Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu, która kończy trwające od Środy Popielcowej Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Wielki Post jest przygotowaniem do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, postarajmy się dobrze przeżyć ten błogosławiony czas.

2. Gorzkie Żale będą odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy świętej o godzinie 12:00, a Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 16:00. Zachęcam do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. W najbliższy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzą Koła Żywego Różańca dorosłych razem z Kołem Żywego Różańca dzieci i młodzieży. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się tradycyjnie w piątą niedzielę Wielkiego Postu (17 marca) i poprowadzi je ks. Grzegorz Walczak – wikariusz parafii Świętego Józefa w Ciechanowie i duszpasterz młodzieży.

4. W czasie Wielkiego Postu, na ołtarzu św. Łukasza Apostoła, jest dostępna Księga Trzeźwościowa, gdzie można wpisać swoje postanowienia dotyczące abstynencji.

5. W Środę Popielcową Caritas rozpoczyna zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Jałmużna Wielkopostna 2013”. Zebrane w tym roku fundusze będą przeznaczone na leczenie i rehabilitację chorych oraz na wsparcie hospicjów. Hasło akcji to „Wiara działająca w miłości”. Wśród wiernych, a szczególnie wśród dzieci, rozprowadzane są skarbonki, do których w czasie Wielkiego Postu można wrzucać drobne kwoty zaoszczędzone na wydatkach, z których w tym okresie dobrowolnie zrezygnujemy. Z pozyskanych pieniędzy sfinansowane będą kosztowne operacje, leczenie i rehabilitacja chorych oraz sprzęt dla hospicjów prowadzonych przez Caritas. W myśl pięknego zwyczaju, który mamy w parafii, dzieci i młodzież przynoszą swoje skarbonki w Wielką Sobotę do kościoła, aby w czasie modlitwy przy Grobie Pańskim, uczynić z nich znak miłości Boga i bliźniego w konkretnej postaci. Skarbonki będą dostępne w tym tygodniu.

6. W piątek 22 lutego wspominamy 82. rocznicę objawień Pana Jezusa Miłosiernego świętej Siostrze Faustynie, które rozpoczęły się w Płocku. Z tej okazji o godzinie 18:00 w katedrze płockiej zostanie odprawiona uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Libery.

7. W sobotę 23 lutego o godz. 15:30 w sali spotkań na plebanii odbędzie się spotkanie z panią krawcową dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych.

8. W niedzielę za tydzień, jak co roku w drugą niedzielę Wielkiego Postu, można będzie po każdej Mszy świętej złożyć ofiarę do puszki w ramach niedzieli „Ad Gentes”, czyli Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

9. W tym tygodniu, w piątek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i wybrania Wiecznego Miasta przez świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. To święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego.

Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy błogosławionego Jana Pawła II, o którym z dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie w tych dniach naszej szczególnej modlitwy w intencji ojca świętego Benedykta XVI, który zakończy swoją posługę w czwartek 28 lutego 2013r. o godz. 20:00 i nastąpi „sede vacante”. Naszym obowiązkiem jest wspierać pasterską posługę każdego papieża w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom, dlatego już teraz módlmy się o łaskę Ducha Świętego w czasie konklawe, aby jak najszybciej wybrano kolejnego 266. papieża w historii Kościoła.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa