Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent, który jest czasem radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Łacińskie słowo „adventus” w starożytnym Rzymie oznaczało coroczne przybycie bóstwa do świątyni oraz wprowadzenie władcy z okazji objęcia przez niego urzędu.
 2. Pierwsza część Adwentu do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, a druga od 17 grudnia, zwraca naszą uwagę na święta Bożego Narodzenia.
 3. Pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy” rozpoczynamy dzisiaj nowy rok liturgiczny w Kościele, w Polsce.
 4. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które w tym roku prowadzi ksiądz Emil Stolarczyk, pochodzący z sąsiedniej parafii Rostkowo. Ksiądz Emil pełni posługę duszpasterską na Ukrainie w diecezji Odesko Symferopolskiej, dlatego mieliśmy okazję się poznać 8 maja br. podczas niedzieli modlitwy i pomocy, ogarniętej wojną Ukrainie. Witamy serdecznie wśród nas Ojca Rekolekcjonistę i dziękujemy już dziś za przyjecie zaproszenia życząc Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej i światła Ducha Świętego.
 5. Wyrazem naszej wdzięczności wobec Ojca Rekolekcjonisty są ofiary na tacę, które składamy w poniedziałek i wtorek, czyli drugiego i trzeciego dnia rekolekcji. Sakrament pokuty będzie sprawowany jutro i pojutrze. W poniedziałek 28 listopada podejmiemy adorację Najświętszego Sakramentu, którą ofiarujemy za Ojczyznę, o pokój na świecie, szczególnie na Ukrainie oraz w dziękczynieniu za nowego Biskupa Płockiego. Program rekolekcji >>>.
 6. Dzisiaj o godz. 15:00, do uczestnictwa we Mszy Świętej zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
 7. W naszej parafii dzisiejsza niedziela to uroczystość przyjęcia do Służby Liturgicznej Ołtarza Jakuba Pielech, który przygotowywał się do tego obrzędu w ostatnim czasie i będzie ministrantem młodszym oraz Tomasza Jakubiak, który będzie kandydatem starszym. Gratulujemy i dziękujemy Rodzicom oraz całej Rodzinie za wspólne przygotowanie i przeżywanie tej podniosłej uroczystości. Jakub jest trzecim ministrantem w naszej parafii, który w czasie liturgii będzie uczestniczył w sutance.
 8. Dzisiaj Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 1. W tym tygodniu po rekolekcjach planowane są wizyty duszpasterskie u osób chorych i starszych, które nie mogą czynnie uczestniczyć w rekolekcjach i pozostają na stałe lub czasowo w swoich domach. Czwartek 1 grudnia: Nowe Czernice od Węgry, Chojnowo, Kownaty, Zembrzus Wielki, Nowe Czernice od strony Chrostowa, Jabłonowo, Kuskowo i Żebry; piątek 2 grudnia: Czernice Borowe. Wizyty duszpasterskie rozpoczną ok. godz. 9:00. W nowych sytuacjach proszę o kontakt bezpośredni lub telefoniczny.
 2. Dzisiaj zostanie poświęcony opłatek wigilijny, który od jutra będzie rozprowadzał Pan Organista. Opłatek w polskiej tradycji jest bardzo ważną częścią wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia, dlatego zwracam się z prośbą o życzliwe przyjęcie wizyty opłatkowej. U Pana Organisty można będzie także w tym roku nabyć wigilijną świecę Caritas.
 3. Program odwiedzin Pana Organisty w tym tygodniu: wtorek (29 listopada): Kownaty, Miłoszewiec i Ostafieje – ok. godz. 11:30; środa (30 listopada): Dzielin – godz. 14:00; sobota (3 grudnia): Chojnowo – godz. 9:30; niedziela (4 grudnia): Zembrzus Wielki – ok. godz. 13:30. Poniedziałek (5 grudnia): Kuskowo – godz. 13:30.
 4. Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie nazywana Roratą, będzie odprawiana w każdą środę i sobotę, zgodnie z wyznaczoną godziną głównej Mszy Świętej.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 8:00 rozważymy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
 1. Również w tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 16:30 Msza Święta wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza Święta Roratnia o Matce Bożej w Adwencie, a pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa. Zapraszamy dzieci, szczególnie przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego oraz mlodzież, która przygotowuje się duchowo do sakramentu bierzmowania.
 3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Również za tydzień w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, będzie obchodzony w Kościele w Polsce oraz w parafiach polonijnych XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Naszą pomocą będzie okolicznościowa modlitwa i ofiary zbierane do puszek.
 5. Pani Krawcowa z Ciechanowa, która zajmuje się szyciem strojów liturgicznych dla dzieci do Pierwszej Komunii Świętej będzie obecna w niedzielę za tydzień 4 grudnia po Mszy Świętej o godz. 10:00.
 6. Pod hasłem „Świeca, która tworzy polską wigilię” rozpoczęła się 29. edycja akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, prowadzonej przez Caritas Polska. Od dzisiaj w naszej parafii możemy nabywać takie świece w cenie 10 zł mała i 15 zł duża.
 7. Z małym opóźnieniem rozpoczęła się inwestycja montażu orynnowania nad drzwiami głównymi kościoła oraz wymiany rynien spustowych z tworzywa sztucznego na ścianach kościoła. Prace będą trwały w tym tygodniu, ale nie będą kolidowały z przebiegiem naszych rekolekcji.
 8. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do wykonania okolicznościowej dekoracji naszego kościoła. Okazały wieniec adwentowy zostanie poświęcony w następną niedzielę na zakończenie Mszy Świętej o godz. 10:00.
 9. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy wczoraj mieszkańcom Chrostowa Wielkiego z Panem Sołtysem na czele.
 10. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz naszej parafii i kościoła, którą w ubiegłym tygodniu złożył p. Grzegorz Cesarczyk.
 11. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantek i solenizantów oraz jubilatów rozpoczynającego się tygodnia (30 listopada, szczególnie pamiętamy o Andrzejach, również o naszym gościu – ks. Andrzeju Lelewskim). Wszystkich chorych otaczamy modlitwą, szczególnie przebywających w szpitalach i ośrodkach lecznictwa, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. We wtorek 29 listopada wspominamy 192. rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego i ustanowiony na pamiątkę tego wydarzenia Dzień Podchorążego. Dziękujemy Bogu za wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie wiary i niepodległości.
 12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 30 listopada (środa) – święty Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra. Tradycja podaje, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie, dlatego jest uroczyście czczony w Kościołach wschodnich (święto).
 • 3 grudnia (sobota) – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552). Prezbiter jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.
 1. Niech Bóg obdarzy nas swoim błogosławieństwem, aby czas rekolekcji adwentowych przyniósł jak najwięcej dobra i był dla całej parafii duchowym umocnieniem w przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia. Idźmy dając świadectwo myśli przewodniej nowego roku liturgicznego w naszej ojczyźnie „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa