Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

Przedstawiony na fotografiach krzyż znajduje się w wiosce Chojnowo. Drugiej pod względem wielkości w parafii Czernice Borowe. Aktualny krzyż jest konstrukcją metalową i jest zabezpieczony antykorozyjnie. Stoi na miejscu oryginalnego – drewnianego, który związany był z wybuchem epidemii po przejściu frontu w 1915 roku. Wycieńczona przez głód i choroby, jakie przyniosły liczne na tym terenie bitwy, społeczność wioski, ufundowała skromny krzyż, którego pamięć przetrwała pokolenia. Oryginał istniał do lat 80-tych XX wieku.

Autor: Grzegorz Zieleniecki (Czernice Borowe)


Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa