22 września 2020 - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 20.09.2020 Przeżywamy dzisiaj dwudziestą pi ... +++ 21 września 2020 - Intencje Mszy Świętych 21.09.2020 – 27.09.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 20 września 2020 - Dożynki Parafialne 20.09.2020 +++ 20 września 2020 - Błogosławieństwo dzieci z poświęceniem plecaków i przyborów szkolnych 20.09.2020 +++ 19 września 2020 - Zakończenie prac związanych z budową alejek na cmentarzu parafialnym +++ 18 września 2020 - Uroczystość Świętego Stanisława Kostki w Diecezji Płockiej – patrona dzieci i młodzieży 18.09.2020 +++ 18 września 2020 - Komunikat Rektoratu Wyższego Seminarium Duchownego Zwracam się z uprzejmą prośbą ... +++ 16 września 2020 - Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego 13.09.2020 +++ 16 września 2020 - Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej 13.09.2020 +++ 15 września 2020 - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 13.09.2020 Dziś dwudziesta czwarta niedziela ... +++ webdesign

Już po raz 6. w Czernicach Borowych odbył się cykl koncertów.

W sierpniowe niedziele i w uroczystość Wniebowzięcia NMP, kontynuując kilkuletnią tradycję, ks. Michał Gaszczyński, proboszcz parafii św. Stanisława BM, zaprosił wiernych na “Wakacyjne spotkania nie tylko z muzyką sakralną”. W jego zamierzeniu to połączenie muzycznego zasłuchania z modlitwą i Eucharystią.

W czernickim kościele wystąpili wykonawcy, którzy zwykle przygotowywali również oprawę muzyczną popołudniowej Mszy św. Podczas odbywających się po Eucharystii koncertów obok pieśni religijnych, zwłaszcza maryjnych, wykonywane były także utwory z repertuaru muzyki klasycznej oraz – z uwagi na bogaty w rocznice historyczne sierpień – pieśni patriotyczne.

– W tym roku nasze koncerty były bardzo różnorodne, ale taki właśnie charakter mają nasze sierpniowe spotkania. Zróżnicowany repertuar pozwalał każdemu znaleźć coś dla siebie – wyjaśnia ks. Michał.

O każdym z występujących w tym roku muzyków można powiedzieć coś wyjątkowego. Łukasz Juszkiewicz, który wraz ze swoimi uczennicami: Oliwią Turadek, Alicją Kaszubowską i Weroniką Rekosz, otworzył tegoroczne czernickie spotkania muzyczne, to uczestnik popularnego programu telewizyjnego “The Voice of Poland”. Adrian Podsiedlik, któremu towarzyszyła wokalistka Anna Wojtasiak, zagrał na organach i na trąbce. Wokalista, pianista a także anglista Paweł Stawiński, z którym zaśpiewała jego żona Marta, jest autorem przekładu na język angielski i wykonawcą znanej pieśni o św. Stanisławie Kostce pt. “Przed wielu laty”. Bohater ostatniego z sierpniowych koncertów – Grzegorz Kucharzewski, pieśniarz i poeta – zagrał na gitarze i zaśpiewał kilka swoich wybranych pieśni, poświęconych m.in. kampanii wrześniowej I939 r., żołnierzom wyklętym, losom Polaków na wschodzie po 17 września 1939 r. oraz obławie augustowskiej. Zaprezentował też wydany w tym roku tomik swoich wierszy pt. “Ziemi krzyk”. Niektóre z nich odczytała podczas spotkania ciechanowska poetka Barbara Sitek-Wyrembek.

Koncerty w czernickiej świątyni, które patronatem medialnym objął “Gość Płocki” i “Katolickie Radio Diecezji Płockiej”, odbyły się dzięki finansowemu wsparciu Fundacji “SCALAM – prostujemy drogi życia”.

Źródło: https://plock.gosc.pl/doc/4988486.Dzwieki-z-duchem