Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. W kalendarzu liturgicznym Kościoła Powszechnego 8 grudnia wypada zbieżność drugiej niedzieli Adwentu i uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z dekretem Konferencji Episkopatu Polski dla dobra duchowego wiernych zachowujemy tego dnia świętowanie uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych jako XX Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, głównie w Rosji, na Ukrainie oraz na Syberii, gdzie pracują również misjonarze z Polski. Wspieramy Kościół katolicki za wschodnią granicą naszą modlitwą i ofiarą materialną.
 3. Z okazji drugiej niedzieli miesiąca modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 prowadziło Koło Żywego Różańca z Żeber. Na zakończenie Mszy Świętej błogosławieństwo wieńca adwentowego.
 4. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. Jeszcze raz składam serdeczne podziękowanie dla całej wspólnoty parafialnej za modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu oraz liczną obecność w czasie poszczególnych nabożeństw i przystępowanie do sakramentów świętych.
 5. W tym tygodniu rekolekcje adwentowe przeżywają sąsiednie parafie Węgra i Rostkowo, a dzisiaj zakończenie rekolekcji w parafii Pawłowo.
 6. Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie, nazywana w tradycji Roratą, jest odprawiana w każdą środę i sobotę, zgodnie z wyznaczoną godziną Mszy Świętej. W tym tygodniu w środę o godz. 16:30, a w sobotę o godz. 15:30. Obowiązkowo zapraszamy dzieci z klasy trzeciej i czwartej szkoły podstawowej w najbliższą środę lub w sobotę, jeśli będzie problem z obecnością w środę.
 7. W ramach 26. edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, pod hasłem „Świeca, która tworzy polską wigilię”, w zakrystii możemy nabywać świece „Caritas”. 57 tysięcy świec trafiło do 249 parafii diecezji płockiej.
 8. W naszej parafii trwa roznoszenie opłatka wigilijnego przez Pana Organistę. Jeśli ktoś w ubiegłym tygodniu był nieobecny w swoim domu, to będzie możliwość otrzymania opłatka w poszczególne niedziele Adwentu po każdej Mszy Świętej.
 9. Program odwiedzin Pana Organisty w tym tygodniu: wtorek (10 grudnia) – Nowe Czernice od strony Węgry i Nowe Czernice od strony Chojnowa, godz. 9:00; środa (11 grudnia) – Żebry, Kolonia Chojnowo i Chojnówka, godz. 9:00; piątek (13 grudnia) – Chojnowo (całość), godz. 9:00; sobota (14 grudnia) – Czernice Borowe: ulica Wyspiańskiego, Chełchowskiego, Okrężna i Krótka, godz. 9:00.
 1. Ojcowie Pasjoniści z Przasnysza zapraszają do wspólnej modlitwy w oktawie odpustu z okazji uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która będzie trwała od 8 do 15 grudnia. Msze Święte codziennie o godzinie 8:30, 10:00 i 17:00. Dziś o godz. 17:00 Mszy Świętej z nieszporami i procesją eucharystyczną będzie przewodniczył biskup senior Roman Marcinkowski, a w niedzielę za tydzień biskup Mirosław Milewski.
 2. W piątek 13 grudnia przypada 38. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W tym szczególnym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i naszych rodakach, którzy w tym czasie byli prześladowani, poświęcili swoje zdrowie, a nawet oddali życie w obronie wolności i wiary.
 3. Urząd Gminy w Czernicach Borowych zaprasza na Warsztaty Bożonarodzeniowe, które odbędą się dnia w sobotę 14 grudnia br. o godz. 14:00, w dworku w Chojnowie. Program uroczystości: 14:00 – rozpoczęcie warsztatów, 15:00 – konkurs stoisk świątecznych Kół Gospodyń Wiejskich, 16:00 – prezentacje kolęd i piosenek świątecznych, 18:00 – rozejm bożonarodzeniowy (widowisko historyczne), 18:30 – zakończenie warsztatów i życzenia świąteczne. Dodatkowo w trakcie warsztatów będzie możliwość degustacji przygotowanych potraw, pieczenia pierniczków, zwiedzanie wystaw, wspólne śpiewanie kolęd oraz wykonywanie świątecznych ozdób. Więcej informacji na stronie Urzędu Gminy i Parafii.
 4. Społeczność Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych zwraca się z prośbą do naszej parafii, aby w niedzielę za tydzień po każdej Mszy Świętej rozprowadzać własnoręcznie wykonane bombki oraz inne ozdoby świąteczne. Złożone z tej okazji ofiary materialne będą wsparciem przygotowania jasełek, które odbędą się w czwartek 19 grudnia o godz. 17:00 w sali widowiskowej Domu Strażaka w Czernicach Borowych.
 5. APEL PIERWSZEGO ZASTĘPCY KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI ZS. W RADOMIU DOTYCZĄCY BEZPIECZEŃSTWA OSÓB STARSZYCH. W ostatnim czasie na terenie garnizonu mazowieckiego ponownie doszło do przestępstw dokonywanych na osobach starszych, z którymi przestępcy kontaktują się telefonicznie i podają się za osobę bliską (np. syna, zięcia, wnuczka), urzędnika państwowego lub funkcjonariusza policji. Dzwoniący proszą o przekazanie określonej kwoty pieniężnej pod pozorem trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się oni sami lub ich bliscy. Mogą przekonywać, że rozpracowują grupę przestępczą i ich działania mają zapobiegać kradzieżom środków zgromadzonych na kontach w banku. Sprawcy proszą o przygotowanie pieniędzy i umawiają się z ofiarą na odbiór gotówki (ewentualnie proszą o przelew na wskazane konto bankowe). Ofiara przekonana, że pomaga policji lub komuś bliskiemu, zostaje okradziona. Związana z wiekiem seniorów bezradność i samotność powoduje, że stają się łatwym celem oszustów i innych przestępców. Sprawcy nie zważają na status społeczny swoich ofiar, wykorzystują ich łatwowierność, dobroć czy chęć pomocy innym. W związku z powyższymi sytuacjami mazowiecka policja apeluje:
  – Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz; nie zostawiaj pieniędzy w miejscach wskazanych przez rozmówcę;
  – Nie informuj osób obcych ile masz w domu gotówki, w jaki sposób pobierasz emeryturę, jakimi oszczędnościami dysponujesz;
  – Nie wypłacaj bez konsultacji z osobami najbliższymi dużych kwot pieniężnych z banku, nie dokonuj przelewów na niesprawdzone konta;
  – Zawsze potwierdzaj prośbę pomocy, dzwoniąc do najbliższych lub poprzez nawiązanie z nimi osobistego kontaktu;
  – Gdy nie masz pewności kto do Ciebie dzwoni, a pojawia się podejrzenie, że może to być oszustwo – poinformuj o tym policję dzwoniąc na numer telefonu 112 lub do swojego dzielnicowego.
  Pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, bądź czujny i stosuj regułę ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Dziel się swoją wiedzą i spostrzeżeniami z innymi seniorami. Może to pomóc im uchronić się przed staniem się ofiarą przestępstwa.
  Szanowni Państwo! Mam nadzieję, że tych kilka podstawowych rad przyczyni się do poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa publicznego, a także zwiększenia czujności chroniącej Was przed działaniami przestępców. inspektor Michał Ledzion.
 6. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Pamiętamy w modlitwie o naszych chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. Szczególnie dzisiaj módlmy się za tragicznie zmarłą rodzinę, która zginęła w Szczyrku.
 7. W ubiegły czwartek i piątek 29 osób chorych i starszych przeżywało wizytę duszpasterską. Dziś o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji osób pozostających pod opieką parafialnego duszpasterstwa chorych.
 8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 9 grudnia (poniedziałek) – Święty Juan Diego Cuauhtlatoatzin (1474-1548). Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest. Jakby w nagrodę za jego chrześcijańską gorliwość 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac (dzisiaj w granicach miasta Meksyk) objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe (wspomnienie dowolne).
 • 13 grudnia (piątek) – Święta Łucja. Dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, żyjąca na przełomie III i IV wieku, która oddała życie w obronie wiary Jest patronką ociemniałych.
 • 14 grudnia (sobota) – Święty Jan od Krzyża (1542-1591). Hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk, ogłoszony Doktorem Kościoła.
 1. Na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca, a dzieciątko Jezus jest o szczebel niżej na adwentowej drabinie. To przypomina nam, że przeżywamy już drugą niedzielę Adwentu. Tak jak do Maryi niespodziewanie przyszedł anioł Gabriel, tak nas również Bóg zaskakuje każdego dnia. Umocnieni słowem Bożym i łaską Eucharystii prostujmy drogi naszego życia.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa