20 października 2020 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 18.10.2020 Dwudziesta dziewiąta niedziela zwy ... +++ 19 października 2020 - Intencje Mszy Świętych 19.10.2020 – 25.10.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 19 października 2020 - Próbne podłączenie lamp wokół cmentarza parafialnego 17.10.2020 +++ 19 października 2020 - Obchody 36. rocznicy porwania i męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki 19 października minie 36. rocznica ... +++ 18 października 2020 - 94. Światowy Dzień Misyjny – Tydzień Misyjny 2020 +++ 18 października 2020 - Planowane na najbliższą niedzielę liczenie wiernych w kościołach nie odbędzie się W trosce o zdrowie i życie wiernyc ... +++ 18 października 2020 - Zmarł ks. Benedykt Grabowski Ze smutkiem zawiadamiamy, że 16 pa ... +++ 15 października 2020 - Litania Loretańska z nowymi wezwaniami “Matko nadziei”, “Pociecho migrantów” Litania loretańska do Najświętsz ... +++ 12 października 2020 - Beatyfikacja Carla Acutisa – geniusza internetu z polskimi korzeniami 10.10.2020 Fot. AP/Associated Press/East News ... +++ 12 października 2020 - Podstawowe sposoby ochrony przed koronawirusem COVID-19 +++ webdesign

Już po raz 6. w Czernicach Borowych odbył się cykl koncertów.

W sierpniowe niedziele i w uroczystość Wniebowzięcia NMP, kontynuując kilkuletnią tradycję, ks. Michał Gaszczyński, proboszcz parafii św. Stanisława BM, zaprosił wiernych na “Wakacyjne spotkania nie tylko z muzyką sakralną”. W jego zamierzeniu to połączenie muzycznego zasłuchania z modlitwą i Eucharystią.

W czernickim kościele wystąpili wykonawcy, którzy zwykle przygotowywali również oprawę muzyczną popołudniowej Mszy św. Podczas odbywających się po Eucharystii koncertów obok pieśni religijnych, zwłaszcza maryjnych, wykonywane były także utwory z repertuaru muzyki klasycznej oraz – z uwagi na bogaty w rocznice historyczne sierpień – pieśni patriotyczne.

– W tym roku nasze koncerty były bardzo różnorodne, ale taki właśnie charakter mają nasze sierpniowe spotkania. Zróżnicowany repertuar pozwalał każdemu znaleźć coś dla siebie – wyjaśnia ks. Michał.

O każdym z występujących w tym roku muzyków można powiedzieć coś wyjątkowego. Łukasz Juszkiewicz, który wraz ze swoimi uczennicami: Oliwią Turadek, Alicją Kaszubowską i Weroniką Rekosz, otworzył tegoroczne czernickie spotkania muzyczne, to uczestnik popularnego programu telewizyjnego “The Voice of Poland”. Adrian Podsiedlik, któremu towarzyszyła wokalistka Anna Wojtasiak, zagrał na organach i na trąbce. Wokalista, pianista a także anglista Paweł Stawiński, z którym zaśpiewała jego żona Marta, jest autorem przekładu na język angielski i wykonawcą znanej pieśni o św. Stanisławie Kostce pt. “Przed wielu laty”. Bohater ostatniego z sierpniowych koncertów – Grzegorz Kucharzewski, pieśniarz i poeta – zagrał na gitarze i zaśpiewał kilka swoich wybranych pieśni, poświęconych m.in. kampanii wrześniowej I939 r., żołnierzom wyklętym, losom Polaków na wschodzie po 17 września 1939 r. oraz obławie augustowskiej. Zaprezentował też wydany w tym roku tomik swoich wierszy pt. “Ziemi krzyk”. Niektóre z nich odczytała podczas spotkania ciechanowska poetka Barbara Sitek-Wyrembek.

Koncerty w czernickiej świątyni, które patronatem medialnym objął “Gość Płocki” i “Katolickie Radio Diecezji Płockiej”, odbyły się dzięki finansowemu wsparciu Fundacji “SCALAM – prostujemy drogi życia”.

Źródło: https://plock.gosc.pl/doc/4988486.Dzwieki-z-duchem