Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu i kierujemy naszą uwagę na powtórne przyjście Pana. W odczytywanej Ewangelii, Jan Chrzciciel przypomina nam, że przygotowanie dróg i prostowanie ścieżek naszego życia to zadanie ciągle aktualne.
 2. Druga niedziela Adwentu jest obchodzona w Kościele naszej Ojczyzny i w parafiach polonijnych jako XXIII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, głównie w Rosji, na Ukrainie, Białorusi oraz na Syberii, gdzie także pracują misjonarze z Polski. Wspieramy Kościół katolicki za wschodnią granicą naszą modlitwą i ofiarą materialną, którą możemy złożyć do puszki po każdej Mszy Świętej.
 3. Dzisiejsza niedziela jest również pierwszą niedzielą miesiąca grudnia, dlatego na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Litania do Świętej Barbary w intencji ludzi bezrobotnych i poszukujących pracy. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 10:00 błogosławieństwo wieńca adwentowego.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami, ponieważ w czasie spotkania będzie obecna Pani Krawcowa z Ciechanowa, która zajmuje się szyciem strojów liturgicznych dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.
 5. Z okazji drugiej niedzieli miesiąca za tydzień 11 grudnia modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz. 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Żeber.
 6. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. Razem z ojcem rekolekcjonistą księdzem Emilem jeszcze raz składamy serdeczne podziękowanie dla całej wspólnoty parafialnej za modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu oraz liczną obecność podczas poszczególnych nabożeństw i przystępowanie do sakramentów świętych.
 7. W tym tygodniu rekolekcje adwentowe przeżywają sąsiednie parafie Węgra, Rostkowo. Dzisiaj zakończenie rekolekcji w parafii Pawłowo.
 8. Rorata, czyli Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie, jest odprawiana w każdą środę i sobotę, zgodnie z wyznaczoną godz. głównej Mszy Świętej. W tym tygodniu w środę o godz. 8:00, a w sobotę o godz. 9:00.
 9. Pod hasłem „Świeca, która tworzy polską wigilię”, w ramach 29. edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, możemy nabywać świece „Caritas”. Podobnie jak w latach ubiegłych świece są rozprowadzane w 249. parafiach naszej diecezji. Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku, świecę „Caritas” można też nabyć u Pana Organisty w czasie wizyty opłatkowej.
 10. W naszej parafii trwa dzieło rozprowadzania opłatka wigilijnego przez Pana Organistę. Jeśli ktoś w ubiegłym tygodniu był nieobecny w swoim domu, to jest możliwość otrzymania opłatka w poszczególne niedziele Adwentu po każdej Mszy Świętej.
 11. Program odwiedzin Pana Organisty w tym tygodniu oraz w następnym tygodniu: poniedziałek (5 grudnia): Kuskowo, godz. 13:30; wtorek (6 grudnia): Chrostowo Wielkie i Zalesie, godz. 13:00; środa (7 grudnia): Nowe Czernice od strony Chrostowa i Jabłonowo oraz Nowe Czernice od strony Zembrzusa, godz. 14:00; sobota (10 grudnia): Czernice Borowe – ul. Długa, Bagienna i Kacza, godz. 9:30; niedziela (11 grudnia): Nowe Czernice od strony Węgry i Nowe Czernice od strony Chojnowa, godz. 13:30; wtorek (13 grudnia): Żebry, Kolonia Chojnowo i Chojnówka, godz. 9:00; sobota (17 grudnia): Czernice Borowe – ulica: Sadowa, Dolna, Jasna, Wyspiańskiego, Chełchowskiego, Okrężna, Krótka i Kościelna, godz. 9:30.
 12. W czwartek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jedno z najważniejszych świąt maryjnych w roku liturgicznym, choć w Polsce nie jest świętem nakazanym. Msza Święta zostanie odprawiona o godzinie 16:30. Tego dnia przypada „Godzina Łaski”, która trwa od godz. 12:00 do godz. 13:00. W objawieniu Maryi, które miało miejsce 8 grudnia 1947 r. w bazylice w Montichiari w północnej Italii, jest zachęta, by każdego 8 grudnia o godz. 12:00 udać się do Kościoła i tam się modlić. Jednak jeśli nie jest to możliwe, można także prosić o łaski w domu, w pracy i w szkole, czyli tam, gdzie akurat przebywamy. Pamiętajmy, by powierzać Niebu nie tylko intencje swoje i swojej rodziny, ale także pokój na świecie, Kościół powszechny i nawrócenie grzeszników. Maryja pragnie bowiem wyprosić nawrócenie dla wielu grzeszników. Nie zapominajmy też o dziękczynieniu.
 1. Ojcowie Pasjoniści z Przasnysza zapraszają do wspólnej modlitwy w oktawie odpustu z okazji uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która będzie trwała od 8 do 15 grudnia. Msze Święte codziennie o godz. 6:50, 8:30 i 17:00. W tym roku w czwartek 8 grudnia o godz. 17:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Mirosława Milewskiego. Msze Święte o godz. 17:00 tradycyjnie będą połączone liturgicznie z nieszporami i procesją eucharystyczną. Na zakończenie oktawy w czwartek 15 grudnia, uroczystościom będzie przewodniczył biskup senior Roman Marcinkowski.
 2. W czwartek 8 grudnia biskup płocki Szymon Stułkowski otworzy w Ciechanowie, w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej, pierwszą na terenie naszej diecezji kaplicę wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. Od tego dnia dzień i noc będzie trwała w tym miejscu modlitwa przed Jezusem Eucharystycznym.
 3. W ubiegły czwartek i piątek 21. osób chorych i w starszym wieku przeżywało wizytę duszpasterską. W najbliższą środę o godz. 8:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji osób pozostających pod opieką parafialnego duszpasterstwa chorych.
 4. W tym tygodniu planowane są dalsze prace przy orynnowaniu frontonu kościoła i wymianie pozostałych starych i zużytych rynien, ponieważ będzie to możliwe dzięki otrzymaniu dotacji od Starostwa Powiatowego w Przasnyszu, za co już teraz chcę serdecznie podziękować oraz wszystkim, którzy służą swoją pomocą. Więcej informacji w niedzielę za tydzień.
 5. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz naszej parafii i kościoła, którą w ubiegłym tygodniu złożyli p. Bożena i Janusz Szymborscy.
 6. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 1. Dzisiaj Pierwsze Koło Żywego Różańca pw. Marki Bożej Nieustającej Pomocy w Czernicach Borowych przeżywa Złoty Jubileusz swojego istnienia, ponieważ zostało założone 50 lat temu. Pierwszą zelatorką była śp. Marianna Bieraga, obecnie tę funkcję pełni p. Barbara Karolewska. Nestorką tej wspólnoty jest p. Zenobia Biraga. Z modlitwą sprawowanej Mszy Świętej dziękczynno-błagalnej składamy serdeczne życzenia.
 2. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia (dzisiaj świętują Barbary). Pamiętamy w modlitwie o naszych chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 3. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 4 grudnia (niedziela) – Święta Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, szczególna patronka górników i hutników (wspomnienie dowolne).
 • 6 grudnia (wtorek) – Święty Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej (dzisiejsza Turcja) nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troską o ich sprawy materialne (wspomnienie dowolne).
 • 7 grudnia (środa) – Święty Ambroży (ok. 340-397). Biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog i doktor Kościoła. Był wielkim i wybitnym mówcą. Do dziś są powtarzane jego słowa: „dobra mowa jest jak plaster miodu”. Słuchający go z zapartym tchem ludzie opowiadali, że słowo Boże w jego ustach było jak miód. Dlatego jest szczególnym patronem pszczelarzy, którzy wierzą, że „Święty Ambroży miodu dołoży”.
 • 9 grudnia (piątek) – Święty Juan Diego Cuauhtlatoatzin (1474-1548). Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest. Jakby w nagrodę za jego chrześcijańską gorliwość 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac (dzisiaj w granicach miasta Meksyk) objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe (wspomnienie dowolne).
 • 10 grudnia (sobota) – Wspomnienie Matki Bożej z Loreto. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej od ponad roku decyzją papieża Franciszka wpisane jest do Kalendarza Rzymskiego. Oznacza to, że już drugi raz z rzędu w całym Kościele 10 grudnia wspominamy Matkę Bożą z Loreto. Rok 2020 został ogłoszony przez Ojca Świętego Rokiem Loretańskim.
 1. Na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca, a dzieciątko Jezus jest o szczebel niżej na adwentowej drabinie. To przypomina nam, że przeżywamy już drugą niedzielę Adwentu. Umocnieni słowem Bożym, łaską Eucharystii i listem pasterskim rzymsko-katolickiego Episkopatu Ukrainy prostujmy drogi naszego życia, do czego wzywa nas dzisiaj Święty Jan Chrzciciel w Ewangelii wg Świętego Mateusza (por. Mt 3, 1-12).
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa