Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

8 sierpnia 2022 - Intencje Mszy Świętych 08.08.2022 – 14.08.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 1 sierpnia 2022 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 31.07.2022 Dzisiaj osiemnasta niedziela w roku ... +++ 1 sierpnia 2022 - Intencje Mszy Świętych 01.08.2022 – 07.08.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 31 lipca 2022 - Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości na sierpień – miesiąc abstynencji 2022 Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa T ... +++ 31 lipca 2022 - Duszpasterz motocyklistów: na drodze do nieba trzeba przestrzegać znaków – przykazań Bożych – Tydzień św. Krzysztofa ma ... +++ 25 lipca 2022 - Poświęcenie pojazdów z okazji Tygodnia Św. Krzysztofa 24.07.2022 +++ 25 lipca 2022 - Powiatowe obchody Święta Policji w Przasnyszu W piątek 22 lipca 2022 roku na pla ... +++ 25 lipca 2022 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 24.07.2022 Dzisiaj siedemnasta niedziela w rok ... +++ 25 lipca 2022 - Intencje Mszy Świętych 25.07.2022 – 31.07.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 24 lipca 2022 - II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych Z woli Ojca Świętego Franciszka w ... +++ webdesign
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent, który jest czasem radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Łacińskie słowo „adventus” w starożytnym Rzymie oznaczało coroczne przybycie bóstwa do świątyni oraz wprowadzenie władcy z okazji objęcia przez niego urzędu.
 2. Pierwsza część Adwentu do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, a druga od 17 grudnia, zwraca naszą uwagę na święta Bożego Narodzenia.
 3. Pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” rozpoczynamy dzisiaj w Kościele w Polsce nowy rok duszpasterski, który będzie kontynuacją refleksji nad istotą sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego, a szczególnie sakramentu bierzmowania.
 4. Dzisiejsza niedziela jest również pierwszą niedzielą miesiąca grudnia, dlatego na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ksiądz Vladyslaw Zaricznyj (Władysław Zarzeczny) – proboszcz parafii Świętego Józefa w Gródku Podolskim na Ukrainie i dziekan tego dekanatu, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego oraz dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kamieńcu Podolskim. Dziękujemy Księdzu Władysławowi i życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej i światła Ducha Świętego. Sakrament pokuty będzie sprawowany jutro i pojutrze. Program rekolekcji.
 6. Wyrazem naszej wdzięczności wobec Ojca Rekolekcjonisty są ofiary na tacę, które składamy w poniedziałek i wtorek, czyli drugiego i trzeciego dnia rekolekcji.
 7. Od dzisiaj możemy zgłaszać chorych, którzy nie mogą czynnie uczestniczyć w rekolekcjach w celu ustalenia terminu przedświątecznej wizyty duszpasterskiej, szczególnie jeśli są nowe sytuacje. Odwiedziny chorych planujemy w najbliższy czwartek 7 grudnia (Czernice Borowe) oraz w piątek 8 grudnia (okoliczne miejscowości). Rozpoczęcie odwiedzin o godzinie 9:00.
 8. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed Pierwszą Komunią Świętą oraz Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. W czasie spotkania będzie możliwość zamówienia stroju liturgicznego u Pani krawcowej, która współpracuje z naszą parafią oraz omówienia posługi foto – video.
 9. Dzisiaj również zostanie poświęcony opłatek wigilijny, który w tym roku od jutra będzie rozprowadzał Pan organista z pomocą Rady Duszpasterskiej, a złożone ofiary materialne będą przeznaczone na wynagrodzenie posługi organisty podczas niedzielnych Mszy Świętych. Opłatek w polskiej tradycji jest bardzo ważną częścią wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia, dlatego bardzo proszę o życzliwe przyjęcie opłatka od Pana organisty.
 10. Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie nazywana Roratą, będzie odprawiana w każdą środę i sobotę, zgodnie z wyznaczoną godziną Mszy Świętej. W tym tygodniu w środę o godz. 16:30, a w sobotę o godz. 9:00. Do uczestnictwa w tej Mszy Świętej szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami i młodzież.
 11. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, dlatego po Mszy Świętej o godz. 16:30 zostanie rozważona Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
 12. W piątek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jedno z najważniejszych świąt maryjnych w roku liturgicznym, choć nie jest świętem nakazanym. W tym dniu ze względu na rangę uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza Święta zostanie odprawiona o godzinie 16:30.
 13. Ojcowie Pasjoniści z Przasnysza zapraszają do wspólnej modlitwy w oktawie odpustu z okazji uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która będzie trwała od 8 do 15 grudnia. Msze Święte codziennie o godzinie 8:30, 10:00, 11:30 i 17:00. W piątek 8 grudnia o godz. 17:00 Mszy Świętej z nieszporami i procesją eucharystyczną będzie przewodniczył biskup senior Roman Marcinkowski, a w piątek 15 grudnia biskup płocki Piotr Libera.
 14. Katolicka Odnowa w Duchu Świętym „Wspólnota Dobrego Pasterza” zaprasza na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie, która zostanie odprawiona w piątek 8 grudnia o godz. 19:00 w kościele farnym parafii Świętego Józefa w Ciechanowie.
 15. Za tydzień druga niedziela miesiąca, dlatego nabożeństwo różańcowe przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 poprowadzą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych.
 16. Również za tydzień w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, będzie obchodzony w Kościele w Polsce oraz w parafiach polonijnych XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Naszą pomocą będzie okolicznościowa modlitwa i ofiary zbierane do puszek.
 17. Rozpoczęła się XXIV edycja akcji prowadzonej przez Caritas Polska pod nazwą „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, która w tym roku nosi hasło „ Miłosierdzie jest jedno ”. Od dzisiaj w naszej parafii możemy nabywać świece „Caritas” w cenie 6 zł i 12 zł. Dochód ze sprzedaży świec w całej Polsce jest przeznaczony na dożywianie, edukację i wypoczynek dzieci z rodzin w trudnej sytuacji.
 18. Parafialny Zespół „Caritas” oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej od jutra w kruchcie kościoła przy bocznym wyjściu organizuje sprzedaż kalendarzy i książek o tematyce religijnej. Złożona ofiara przy tej okazji będzie wsparciem świątecznego spotkania dla dzieci z naszej parafii, które planujemy w niedzielę 14 stycznia o godz. 16:00. Będziemy wdzięczni za każdy przejaw życzliwości i okazanej pomocy, za którą już teraz bardzo dziękujemy.
 19. W liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary obchodzimy Dzień Modlitw za Bezrobotnych. Tego dnia, bardziej niż zwykle, będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich ludzi poszukujących pracy, szczególnie z naszej parafii.
 20. W piątek tego tygodnia rekolekcje adwentowe rozpoczną się w parafii Pawłowo.
 21. Słowo Biskupa Płockiego do Diecezjan po wizycie u misjonarzy w Peru. Czytaj >>>.
 22. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do wykonania adwentowej dekoracji naszego kościoła. Adwentowy wieniec zostanie poświęcony w czasie Mszy świętej o godzinie 12:00 w następną niedzielę.
 23. Dziękujemy naszym ministrantom, którzy wczoraj uczestniczyli w dekanalnym turnieju halowej piłki nożnej oraz rodzicom, którzy pomogli w zorganizowaniu wyjazdu do Przasnysza. Choć nasza drużyna w kategorii wiekowej gimnazjum nie znalazła się na podium, to dziękujemy za postawę sportowej rywalizacji i reprezentowanie naszej parafii.
 24. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia (jutro szczególnie pamiętamy o Barbarach). Wszystkich chorych otaczamy modlitwą, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 25. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 3 grudnia (niedziela) – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552). Prezbiter jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.
 • 4 grudnia (poniedziałek) – Święta Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, szczególna patronka górników i hutników (wspomnienie dowolne).
 • 6 grudnia (środa) – Święty Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej (dzisiejsza Turcja) nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troską o ich sprawy materialne (wspomnienie dowolne).
 • 7 grudnia (czwartek) – Święty Ambroży, biskup Mediolanu. Żył w IV wieku, dał się poznać jako gorliwy duszpasterz , uczony teolog i wielki doktor Kościoła.
 • 9 grudnia (sobota) – Święty Juan Diego (1474-1548). Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest. Jakby w nagrodę za jego chrześcijańską gorliwość 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac (dzisiaj w granicach miasta Meksyk) objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe (wspomnienie dowolne).
 1. Niech Bóg obdarzy nas swoim błogosławieństwem, aby czas rekolekcji adwentowych przyniósł jak najwięcej dobra i był dla całej parafii umocnieniem w duchowym przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa