Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali w wyciszeniu i z duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego oraz sprawowanie sakramentu pojednania, a także przez rekolekcje, dni skupienia i specjalne nabożeństwa pokutne.

2. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, każda druga niedziela Wielkiego Postu jest szczególnym czasem modlitwy i wsparcia materialnego Dzieła Pomocy Misjom o nazwie „Ad Gentes”, czyli „do narodów”. Zebrane ofiary będą pomocą naszej parafii dla ponad 2170 polskich misjonarzy i misjonarek głoszących Dobrą Nowinę w 98 różnych krajach świata. Po Mszy świętej można złożyć ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła.

3. W piątek Droga Krzyżowa o godzinie 16:00 – przewodniczy Akcja Katolicka, Rada Duszpasterska i Parafialny Zespół Synodalny.

4. Zwracam się z prośbą do mieszkańców poszczególnych miejscowości naszej parafii, aby zwyczajem lat poprzednich, przeprowadzić wielkopostną zbiórkę ofiar pieniężnych na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.

5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty, który będzie sprawowany w czasie Drogi Krzyżowej, następnie zostanie odprawiona Msza święta i adoracja Najświętszego Sakramentu. Pierwsza sobota miesiąca to dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi – Msza święta wotywna o godzinie 10:00, a także pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu o godzinie 12:00 połączona z nabożeństwem Gorzkich Żali.

6. W czwartek 28 lutego Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski obchodzi swój dzień patronalny. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie.

7. Pan Jan Pikus w ostatnim czasie uczestniczył w rekolekcjach dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej i otrzymał od Księdza Biskupa przedłużenie misji do pełnienia tej posługi w naszej parafii na kolejny rok. Panu Janowi życzymy zdrowia oraz błogosławieństwa Bożego, a także dziękujemy za pełnienie tej zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji.

8. W piątek 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o bohaterskich żołnierzach konspiracji, którzy po oswobodzeniu się spod niemieckiego jarzma, stawili czoło sowieckiemu okupantowi i jego „polskim” poplecznikom. Pamiętajmy o tych, którzy polegli w walce z bronią w ręku i o tych, którzy bestialsko torturowani zmarli z wycieńczenia podczas przesłuchań lub zostali zamordowani strzałem w tył głowy. Pamiętajmy również o tych, którzy przeżyli terror stalinowski, a później byli poniżani w Polsce Ludowej i w ostatnich latach odeszli na wieczną wartę. Podziękujmy im za świadectwo trudnego czasu walki o pełną niepodległość naszego narodu. Żołnierzom Wyklętym zadedykował przed laty piosenkę pt. „Biały krzyż” znany kompozytor i muzyk Krzysztof Klenczon, którego ojciec był żołnierzem Armii Krajowej.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa