Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj druga niedziela zwykła w roku liturgicznym. Słowo Boże, a szczególnie Ewangelia według Świętego Jana opowiada o Jezusie – Baranku Bożym, którego rozpoznał Jan Chrzciciel.
 1. Z okazji drugiej niedzieli miesiąca modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz. 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Chojnowa.
 1. W środę 17 stycznia będzie obchodzony 27. Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. Został on ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski w 1997 roku, a organizowany jest w przeddzień Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne obchody noszą hasło: „SZALOM / Pokój – Dar Boga”. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.
 2. W czwartek 18 stycznia w Kościele w Polsce rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który w tym roku będziemy przeżywać pod hasłem zaczerpniętym z Ewangelii według Świętego Łukasza: „Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego” (por. Łk 10,27).
 1. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 1. PROGRAM KOLĘDY W TYM TYGODNIU:
 • Poniedziałek (15 stycznia) – Zembrzus Wielki, godz. 9:30.
 • Wtorek (16 stycznia) – Nowe Czernice od strony Chrostowa i Zembrzusa oraz Jabłonowo, godz. 9:30.
 • Środa (17 stycznia) – Nowe Czernice od strony Węgry, godz. 14:00.
 • Czwartek (19 stycznia) – Nowe Czernice od strony Chojnowa, godz.9:30.
 • Piątek (19 stycznia) – Żebry, godz. 9:30.
 • Sobota (20 stycznia) – Chojnowo Nowa Ulica, godz. 9:30.
 • Poniedziałek (22 stycznia) – Chojnowo Wieś, godz. 9:30.
 1. Zwracam się z prośbą o pojazd z miejscowości, gdzie będzie zaplanowana kolęda. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz za ofiary materialne składane na cele parafialne oraz na kolędę.
 2. Miło mi poinformować, że nasza szopka betlejemska w kościele zajęła drugie miejsce w I Diecezjalnym Konkursie Parafialnych Szopek Bożonarodzeniowych pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” w Roku Jubileuszowym 800-lecia wybudowania szopki w Greccio przez Św. Franciszka z Asyżu.
 3. Dzieciom, młodzieży oraz wszystkim rozpoczynającym czas ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wypoczywających w naszej wspólnocie parafialnej. Dobrej i spokojnej, zimowej niedzieli dla wszystkich parafian i naszych gości.
 4. Prosimy w modlitwie o dar zdrowia i potrzebne łaski dla solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Pamiętamy o chorych, szczególnie przebywających w szpitalu, a naszych bliskich zmarłych powierzamy miłosierdziu Bożemu.
 5. W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Marek Skowroński, brat Siostry Marty – naszej katechetki i nauczycielki religii w szkole podstawowej. Wieloletni organista w rodzinnej parafii Zielona, gdzie w piątek 12 stycznia została odprawiona żałobna liturgia pogrzebu.
 6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 17 stycznia (środa) – Święty Antoni, opat. Żył na przełomie III i IV wieku. Jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu ascetycznej doskonałości chrześcijańskiej.
 • 19 stycznia (piątek) – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924). Biskup przemyski, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji. Założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. W tym roku mija 100 lat od jego urodzenia.
 1. Święty Jan Chrzciciel w dzisiejszej Ewangelii wskazuje na Jezusa mówiąc: „Oto Baranek Boży” (por. J 1, 35-42). Pośród chaosu, który panuje wokół nas, jedynie słowo i obecność Jezusa mogą zagwarantować trwały pokój i niezmierzoną radość. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam podążać drogą wiary, że Bóg przyszedł do nas i pozostał z nami w codzienności naszego życia.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa