Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, która kończy oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego i jest nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa. Jest również nazywana niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego, które w 2000 roku ustanowił Święty Jan Paweł II.

2. Dziś rozpoczyna się 71. Tydzień Miłosierdzia, który w tym roku jest obchodzony pod hasłem „Caritas dla rodziny”. Jest to szczególna okazja do głoszenia i okazywania miłosierdzia w codziennym życiu.

3. Dzisiejsza niedziela jest także świętem patronalnym Caritas w Polsce, a więc także naszego Parafialnego Zespołu Caritas, któremu składamy serdeczne życzenia. Caritas Polska w tym roku obchodzi 25. rocznicę istnienia i posługiwania.

4. Ze względu na drugą niedzielę miesiąca, różaniec przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Żeber, a po Mszy Świętej spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży (wymiana tajemnic różańcowych).

5. Dziś nie będzie spotkania scholi parafialnej, która wystąpi w niedzielę za tydzień podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00.

6. Z okazji 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz 75. rocznicy zbrodni katyńskiej dziś po Mszy Świętej o godz. 12:00 zostanie wykonane oratorium muzyczne według Józefa Haydna pt. „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu” w wykonaniu kwartetu smyczkowego: Marek Dumicz (I skrzypce), Marek Wroński (II skrzypce), Krzysztof Woźniczko (altówka), Paweł Rok (wiolonczela). Patronat nad tym zamyśleniem objęła Fundacja „Scalam – prostujemy drogi życia” z siedzibą w Przasnyszu, za co bardzo dziękuję w imieniu całej parafii, a Msza Święta o godzinie 12:00 zostanie odprawiona w hołdzie naszym zamordowanym i tragicznie zmarłym rodakom. O wstawiennictwo w modlitwie prosimy Świętego Jana Pawła II w 10. rocznicę odejścia do Domu Ojca.

7. Współczesny świat bardzo potrzebuje Bożego miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień również na modlitwę za nas samych i naszych bliskich. Dzisiaj bowiem za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, którymi są: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do Komunii Świętej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za kogoś zmarłego.

8. W czwartek 16 kwietnia przypada 88. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. Zachęcamy do modlitwy w jego intencjach, a także w intencjach obecnego papieża Franciszka i Kościoła powszechnego.

9. W niedzielę za tydzień zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską, które odbędzie się w sali spotkań na plebanii o godzinie 16:00.

10. Zgodnie ze zwyczajem diecezjalnym połowa ofiar składanych na tacę w Niedzielę Miłosierdzia Bożego jest przeznaczona na działalność Caritas Diecezji Płockiej.

11. Dzieci i młodzież z naszej parafii w ramach Jałmużny Wielkopostnej 2015 do swoich skarbonek zebrały 325 zł. Razem z Caritas Diecezji Płockiej składamy serdeczne Bóg zapłać dzieciom oraz ich rodzicom.

12. Współczesne media – telewizor, telefon komórkowy, komputer, internet mogą być dobre i pożyteczne. Jednak mogą też okazać się dla korzystającego z nich dziecka niszczące i niebezpieczne. Wychodząc na przeciw temu problemowi Dyrektor Gimnazjum w Czernicach Borowych Małgorzata Góralczyk wraz z Radą Pedagogiczną serdecznie zaprasza rodziców, opiekunów oraz osoby zainteresowane problematyką wpływu mass mediów i kultury masowej na konferencję pod tytułem ,, Dziecko a współczesne media”, która odbędzie się w środę 15 kwietnia br. o godz.14:30 w siedzibie Gimnazjum. Prelegentką konferencji jest pani prof. Małgorzata Więczkowska, medioznawca, autorka książek, artykułów, referatów, uczestniczka cyklu audycji radiowych i telewizyjnych. Konferencji patronuje Fundacja „Scalam – prostujemy drogi życia”.

13. W ubiegły wtorek 07.04.2015 r. w Ciechanowie został przeprowadzony rejonowy (drużyny z kilku dekanatów) etap turnieju halowej piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. W kategorii wiekowej uczniów gimnazjum i ponad gimnazjum nasi ministranci zajęli drugie miejsca. Tym samym zakwalifikowali się do finału diecezjalnego, który odbył się wczoraj, tj. 11.04.br. w Sierpcu. Nasi ministranci zajęli tam czwarte miejsce w kategorii gimnazjum, a ministranci w kategorii ponad gimnazjum zajęli trzecie miejsce. Gratulujemy i dziękujemy za postawę sportowej rywalizacji. Jest to duży sukces, ponieważ były to rozgrywki piłkarskie z udziałem wielu drużyn z poszczególnych rejonów diecezji płockiej. Jednocześnie dziękujemy Panu Wójtowi i Urzędowi Gminy w Czernicach Borowych za okazaną pomoc organizacyjną, a także Dyrekcjom: Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Rodzicom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób okazali swoją pomoc i przyczynili się do osiągnięć sportowych ministrantów naszej parafii.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa