Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

27 lipca 2021 - „Sub una campana”, czyli jubileusz 500-lecia dzwonu Zygmunt 12 600 kg wagi, 450 cm całkowitej ... +++ 27 lipca 2021 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 25.07.2021 Dzisiaj siedemnasta niedziela w rok ... +++ 27 lipca 2021 - 40. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę Więcej informacji >>> +++ 26 lipca 2021 - Intencje Mszy Świętych 26.07.2021 – 01.08.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 26 lipca 2021 - Papieskie Orędzie na Dzień Dziadków i Osób Starszych 25.07.2021 ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO ŚWIATOWY ... +++ 25 lipca 2021 - Akcja św. Krzysztof 2021 Komunikat Przewodniczącego KEP ds. ... +++ 22 lipca 2021 - Rada Gospodarcza Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanoniczne ... +++ 22 lipca 2021 - Rada Duszpasterska Zgodnie z dekretem Biskupa Płockie ... +++ 22 lipca 2021 - Serca dzwonów z 1959 r. w formie eksponatu na drewnianym stojaku 16.07.2021 +++ 22 lipca 2021 - Sakrament Chrztu Świętego Marceliny Kwiatek 18.07.2021 +++ webdesign
 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Każdy z nas jest dzieckiem Boga i jest powołany do pełnienia uczynków miłości w chrześcijańskim życiu. Eucharystyczna ofiara Mszy Świętej przypomina nam, że każdy człowiek na mocy sakramentu chrztu świętego jest powołany przez Stwórcę do pełnienia Jego woli i głoszenia prawdy, która znalazła swoją pełnię w Jezusie Chrystusie, naszym Panu i Zbawicielu.
 2. Druga niedziela Adwentu jest obchodzona w Kościele naszej Ojczyzny i w parafiach polonijnych jako XXI Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, głównie w Rosji, na Ukrainie, Białorusi oraz na Syberii, gdzie także pracują misjonarze z Polski. Wspieramy Kościół katolicki za wschodnią granicą naszą modlitwą i ofiarą materialną, którą możemy złożyć do puszki po każdej Mszy Świętej.
 3. Dzisiejsza niedziela jest również pierwszą niedzielą miesiąca grudnia, dlatego na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 10:00 błogosławieństwo wieńca adwentowego. Msza Święta o godz. 15:00 będzie transmitowana przez internet na profilu naszej parafii.
 4. Z okazji drugiej niedzieli miesiąca za tydzień modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz. 10:00 poprowadzą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych.
 5. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. Jeszcze raz składam serdeczne podziękowanie dla całej wspólnoty parafialnej za modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu oraz liczną obecność w trudnych okolicznościach podczas poszczególnych nabożeństw i przystępowanie do sakramentów świętych.
 6. W tym tygodniu rekolekcje adwentowe przeżywają sąsiednie parafie Węgra, Rostkowo i Grudusk.
 7. Rorata, czyli Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie, jest odprawiana w każdą środę i sobotę, zgodnie z wyznaczoną godz. Mszy Świętej. W tym tygodniu w środę o godz. 16:30, a w sobotę o godz. 15:30. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z klasy trzeciej i czwartej szkoły podstawowej.
 8. Pod hasłem „Świeca, która tworzy polską wigilię”, w ramach 27. edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, możemy nabywać świece „Caritas”. Podobnie jak w latach ubiegłych 57 tysięcy świec trafiło do 249. parafii diecezji płockiej. W tym roku świecę „Caritas” można też nabyć u Pana Organisty w czasie wizyty opłatkowej.
 9. W naszej parafii trwa dzieło rozprowadzania opłatka wigilijnego przez Pana Organistę. Jeśli ktoś w ubiegłym tygodniu był nieobecny w swoim domu, to jest możliwość otrzymania opłatka w każdą niedzielę Adwentu po każdej Mszy Świętej.
 10. Program odwiedzin Pana Organisty w tym tygodniu: poniedziałek (7 grudnia) – Żebry, Kolonia Chojnowo i Chojnówka, godz. 9:00; wtorek (8 grudnia) – Chojnowo (całość), godz. 9:00; środa (9 grudnia) – Czernice Borowe: ulica Długa, Bagienna i Kacza, godz. 9:00; czwartek (10 grudnia) – Czernice Borowe: ulica Sadowa, Dolna, Jasna i Kościelna, godz. 10:00; sobota (12 grudnia) – Czernice Borowe: ulica Wyspiańskiego, Chełchowskiego, Okrężna i Krótka, godz. 9:00.
 11. We wtorek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jedno z najważniejszych świąt maryjnych w roku liturgicznym, choć nie jest świętem nakazanym. Msza Święta zostanie odprawiona o godzinie 8:00.
 12. Ojcowie Pasjoniści z Przasnysza zapraszają do wspólnej modlitwy w oktawie odpustu z okazji uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która będzie trwała od 8 do 15 grudnia. Msze Święte codziennie o godzinie 8:30, 10:00 i 17:00. W tym roku we wtorek 8 grudnia o godz. 17:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa płockiego Piotra Libery. Będzie to ogólnopolski jubileusz z okazji 300. lat istnienia Zgromadzenia Pasjonistów. Główne Msze Święte tradycyjnie będą połączone liturgicznie z nieszporami, ale z powodu pandemii koronawirusa, nie będzie procesji eucharystycznej. Na zakończenie oktawy we wtorek 15 grudnia, uroczystościom będzie przewodniczył biskup senior Roman Marcinkowski.
 13. Serdecznie dziękuję za ofiarę materialną na rzecz parafii, którą w ostatnim czasie złożyli p. Leszek i Teresa Smolińscy.
 14. Dzisiaj z okazji Dnia Świętego Mikołaja prenumeratorzy “Gościa Niedzielnego” otrzymają w prezencie kalendarz ścienny na Nowy Rok pt. „Drogowskazy papieża Franciszka”, wydany przez redakcję Gościa Niedzielnego. Różne kalendarze dla wszystkich będą dostępne w niedzielę za tydzień. Dla dzieci również została przygotowana mała niespodzianka po każdej Mszy Świętej.
 15. W ubiegły czwartek, piątek i sobotę osoby chore i w starszym wieku przeżywało wizytę duszpasterską. Dziś o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji osób pozostających pod opieką parafialnego duszpasterstwa chorych.
 16. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Pamiętamy w modlitwie o naszych chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 17. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 6 grudnia (niedziela) – Święty Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej (dzisiejsza Turcja) nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troską o ich sprawy materialne (wspomnienie dowolne).
 • 7 grudnia (poniedziałek) – Święty Ambroży (ok. 340-397). Biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog i doktor Kościoła. Był wielkim i wybitnym mówcą. Do dziś są powtarzane jego słowa: „dobra mowa jest jak plaster miodu”. Słuchający go z zapartym tchem ludzie opowiadali, że słowo Boże w jego ustach było jak miód. Dlatego jest szczególnym patronem pszczelarzy, którzy wierzą, że „Święty Ambroży miodu dołoży”.
 • 9 grudnia (środa) – Święty Juan Diego Cuauhtlatoatzin (1474-1548). Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest. Jakby w nagrodę za jego chrześcijańską gorliwość 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac (dzisiaj w granicach miasta Meksyk) objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe (wspomnienie dowolne).
 1. Na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca, a dzieciątko Jezus jest o szczebel niżej na adwentowej drabinie. To przypomina nam, że przeżywamy już drugą niedzielę Adwentu. Umocnieni słowem Bożym, łaską Eucharystii i adwentowym listem pasterskim Biskupa Płockiego prostujmy drogi naszego życia, do czego wzywa nas dzisiaj Święty Jan Chrzciciel w rozpoczęciu Ewangelii wg Świętego Marka.
Rok liturgiczny 2020/2021

Poczta www

Archiwa