Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu, która kończy trwające od Środy Popielcowej Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Wielki Post jest błogosławionym czasem przygotowaniem do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 10:00 spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży oraz wymiana tajemnic różańcowych, a modlitwę różańcową przed Mszą świętą o godzinie 10:00 prowadziło Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego.

3. Również dzisiaj po Mszy świętej o godz. 15:00 obowiązkowe spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

4. Gorzkie Żale będą odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu w czasie Mszy świętej o godzinie 12:00, a Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek o godzinie 16:00. Kościół zachęca nas do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. W najbliższy piątek 14 marca nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzą Koła Żywego Różańca dorosłych razem z Kołem Żywego Różańca dzieci i młodzieży. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się tradycyjnie w piątą niedzielę Wielkiego Postu (6 kwietnia) i poprowadzi je ks. Rafał Krawczyk, który pochodzi z Płocka, gdzie ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w 2003 roku. Przez kilka lat był misjonarzem w Rosji, a obecnie jest rektorem kościoła Res sacra miser w Warszawie i ogólnopolskim duszpasterzem Ormian. Jako jedyny ksiądz Polak potrafi odprawić Mszę świętą w obrządku ormiańskokatolickim.

6. W czasie Wielkiego Postu, na ołtarzu św. Łukasza Apostoła, będzie dostępna Księga Trzeźwościowa, gdzie można wpisać swoje postanowienia dotyczące dobrowolnej abstynencji.

7. Pod hasłem „ Wiara i miłosierdzie” w Środę Popielcową Caritas Polska rozpoczął zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Jałmużna Wielkopostna 2014”. Wśród wiernych, a szczególnie wśród dzieci, będą rozprowadzane skarbonki, do których w czasie Wielkiego Postu można wrzucać drobne kwoty zaoszczędzone na wydatkach, z których w tym okresie dobrowolnie zrezygnujemy. Z pozyskanych pieniędzy sfinansowane będą kosztowne operacje, leczenie i rehabilitacja chorych oraz sprzęt dla hospicjów prowadzonych przez Caritas. W myśl pięknego zwyczaju, który mamy w naszej parafii, dzieci i młodzież przynoszą swoje skarbonki w Wielką Sobotę do kościoła, aby w czasie modlitwy przy Grobie Pańskim, uczynić z nich znak miłości Boga i bliźniego w konkretnej postaci. Skarbonki będą dostępne w najbliższym czasie.

8. W sobotę 15 marca o godzinie 10:00 spotkanie ministrantów, lektorów oraz kandydatów do służby liturgicznej ołtarza w sali spotkań na plebanii.

9. W czwartek 13 marca mija pierwsza rocznica wyboru pochodzącego z Argentyny kardynała Jorge Bergoglio na papieża, który przyjął imię Franciszek. Tego dnia szczególnie pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym Franciszku.

10. Za tydzień 16 marca w drugą niedzielę Wielkiego Postu, po każdej Mszy świętej, można będzie złożyć ofiarę do puszki w ramach niedzieli „Ad Gentes”, czyli dnia modlitwy i solidarności z polskimi misjonarzami, którzy pracują na całym świecie.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa