Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Druga niedziela Wielkiego Postu jest nazywana niedzielą Przemienienia Pańskiego ze względu na proklamowaną dziś perykopę ewangeliczną o tym wydarzeniu lub niedzielą Abrahama z uwagi na pierwsze czytanie, które mówi nam o tej postaci pierwszego z hebrajskich patriarchów i ojca narodu żydowskiego.

2. Pod hasłem „Z misjonarzami głośmy pojednanie” obchodzimy dziś w Polsce Dzień Modlitwy za Misje i Solidarności z Misjonarzami oraz wsparcia materialnego Dzieła Pomocy Misjom o nazwie „Ad Gentes” (łac. do narodów). Po Mszy Świętej można złożyć ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła i w ten sposób pomóc 2065 polskim misjonarzom i misjonarkom, którzy głoszą Ewangelię w 97 różnych krajach świata. Wśród nich jest dziesięciu misjonarzy z diecezji płockiej.

3. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca i pierwszym dniem miesiąca marca. W czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, Gorzkie Żale oraz szósty miesiąc nowenny przed rozpoczęciem nawiedzenia parafii w naszej diecezji przez kopię świętego wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej.

4. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie scholi parafialnej w sali spotkań na plebanii.

5. Nabożeństwo Gorzkich Żali razem z adoracją Najświętszego Sakramentu jest odprawiane w czasie Mszy Świętej za Parafian o godzinie 12:00. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: przyjęcie Komunii Świętej oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

6. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godzinie 16:00. Przewodniczy Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Rada Duszpasterska i Parafialny Zespół Synodalny.

7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlitwą koronki do Miłosierdzia Bożego dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosimy o nowe powołania, szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej i wytrwałość w powołaniach, które już są. W piątek od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i modlitwy wynagradzająca za grzech nasze i całego świata oraz możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny w modlitwie o
Mszy Świętej wotywnej o godz. 10:00. Od godziny 9:30 modlitwa różańcowa prowadzona przez Koła Żywego Różańca.

8. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Różaniec przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 prowadzi Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego, a po Mszy Świętej spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży (wymiana tajemnic różańcowych).

9. W sobotę 7 marca o godzinie 11:00 spotkanie lektorów, ministrantów oraz kandydatów do służby liturgicznej ołtarza w sali spotkań na plebanii.

10. Zwracam się z prośbą do mieszkańców poszczególnych miejscowości naszej parafii, aby przeprowadzić wielkopostną zbiórkę ofiar pieniężnych na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.

11. Pan Jan Pikus w ostatnim czasie uczestniczył w rekolekcjach dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej i otrzymał od Biskupa Płockiego przedłużenie misji do wykonywania obowiązków szafarza na kolejny rok. Dziękujemy za pełnienie tej odpowiedzialnej posługi w naszej parafii oraz życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Pan Jan jest jedynym szafarzem w dekanacie przasnyskim.

12. Wczoraj w Przasnyszu został przeprowadzony dekanalny etap turnieju halowej piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. W kategorii wiekowej uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i ponad gimnazjum nasi ministranci zajęli pierwsze miejsca. Gratulujemy i dziękujemy za postawę sportowej rywalizacji oraz życzymy dalszych sukcesów w rozgrywkach rejonowych, które odbędą się w Ciechanowie.

13. Jutro 2 marca czeka mnie kolejny wyjazd do Torunia na drugie obowiązkowe spotkanie z pracownikami konserwacji zabytków w sprawie renowacji naszego ołtarza. W ubiegłym tygodniu została podpisana umowa na prowadzone prace z Urzędem Marszałkowskim. Do podpisania tej umowy konieczna była zgoda Biskupa Płockiego, którą otrzymaliśmy razem z gratulacjami, że pozyskaliśmy tak duże środki finansowe i życzeniami Bożego błogosławieństwa w doprowadzeniu tego wielkiego dzieła do pomyślnego zakończenia, które przewidywane jest w czerwcu bieżącego roku.

14. Dzisiaj po raz piąty obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy po zakończeniu drugiej wojny światowej, działając w konspiracji stawili czoła sowieckiemu okupantowi i tak zwanej „władzy ludowej”. Pamiętamy o tych, którzy polegli w walce z bronią w ręku i o tych, którzy bestialsko torturowani zmarli z wycieńczenia podczas przesłuchań lub zostali zamordowani strzałem w tył głowy. Pamiętamy również o tych, którzy przeżyli terror stalinowski, a później byli poniżani w Polsce Ludowej i w ostatnich latach odeszli na wieczną wartę. Żołnierzom Wyklętym zadedykował przed laty piosenkę pt. „Biały krzyż” znany kompozytor i muzyk Krzysztof Klenczon, ponieważ jego ojciec Czesław był żołnierzem Armii Krajowej.

15. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 4 marca (środa) – Święty Kazimierz Królewicz (1458-1484). Był synem króla Kazimierza Jagiellończyka Swoim życiem pokazał, że władza polityczna nie musi być okazją do nadużyć i korupcji, ale powinna być rozumiana jako droga, która prowadzi do świętości. Jest patronem narodu litewskiego.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa