Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu i kierujemy naszą uwagę na powtórne przyjście Pana. W dzisiejszej Ewangelii Jan Chrzciciel przypomina nam, że przygotowanie dróg i prostowanie ścieżek naszego życia to zadanie ciągle aktualne.
 2. Druga niedziela Adwentu jest obchodzona w Kościele naszej Ojczyzny i w parafiach polonijnych jako XXII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, głównie w Rosji, na Ukrainie, Białorusi oraz na Syberii, gdzie także pracują misjonarze z Polski. Wspieramy Kościół katolicki za wschodnią granicą naszą modlitwą i ofiarą materialną, którą możemy złożyć do puszki po każdej Mszy Świętej.
 3. Dzisiejsza niedziela jest również pierwszą niedzielą miesiąca grudnia, dlatego na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed błogosławieństwem na zakończenie Mszy Świętej o godz. 10:00 błogosławieństwo wieńca adwentowego. Msza Święta o godz. 15:00 będzie transmitowana przez Internet na profilu naszej parafii.
 1. Z okazji drugiej niedzieli miesiąca za tydzień 12 grudnia modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz. 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Chojnowa.
 2. Również za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami, ponieważ w czasie spotkania będzie obecna Pani Krawcowa z Ciechanowa, która zajmuje się szyciem strojów liturgicznych dla dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. Jeszcze raz składam serdeczne podziękowanie dla całej wspólnoty parafialnej za modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu oraz liczną obecność w trudnych okolicznościach podczas poszczególnych nabożeństw i przystępowanie do sakramentów świętych.
 4. W tym tygodniu rekolekcje adwentowe przeżywają sąsiednie parafie Węgra, Rostkowo. Dzisiaj zakończenie rekolekcji w parafii Pawłowo.
 5. Rorata, czyli Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie, jest odprawiana w każdą środę i sobotę, zgodnie z wyznaczoną godz. głównej Mszy Świętej. W tym tygodniu w środę o godz. 16:30 (uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP), a w sobotę o godz. 15:30.
 6. Pod hasłem „Świeca, która tworzy polską wigilię”, w ramach 28. edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, możemy nabywać świece „Caritas”. Podobnie jak w latach ubiegłych świece są rozprowadzane w 249. parafiach naszej diecezji. W tym roku świecę „Caritas” można też nabyć u Pana Organisty w czasie wizyty opłatkowej.
 7. W naszej parafii trwa dzieło rozprowadzania opłatka wigilijnego przez Pana Organistę. Jeśli ktoś w ubiegłym tygodniu był nieobecny w swoim domu, to jest możliwość otrzymania opłatka w poszczególne niedziele Adwentu po każdej Mszy Świętej.
 8. Program odwiedzin Pana Organisty w tym tygodniu: poniedziałek (6 grudnia): Nowe Czernice od strony Chrostowa i Jabłonowo oraz Nowe Czernice od strony Zembrzusa i Zembrzus Wielki, godz. 9:00; środa (8 grudnia): Żebry, Kolonia Chojnowo i Chojnówka, godz. 9:00; czwartek (9 grudnia): Chojnowo (całość), godz. 9:00; piątek (10 grudnia): Czernice Borowe – ulica: Długa, Bagienna i Kacza, godz. 9:00; sobota (11 grudnia): Czernice Borowe – ulica: Sadowa, Dolna, Jasna, Wyspiańskiego, Chełchowskiego, Okrężna, Krótka i Kościelna, godz. 9:00.
 9. W najbliższy czwartek 9 grudnia godz. 14:00 na parkingu przy kościele odbędzie się zbiórka elektrośmieci, którą przeprowadzi firma Green Office Ecologic Sp. z.o.o. przy współpracy z fundacją „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Tego dnia już od rana można przywieść zepsute i niepotrzebne urządzenia RTV AGD i zostawić w rogu parkingu przy tablicy drogowej Zembrzus-Chrostowo. Więcej szczegółów na stronie Parafii i Urzędu Gminy.
 10. W środę 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jedno z najważniejszych świąt maryjnych w roku liturgicznym, choć w Polsce nie jest świętem nakazanym. Msza Święta zostanie odprawiona o godzinie 16:00 i 16:30. Tego dnia przypada „Godzina Łaski”, która trwa od godz. 12:00 do godz. 13:00. W objawieniu Maryi, które miało miejsce 8 grudnia 1947 r. w bazylice w Montichiari w północnej Italii, jest zachęta, by każdego 8 grudnia o godz. 12:00 udać się do Kościoła i tam się modlić. Jednak jeśli nie jest to możliwe, można także prosić o łaski w domu, w pracy i w szkole, czyli tam, gdzie akurat przebywamy. Pamiętajmy, by powierzać Niebu nie tylko intencje swoje i swojej rodziny, ale także pokój na świecie, Kościół powszechny i nawrócenie grzeszników. Maryja pragnie bowiem wyprosić nawrócenie dla wielu grzeszników. Nie zapominajmy też o dziękczynieniu.
 1. Ojcowie Pasjoniści z Przasnysza zapraszają do wspólnej modlitwy w oktawie odpustu z okazji uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która będzie trwała od 8 do 15 grudnia. Msze Święte codziennie o godz. 6:50, 8:30 i 17:00. W tym roku w środę 8 grudnia o godz. 17:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa płockiego Piotra Libery. Główne Msze Święte tradycyjnie będą połączone liturgicznie z nieszporami i procesją eucharystyczną. Na zakończenie oktawy w środę 15 grudnia, uroczystościom będzie przewodniczył biskup pomocniczy Mirosław Milewski. Tegoroczne uroczystości odpustowe będą zwieńczeniem jubileuszu 300-lecia zakonu pasjonistów, a także dziękczynieniem za sługę Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza, którego heroiczność cnót ogłosił w maju papież Franciszek.
 2. W ubiegły czwartek, piątek i sobotę 22. osoby chore i w starszym wieku przeżywały wizytę duszpasterską. W najbliższy wtorek o godz. 8:00, w ramach Mszy Świętej za Parafian, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji osób pozostających pod opieką parafialnego duszpasterstwa chorych.
 3. Dzisiaj z okazji jutrzejszego Dnia Świętego Mikołaja została przygotowana mała niespodzianka dla dzieci.
 1. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Pamiętamy w modlitwie o naszych chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. Pamiętajmy też o zmarłych tragicznie strażakach ochotnikach z Czernikowa pod Toruniem, którzy w czwartek 2 grudnia ulegli wypadkowi drogowemu jadąc do pożaru.
 2. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 6 grudnia (poniedziałek) – Święty Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej (dzisiejsza Turcja) nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troską o ich sprawy materialne (wspomnienie dowolne).
 • 7 grudnia (wtorek) – Święty Ambroży (ok. 340-397). Biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog i doktor Kościoła. Był wielkim i wybitnym mówcą. Do dziś są powtarzane jego słowa: „dobra mowa jest jak plaster miodu”. Słuchający go z zapartym tchem ludzie opowiadali, że słowo Boże w jego ustach było jak miód. Dlatego jest szczególnym patronem pszczelarzy, którzy wierzą, że „Święty Ambroży miodu dołoży”.
 • 9 grudnia (czwartek) – Święty Juan Diego Cuauhtlatoatzin (1474-1548). Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest. Jakby w nagrodę za jego chrześcijańską gorliwość 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac (dzisiaj w granicach miasta Meksyk) objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe (wspomnienie dowolne).
 • 10 grudnia (piątek) – Wspomnienie Matki Bożej z Loreto. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej od ponad roku decyzją papieża Franciszka wpisane jest do Kalendarza Rzymskiego. Oznacza to, że już drugi raz z rzędu w całym Kościele 10 grudnia wspominamy Matkę Bożą z Loreto. Rok 2020 został ogłoszony przez Ojca Świętego Rokiem Loretańskim.  Ze względu na epidemię został on przedłużony do 10 grudnia 2021 roku.
 1. Na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca, a dzieciątko Jezus jest o szczebel niżej na adwentowej drabinie. To przypomina nam, że przeżywamy już drugą niedzielę Adwentu. Umocnieni słowem Bożym, łaską Eucharystii i adwentowym listem pasterskim Biskupa Płockiego prostujmy drogi naszego życia, do czego wzywa nas dzisiaj Święty Jan Chrzciciel w rozpoczęciu Ewangelii wg Świętego Marka.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa