Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. W dzisiejszą drugą niedzielę zwykłą roku już po raz setny obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W tym roku ten dzień nosi hasło „Migranci i uchodźcy: ku lepszemu światu”. Z tej okazji papież Franciszek wystosował orędzie, w którym czytamy: „…nie tylko nasi rodacy przebywają poza granicami kraju, lecz wciąż wielu ludzi musi w pośpiechu opuszczać swoje domy z powodu wojen czy regionalnych konfliktów, zostawiając i często tracąc to, co do tej pory zyskali. Niech los tych ludzi nie będzie nam obojętny, zechciejmy włączać się w akcje pomocy, zwłaszcza jeśli możemy się choć trochę materialnie czy duchowo przyczynić do poprawy ich losu. Nikt z nas nie ma stałego miejsca na tej ziemi, wszyscy jesteśmy pielgrzymami w drodze do wiecznej ojczyzny, dlatego też niech nasze serca pozostają wrażliwe i otwarte na drugiego człowieka”.

2. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się
w sobotę 25 stycznia. Hasłem tego tygodnia są słowa Świętego Pawła z Pierwszego Listu do Koryntian: „Czyż Chrystus jest podzielony”? Pamiętajmy w naszych modlitwach o tej ważnej intencji, jaką jest jedność całego Kościoła.

3. W następną niedzielę 26 stycznia po Mszy świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy czwartej w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, a po Mszy świętej o godz. 15:00, obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

4. We wtorek 21 stycznia świętujemy Dzień Babci, a w środę 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych kochanych Babciach i Dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca, a wyrazem naszej wdzięczności niech będzie modlitwa, słowa ciepłych życzeń i serdeczna pamięć.

5. W sobotę 25 stycznia obchodzimy święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. Pan Jezus pod Damaszkiem ukazał się prześladowcy chrześcijan – Szawłowi, który przyjął imię Paweł. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego i zawsze można do Niego powrócić, trzeba tylko otworzyć się na łaskę Bożą

6. Przed zbliżającym się świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabyć woskowe świece gromnice razem z okapnikiem.

7. Pan Kościelny serdecznie dziękuje za ofiary złożone w czasie roznoszenia kredy, kadzidła i wody święconej do naszych domów.

8. Firma INTRA Diagnostyka Słuchu w dniu 31 stycznia br. (piątek) przeprowadzi bezpłatne badania słuchu dla mieszkańców Przasnysza i okolicznych miejscowości. Badania odbędą się w NZOZ „Eskulap” w Przasnyszu przy ul. Rycerskiej 3, w godzinach 9:00 – 12:00. Zapisy prowadzi przychodnia, telefon: 29 752 30 26.

9. Program kolędy na bieżący tydzień:

Poniedziałek (20 stycznia) – Chojnowo Wieś. Początek od strony p. Piotrowskich, godz. 9:30.
Wtorek (21 stycznia) – Chojnowo Osiedle, godz. 9:30.
Środa (22 stycznia) – Chojnowo Kolonia i Chojnówka, godz. 12:00.
Czwartek (23 stycznia) – Kuskowo, godz. 9:30.
Piątek (24 stycznia) – Czernice Borowe, ul. Sadowa od p. Romualda Żebrowskiego i ul.Dolna oraz ul. Jasna w stronę dawnej bazy SKR, godz. 9:30.
Sobota (25 stycznia) – Czernice Borowe, ul. Wyspiańskiego od p. Barbary Karolewskiej i ul. Chełchowskiego do p. Wojnarowskich, godz. 9:30.
Poniedziałek (27 stycznia) – Czernice Borowe, ul. Długa i ul. Bagienna. Początek od p. Krajewskich do p. Granoszewskich, godz. 9:30, a następnie ul. Kacza od p. Marianny Gniazdowskiej do p. Pawelczyk.
Wtorek (28 stycznia; zakończenie kolędy) – Czernice Borowe, ul. Okrężna od p.Bogdana Obidzińskiego i ul. Kościelna, godz. 9:30.

10. Bardzo proszę o pojazdy z miejscowości, gdzie będzie kolęda i bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na kolędę i na rzecz naszej parafii w ubiegłym tygodniu.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 21 stycznia (wtorek) – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana w Rzymie około 305 roku.
• 24 stycznia (piątek) – Święty Franciszek Salezy (1567-1622). Biskup i doktor Kościoła, a także wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa