1. Dzisiaj druga niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ewangelia przedstawia nam pierwszych uczniów Chrystusa, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa „oto Baranek Boży”, poszli za Nim i znaleźli Mesjasza. Każdy, kto chce spotkać Jezusa, powinien pójść Go poszukać, a potem pozwolić prowadzić się przez Niego.
  2. W drugą niedzielę zwykłą obchodzimy 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W tym roku orędzie papieża Franciszka na ten dzień nosi tytuł „Przyjmować, chronić, promować i integrować imigrantów i uchodźców”.
  1. Obecnie nadal trwa dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojny, biedy i prześladowań. Otaczamy ich naszą modlitwą, bo oni też są dziećmi Bożymi i naszymi braćmi. Z inicjatywy biskupów diecezjalnych w Polsce, dzisiaj można odprawiać Mszę Świętą według specjalnego, choć mało znanego i używanego formularza „Mszy za uchodźców i wygnańców”.
  2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, dlatego modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz.10:00 prowadziło Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic.
  3. W środę 17 stycznia będzie obchodzony 21. Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. Został on ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski w 1997 roku, a organizowany jest w przeddzień Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne obchody noszą hasło: „Pokój! Pokój dalekim i bliskim” (Iz 57, 19). Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.
  4. Od 18 do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku rozważany będzie biblijny tekst zaczerpnięty z Księgi Wyjścia „Prawica Twoja wsławiła się mocą” ( Wj 15, 6). W tych dniach bardziej niż zwykle w naszych modlitwach pamiętajmy o jedności całego Kościoła.
  5. Rada Duszpasterska, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz Parafialny Zespół Caritas zapraszają dzieci na spotkanie świąteczno – noworoczne, które odbędzie się dzisiaj godz. 16:00 w świetlicy w Chojnowie. W programie różne gry i zabawy z grupą animacyjną TAKT, koncert kolęd z zespołem „Dekalog”, koncert kolęd wykonaniu parafialnych „młodych talentów” a także spotkanie ze Świętym Mikołajem i mała zabawa taneczna z zespołem PLAYER. Już teraz dziękujemy wszystkim za życzliwość i każdą okazaną pomoc.
  6. Pan Kościelny dziękuje za ofiary złożone z okazji roznoszenia poświęconej wody, kredy i kadzidła do naszych domów. Jest jeszcze możliwość nabycia zestawu „Trzech Króli” po Mszy Świętej w zakrystii.
  7. PROGRAM KOLĘDY:
  • Poniedziałek (15 stycznia) – Zembrzus Wielki, godz. 9:30.
  • Wtorek (16 stycznia) – Nowe Czernice od strony  Zembrzusa i Chrostowa oraz Jabłonowo, godz. 9:30.
  • Środa (17 stycznia) – Nowe Czernice od strony Węgry, godz. 9:30.
  • Czwartek (18 stycznia) – Nowe Czernice od strony Chojnowa, godz.9:30.
  • Piątek (19 stycznia) – Żebry, godz. 9:30.
  • Sobota (20 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Długa od p. Przybyłowskich do p. Ćwiek, godz. 9:30.
  • Poniedziałek (22 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Długa i ul. Bagienna od p. Marii Skowrońskiej do p. Radomskich, godz. 9:30.
  1. Proszę o pojazd z miejscowości, gdzie będzie kolęda i bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na rzecz parafii i na kolędę.
  • 17 stycznia (środa) – Święty Antoni, opat. Żył na przełomie III i IV wieku. Jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu ascetycznej doskonałości chrześcijańskiej.
  • 19 stycznia (piątek) – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924). Biskup przemyski, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji. Założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.
  1. Prosimy w modlitwie o dar zdrowia i obfitość łask Bożych dla solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Modlimy się za chorych, a wszystkich zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
  2. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom oraz wszystkim rozpoczynającym czas ferii zimowych, życzymy dobrego i spokojnego wypoczynku.
  3. W ostatnim czasie zmarło dwóch kapłanów diecezji płockiej: śp. ksiądz prałat Jerzy Niestępski (80 lat życia, w tym 57 lat w kapłaństwie) – emerytowany proboszcz parafii pw. Świętego Marcina w Gostyninie, pochowany na miejscowym cmentarzu parafialnym oraz śp. ksiądz Wiesław Lipka (76 lat życia, w tym 53 lata w kapłaństwie) – emerytowany proboszcz parafii pw. Świętej Anny w Żałem, pochowany w Kalamazoo w Stanach Zjednoczonych, w południowo-zachodniej części stanu Michigan, gdzie pracował od 2001 roku. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  4. Jezus zadaje dziś pytanie uczniom: „Czego szukacie?”. To pytanie jest skierowane także do każdego z nas, bo Bóg przyszedł do naszego życia jako małe dziecko i pozostał z nami w słowie Bożym i w Komunii Świętej. Niech przykład Świętego Stanisława Kostki oraz Boże błogosławieństwo pomoże nam właściwie odpowiadać na pytanie Jezusa naszym codziennym życiem.