Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj druga niedziela Wielkiego Postu. Słowo Boże zwraca naszą uwagę na Chrystusa uwielbionego, który przez trud życia na ziemi, prowadzi nas do udziału w życiu Bożym.

2. Pod hasłem „Z misjonarzami głośmy Chrystusa” obchodzimy dziś w Polsce dzień modlitw za misje i misjonarzy oraz wsparcia materialnego Dzieła Pomocy Misjom o nazwie „Ad Gentes” (łac. do narodów). Modlimy się za tych, którzy jak Abraham podejmują wezwanie Boga: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej…”. Po Mszy świętej można złożyć ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła i w ten sposób pomóc 2015 polskim misjonarzom i misjonarkom, którzy głoszą Ewangelię w 97 różnych krajach świata. Wśród nich jest dziesięciu misjonarzy z diecezji płockiej.

3. Nabożeństwo Gorzkich Żali razem z adoracją Najświętszego Sakramentu jest odprawiane w czasie Mszy świętej za Parafian o godzinie 12:00. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: przyjęcie Komunii Świętej oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

4. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 15:00 kolejne obowiązkowe spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

5. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godzinie 16:00. Przewodniczy Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Rada Duszpasterska i Parafialny Zespół Synodalny.

6. Pan Jan Pikus w ostatnim czasie uczestniczył w rekolekcjach dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej i otrzymał od Księdza Biskupa Piotra Libery przedłużenie misji do pełnienia tej posługi na kolejny rok. Panu Janowi bardzo dziękujemy za pełnienie tej zaszczytnej i odpowiedzialnej posługi oraz życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

7. Zwracam się z prośbą do mieszkańców poszczególnych miejscowości naszej parafii, aby zwyczajem lat poprzednich, przeprowadzić wielkopostną zbiórkę ofiar pieniężnych na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Dziękuję mieszkańcom miejscowości Miłoszewiec i Ostafieje za zebrane i przekazane ofiary na kwiaty w ubiegłym tygodniu.

8. W ostatnim czasie dokonano przeglądu sztandarów i chorągwi procesyjnych, które wymagają w całości jak najszybszej renowacji, gdyż większość z nich sięga swoim istnieniem czasów przedwojennych. W tej chwili został oddany do gruntownego odnowienia historyczny sztandar naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ku czci Świętego Floriana w związku z nadchodzącym jubileuszem. Następnie trzeba odnowić baldachim, który jest używany do procesji eucharystycznych, a jest również bardzo zniszczony. Być może częściowo sfinansujemy te prace z ofiar składanych na kwiaty do Grobu Pańskiego, jeśli będzie taka możliwość. Zwracam się z prośbą do parafian, którzy tworzą asystę procesyjną o pomoc w otoczeniu troską wszystkich paramentów liturgicznych, które posiada nasza parafia oraz proszę wspólnotę naszej parafii o pomoc materialną, bo jest to ważna część życia religijnego, duszpasterstwa i historii naszej parafii. Za każdą pomoc i życzliwość już teraz wszystkim bardzo dziękuję.

9. W najbliższą środę 19 marca będziemy obchodzić uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił Świętego Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich, dlatego w tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech Święty Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego wypełniania powierzonych obowiązków i zatroskania o rozwój i świętość własnej rodziny. Wstawiennictwu Świętego Józefa będziemy również polecać wszystkich noszących imię tego patrona, szczególnie z naszej parafii.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa