Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

17 czerwca 2021 - Dekret o odwołaniu dyspensy DEKRET  O ODWOŁANIU DYSPENSY  OD ... +++ 17 czerwca 2021 - XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę W imieniu Zarządu Krajowego Instyt ... +++ 17 czerwca 2021 - 1. rocznica urodzin Basi Smolińskiej 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 30. rocznica urodzin Damiana Mikłowskiego 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 14 czerwca. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady 14 czerwca 1940 r. z więzienia w T ... +++ 17 czerwca 2021 - 80. rocznica męczeńskiej śmierci Patronów Miasta Działdowo: Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego Homilia Biskupa Płockiego Piotra L ... +++ 16 czerwca 2021 - XI NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 13.06.2021 Dziś jedenasta niedziela w roku li ... +++ 14 czerwca 2021 - Intencje Mszy Świętych 14.06.2021 – 20.06.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 9 czerwca 2021 - Reflektor najazdowy na głównej alei cmentarza parafialnego 04.06.2021 +++ 9 czerwca 2021 - 100. rocznica poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ODNOWIENIE AKTU POŚWIĘCENIA NAROD ... +++ webdesign

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę Adwentu, który jest czasem przygotowania na spotkanie z Panem Jezusem. W dzisiejszej Ewangelii słyszymy wołanie Jana Chrzciciela: „ Przygotujcie drogę Panu, Jemu prostujcie ścieżki”. Przed nami kolejny tydzień adwentowego nawrócenia, naszych poszukiwań i nawróceń.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w miesiącu, dlatego podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy nowenny przed peregrynacją Matki Bożej Częstochowskiej w parafiach diecezji płockiej. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 10:00 nastąpi obrzęd błogosławieństwa adwentowego wieńca.

3. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych jako XV Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, głównie w Rosji i na Ukrainie, gdzie pracują również misjonarze z Polski i z naszej diecezji. Wspieramy kościół katolicki za wschodnią granicą naszą modlitwą i ofiarą do puszki.

4. Niedziela za tydzień jest drugą niedzielą miesiąca dlatego modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 prowadzi Koło Żywego Różańca z Żeber. Po Mszy Świętej spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży.

5. Jutro 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jedno z najważniejszych świąt Matki Bożej w roku liturgicznym Kościoła. Msza Święta zostanie odprawiona o godzinie 8:00.

6. Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie, nazywana w tradycji Roratą, jest odprawiana w każdą środę i sobotę, zgodnie z wyznaczoną godziną Mszy Świętej. W tym tygodniu w środę o godz. 16:30, a w sobotę o godz. 8:00. Do uczestnictwa w tej Mszy Świętej zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.

7. W sobotę 13 grudnia przeżywamy 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W tym szczególnym dniu pamiętajmy w modlitwie naszej Ojczyźnie i naszych rodakach, którzy oddali swoje życie w obronie wolności i wiary.
8. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. Serdeczne podziękowania dla całej wspólnoty parafialnej za modlitwę i liczną obecność w czasie poszczególnych nabożeństw, pomimo nieco mroźnej pogody oraz przystępowanie do sakramentów świętych. Szczególne podziękowania dla Liturgicznej Służby Ołtarza, Kół Żywego Różańca i Akcji Katolickiej oraz dla dzieci i młodzieży z naszych szkół za przewodniczenie adoracjom Najświętszego Sakramentu.
9. Trwa rozpoczęta w zeszłą niedzielę „Przedświąteczna Akcja Dobroczynna” polegająca na przygotowaniu paczek z okazji świąt Bożego Narodzenia dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i życiowej z naszej parafii. Rodziny, osoby indywidualne grupy parafialne oraz instytucje, które chcą we własnym zakresie przygotować taką paczkę, zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej w celu uzyskania szczegółowych informacji. Rada Duszpasterska, Parafialny zespół „Caritas”, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych, jako organizatorzy tej akcji są wdzięczni za każdy przejaw życzliwości i wsparcia tej inicjatywy dobroczynnej.

10. W ramach 21. ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, która w tym roku nosi hasło „Dziecko sercem rodziny”, możemy w zakrystii nabywać świece „Caritas” w cenie 6 zł i 12 zł.

11. W naszej parafii trwa roznoszenie opłatka wigilijnego przez Pana Organistę. Jeśli ktoś w ubiegłym tygodniu był nieobecny w swoim domu, to jest możliwość nabycia opłatka u Pana Organisty w poszczególne niedziele Adwentu po każdej Mszy Świętej.

12. Ojcowie Pasjoniści z Przasnysza zapraszają do wspólnej modlitwy w oktawie uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która rozpoczyna się dzisiaj i będzie trwała do 15 grudnia. Główne Msze Święte codziennie o godzinie 8:30, 10:00, 11:30 i 17:00. Jutro 8 grudnia o godz. 17:00 Mszy Świętej z nieszporami i procesją eucharystyczną będzie przewodniczył biskup Roman Marcinkowski, a w poniedziałek za tydzień 15 grudnia, liturgii będzie przewodniczył biskup Piotr Libera.

13. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu jako Organizator Rodziny Zastępczej zwraca się z prośbą do naszej parafii o przekazanie informacji, że poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodzin zastępczych dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu przy ul. Św. Stanisława Kostki 5 lub pod nr telefonu 29 752 25 14 wew. 118 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00.

14. Trwa remont dzwonnicy. W tym tygodniu planujemy wykonanie założenia rynien na zewnątrz, jeśli tylko pogoda pozwoli. Rozpoczynają się prace przy renowacji ołtarza głównego, którą przeprowadzą konserwatorzy z Torunia. Za każdą okazywaną pomoc składam serdeczne podziękowania. Tym bardziej, że nadal pozostaje problem finansowy, aby prace pomyślnie zakończyć i rozliczyć przyznane środki zewnętrzne.

15. W ubiegłym tygodniu ofiarę materialną na rzecz naszej parafii z przeznaczeniem na renowację ołtarza złożyli p. Jacek i Katarzyna Bartołd z Żeber. Bóg zapłać.

16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 13 grudnia (sobota) – Święta Łucja, dziewica i męczennica. Oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii za czasów cesarza Dioklecjana. Jest patronką ludzi ociemniałych i chorych na oczy.

Rok liturgiczny 2020/2021
Poczta www

Archiwa