Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego w Polsce, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy również jubileuszowy rok 1050. rocznicy chrztu Polski oraz Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, a także rok Światowych Dni Młodzieży, które obędą się w Krakowie. Dlatego módlmy się codziennie, aby dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas.

2. Adwent to czas radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się na dwie części: pierwsza do 16 grudnia, która kieruje nasze myśli ku wieczności i druga od 17 grudnia, która zwraca naszą uwagę na święta Bożego Narodzenia.

3. W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, dlatego wśród nas jest obecny nasz ojciec rekolekcjonista ksiądz Krzysztof Jończyk – Dyrektor Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, którego serdecznie witamy i życzymy łaski zdrowia, Bożego błogosławieństwa, światła Ducha Świętego, a także opieki Matki Bożej Czernickiej. Sakrament pokuty będzie sprawowany jutro i pojutrze. Program rekolekcji.

4. Wyrazem naszej wdzięczności wobec Ojca Rekolekcjonisty są ofiary na tacę, które zgodnie z parafialnym zwyczajem, składamy drugiego i trzeciego dnia rekolekcji, czyli w poniedziałek i we wtorek.

5. Od dzisiaj możemy zgłaszać chorych, którzy nie mogą czynnie uczestniczyć w rekolekcjach w celu ustalenia terminu przedświątecznej wizyty duszpasterskiej. Odwiedziny chorych są przewidziane w najbliższy czwartek i piątek od godziny 9:00.

6. Msza Święta wotywna o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie nazywana Roratą, będzie odprawiana w każdą środę i sobotę, zgodnie z wyznaczoną godziną Mszy Świętej. W tym tygodniu w środę o godz. 16:30, a w sobotę o godz. 9:00. Do licznego udziału w tej Mszy Świętej zapraszam dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych.

7. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, dlatego po Mszy Świętej o godz. 8:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 15:30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu w zasadzie nie będzie sakramentu pokuty, a wszyscy którzy obchodzą pierwsze piątki miesiąca spowiadają się w czasie rekolekcji. W pierwszą sobotę miesiąca zostanie odprawiona Msza Święta Roratnia o godzinie 9:00, poprzedzona modlitwą różańcową, która rozpocznie się o godz. 8:30.

8. Niedziela za tydzień to pierwsza niedziela miesiąca grudnia, dlatego w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. Również za tydzień w drugą niedzielę Adwentu będzie obchodzony w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych XVI Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wyrazem naszej solidarnej pomocy będzie okolicznościowa modlitwa i ofiary zbierane do puszek.

10. Od jutra Pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatka wigilijnego, który dzisiaj zostanie poświęcony. Jest to zapowiedź zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz wieczoru wigilijnego, dlatego proszę o życzliwe potraktowanie tej wizyty i przyjęcie opłatka od Pana Organisty.

11. Dziękujemy scholi parafialnej i Panu Piotrowi za ubogacenie śpiewem liturgii Mszy Świętej o godz. 10:00. Schola wystąpi jeszcze we wtorek podczas Mszy Świętej o godz. 15:00, na zakończenie rekolekcji dla dzieci i młodzieży.

12. Dzisiaj ministranci z naszej parafii biorą udział w dekanalnym turnieju halowej piłki nożnej, który rozpocznie się o godz. 14:00 w Przasnyszu. Naszym ministrantom życzymy sukcesów na miarę sukcesów w ostatnich rozgrywkach, a także dziękujemy Urzędowi Gminy i Rodzicom ministrantów za pomoc organizacyjną.

13. Rozpoczyna się 22. Ekumeniczna akcja prowadzona przez Caritas Polska pod nazwą Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, która w tym roku nosi hasło „Głodni miłosierdzia”. Od dzisiaj możemy nabywać świece „Caritas” w cenie 6 zł i 12 zł. Dochód ze sprzedaży tych świec jest jak co roku przeznaczony na dożywianie, edukację i wypoczynek dzieci z ubogich rodzin w naszej diecezji i w całej Polsce. Świece „Caritas” możemy nabyć w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

14. Wolontariusze ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” zapraszają na koncert z okazji otwarcia Bazy Rodzin, który odbędzie się dzisiaj w Przasnyszu w Szkole Podstawowej przy ulicy Kilińskiego 1 o godz. 13:00. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła i na stronie internetowej parafii.

15. Rada Duszpasterska oraz Parafialny zespół „Caritas” przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych, chcą od dzisiaj po raz czwarty rozpocząć „Przedświąteczną Akcję Dobroczynną”, która polega na przygotowaniu paczek z okazji świąt Bożego Narodzenia dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej, które zamieszkują w poszczególnych miejscowościach naszej parafii. Chętne rodziny i osoby indywidualne, instytucje, grupy i wspólnoty, które chcą przygotować taką paczkę, zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej w celu uzyskania szczegółów organizacyjnych. Będziemy wdzięczni za każdy przejaw życzliwości i okazanej pomocy, za którą już teraz bardzo dziękujemy.

16. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do wykonania adwentowej dekoracji naszego kościoła. Szczególnie dziękuję za wykonanie okazałego wieńca adwentowego, który będzie poświęcony w następną niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00.

17. W piątek 4 grudnia wspominamy Świętą Barbarę i obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. W tym dniu, szczególnie będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich ludzi poszukujących pracy, przede wszystkim z naszej parafii.

18. W czwartek 3 grudnia w godz. 9 – 15 w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu odbędą się badania w kierunku chorób układu krążenia dla osób, które jeszcze nie brały udziału w takich badaniach i nie posiadają karnetów na basen w Chorzelach.

19. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i inne osobiste oraz rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Czernickiej w codziennym życiu, a szczególnie solenizantom Andrzejom i solenizantkom Barbarom. Szczęść Boże.

20. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 30 listopada (poniedziałek) – Święty Andrzej Apostoł, który po spotkaniu Mistrza z Nazaretu podzielił się tą radosną nowiną z bratem, Szymonem Piotrem i przyprowadził go do Jezusa.

• 3 grudnia (czwartek) – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552). Prezbiter jezuita, który jest jednym z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.

• 4 grudnia (piątek) – Święta Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, szczególna patronka górników i hutników (wspomnienie dowolne).

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa