Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj druga niedziela zwykła w roku liturgicznym. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, , który w tym roku przeżywamy pod hasłem zaczerpniętym z Dziejów Apostolskich „Życzliwymi bądźmy” ( Dz 28,2).
 2. W czasie Mszy Świętej o godz. 10:00 i 12:00 jest obecny dzisiaj wśród nas zespół muzyczny „Bez przesady jazzowy”. Zespół tworzą: Alicja Zimnowodzka (wokal), Robert Miroński (gitara, wokal), Paweł Stawiński (instrumenty klawiszowe), Robert Pałka (gitara basowa), Andrzej Butryn (perkusja), Jarosław Sokal (trąbka). Serdecznie witamy i bardzo dziękujemy za przybycie i kolędy w oryginalnej aranżacji jazzowej z elementami stylu country. W Nowym Roku życzymy dalszych sukcesów muzycznych, łaski zdrowia, opieki Matki Bożej Czernickiej oraz błogosławieństwa Bożego.
 1. W sobotę 25 stycznia przypada święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. Jest to także dzień zakończenia tegorocznego Tygodnia Ekumenicznego.
 2. W niedzielę za tydzień 26 stycznia po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 3. Przed zbliżającym się świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabyć woskowe świece gromnice razem z okapnikiem.
 4. PROGRAM KOLĘDY:
 • Poniedziałek (20 stycznia) – Żebry, godz. 9:30.
 • Wtorek (21 stycznia) – Chojnowo Wieś, godz. 9:30.
 • Środa (22 stycznia) – Chojnowo Nowa Ulica, godz. 13:30.
 • Czwartek (23 stycznia) – Chojnowo Osiedle, godz. 9:30.
 • Piątek (24 stycznia) – Chojnowo Kolonia i Chojnówka, godz. 9:30.
 • Sobota (25 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Wyspiańskiego oraz ul. Chełchowskiego, godz. 9:30.
 1. Proszę o pojazdy z miejscowości, gdzie będzie kolęda i bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość, gościnność i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na kolędę, a przede wszystkim na rzecz naszej parafii.
 2. Dziękuję za miłą wizytę wczoraj wieczorem kolędników z Grójca w parafii Węgra.
 1. We wtorek 21 stycznia świętujemy Dzień Babci, a w środę 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych Drogich Babciach i Dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca.
 2. Prosimy w modlitwie o dar zdrowia i obfitość łask Bożych dla solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Chorych polecamy Bożej opatrzności, a naszych bliskich zmarłych powierzamy Bożemu miłosierdziu.
 3. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 19 stycznia (niedziela) – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924). Biskup przemyski, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji. Założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.
 • 21 stycznia (wtorek) – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako dwunastoletnia dziewczynka poniosła śmierć za wiarę w Chrystusa około 305 roku. Opiewana w hymnach i traktatach Świętego Ambrożego jako gotowa i dojrzała do męki oraz do zwycięstwa. Jest patronką dzieci, panien i ogrodników.
 • 24 stycznia (piątek) – Święty Franciszek Salezy (1567-1622). Biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.
 1. Jezus gładzi grzech świata – przypomniał nam dziś Jan Chrzciciel. To ten, który – jak zapowiadał Izajasz – daje całemu światu zbawienie. Niech Boże błogosławieństwo umacnia w nas dobro i pomaga przezwyciężać nasze słabości i grzechy.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa