1. Dzisiaj druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali w wyciszeniu i z duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego oraz sprawowanie sakramentu pojednania, a także przez rekolekcje, dni skupienia i specjalne nabożeństwa pokutne.
2. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, każda druga niedziela Wielkiego Postu jest szczególnym czasem modlitwy i wsparcia materialnego Dzieła Pomocy Misjom o nazwie „Ad Gentes”, czyli „do narodów”. Zebrane ofiary będą pomocą naszej parafii dla ponad 2170 polskich misjonarzy i misjonarek głoszących Dobrą Nowinę w 98 różnych krajach świata. Po Mszy świętej można złożyć ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła.
3. W piątek Droga Krzyżowa o godzinie 16:00 – przewodniczy Akcja Katolicka, Rada Duszpasterska i Parafialny Zespół Synodalny.
4. Zwracam się z prośbą do mieszkańców poszczególnych miejscowości naszej parafii, aby zwyczajem lat poprzednich, przeprowadzić wielkopostną zbiórkę ofiar pieniężnych na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.
5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty, który będzie sprawowany w czasie Drogi Krzyżowej, następnie zostanie odprawiona Msza święta i adoracja Najświętszego Sakramentu. Pierwsza sobota miesiąca to dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi – Msza święta wotywna o godzinie 10:00, a także pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu o godzinie 12:00 połączona z nabożeństwem Gorzkich Żali.
6. W czwartek 28 lutego Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski obchodzi swój dzień patronalny. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie.
7. Pan Jan Pikus w ostatnim czasie uczestniczył w rekolekcjach dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej i otrzymał od Księdza Biskupa przedłużenie misji do pełnienia tej posługi w naszej parafii na kolejny rok. Panu Janowi życzymy zdrowia oraz błogosławieństwa Bożego, a także dziękujemy za pełnienie tej zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji.
8. W piątek 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o bohaterskich żołnierzach konspiracji, którzy po oswobodzeniu się spod niemieckiego jarzma, stawili czoło sowieckiemu okupantowi i jego „polskim” poplecznikom. Pamiętajmy o tych, którzy polegli w walce z bronią w ręku i o tych, którzy bestialsko torturowani zmarli z wycieńczenia podczas przesłuchań lub zostali zamordowani strzałem w tył głowy. Pamiętajmy również o tych, którzy przeżyli terror stalinowski, a później byli poniżani w Polsce Ludowej i w ostatnich latach odeszli na wieczną wartę. Podziękujmy im za świadectwo trudnego czasu walki o pełną niepodległość naszego narodu. Żołnierzom Wyklętym zadedykował przed laty piosenkę pt. „Biały krzyż” znany kompozytor i muzyk Krzysztof Klenczon, którego ojciec był żołnierzem Armii Krajowej.