zł. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.
 9. Serdeczne podziękowanie za bezdotykową kropielnicą elektroniczną w kruchcie bocznej kościoła, ufundowaną z ofiary złożonej przez rubinowych jubilatów, państwa Wandę i Wiktora Śmigielskich z okazji 40. rocznicy sakramentu małżeństwa, obchodzonej w ubiegłym roku.
 10. Rodzina małej Laury Paczuła, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni, przekazuje nam dobrą wiadomość, że w ramach zakończonej akcji dobroczynnej „Nadzieja dla Laury” udało się zebrać kwotę 9 milinów zł, aby rozpoczęła się specjalistyczna terapia genowa. Na drugie urodziny Laury rozpocznie się leczenie, ratujące życie. W imieniu małej Laury i wdzięcznej Rodziny serdeczne podziękowanie za każdą formę wsparcia i okazanej pomocy.
 11. Msze Święte z naszego kościoła w niedziele o godz. 15:00 są transmitowane „on-line”. Dziś również będzie transmisja Mszy Świętej o godz. 12:00. W naszym kościele obecnie może w nich uczestniczyć ok. 30 osób.
 12. W tym roku na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz świąteczną dekorację kościoła zebrano 5.500 zł. Wszystkie wydatki na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz dekoracją Ołtarza Wystawienia wyniosły 2.500 zł. Pozostało 3.000 zł, które zostały przeznaczone na zakup okazałej figurki Świętego Józefa (będzie to dar ołtarza od parafii z okazji święta plonów dla kościoła w Roku Świętego Józefa) oraz równie okazałej figurki Świętego Rocha, patrona czasu zarazy, który będzie miał swoją kapliczkę przy drodze na cmentarz.
 13. Obecnie trwają przygotowania do przeprowadzenia tegorocznej inwestycji z udziałem środków z Funduszu Sołeckiego polegającą na doprowadzeniu wody do nowej furtki i bramy na cmentarz od strony tworzącego się parkingu przy współpracy z Urzędem Gminy Czernice Borowe i Zakładem Usług Wodnych dla Potrzeb Rolnictwa w Mławie. W ostatnim czasie z ofiar złożonych na tacę zostały opłacone dwie faktury za energię elektryczną wykorzystaną w kościele z dwóch miesięcy styczeń – luty w wysokości ponad 7.000 zł. Koszt zakupu nafty palnej do do trzech piecyków w kościele to koszt 3.000 zł. Bardzo dziękuję za każdą ofiarę, złożoną na tacę i przy różnych okazjach.
 14. Top-Optyka z siedzibą w Karczewie zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku w czwartek 22 kwietnia br. na parkingu przy Urzędzie Gminy w Czernicach Borowych w godzinach od 9:00 do 10:30. Zapisy i rejestracja pod nr tel. 690 070 902. Podczas badania istnieje możliwość konsultacji okulistycznej w zakresie zaćmy. Badanie w pełnym reżimie sanitarnym, przeznaczone jest dla osób powyżej 15-go roku życia.
 15. W ubiegły piątek 9 kwietnia na Jasnej Górze Biskup Płocki Piotr Libera odprawił Mszę Świętą za tegorocznych maturzystów z naszej diecezji, w której uczestniczyło pięć osób w formie symbolicznej delegacji. Msza Święta za maturzystów naszej parafii, których w tym roku jest dziewięć osób, zostanie tradycyjnie odprawiona w poniedziałek 3 maja o godz. 10:00, w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy razem z rodzicami i bliskimi, również w dziękczynieniu za pomyślne ukończenie szkoły średniej.
 16. We wtorek 13 kwietnia przypada 36. rocznica święceń biskupich biskupa seniora Romana Marcinkowskiego. Dostojnemu Jubilatowi składamy serdeczne życzenia z darem naszej modlitwy.
 17. W piątek 16 kwietnia przypadają 94. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II, na odpowiedzialnych urzędach kościelnych.
 18. W środę 14 kwietnia, w naszą paschalną radość wpisuje się Święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm RP 22 lutego 2019 r. Tego dnia będziemy wspominać Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 roku, kiedy został ochrzczony książę Mieszko I. To wydarzenie ukonstytuowało polską państwowość i chrześcijańską tożsamość naszego narodu. Wdzięczni za wiarę minionych pokoleń, módlmy się w tym dniu o zachowanie tej wiary i życie według jej zasad dla współczesnych pokoleń Polaków. Będzie to 1055. rocznica tego wydarzenia. Kuria Diecezjalna w Płocku zwraca się z prośbą w wywieszenie flag państwowych i papieskich przy kościołach, kaplicach i naszych domach.
 19. Wszystkim parafianom i naszym gościom obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny oraz inne osobiste uroczystości składamy serdeczne życzenia. Modlitwą otaczamy chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 20. W Kościele katolickim kończy się oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego, a dzisiaj niedzielę wielkanocną przeżywają kościoły wschodnie. Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy zawsze trwali w radości paschalnej i byli wiarygodnymi świadkami daru miłosierdzia. Słowa Świętego Tomasza Apostoła „Pan mój i Bóg mój” niech będą naszym codziennym wyznaniem wiary.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa