Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj druga niedziela zwykła w roku liturgicznym. Każdy z nas jest dzieckiem Boga i jest powołany do pełnienia uczynków miłości w chrześcijańskim życiu. Eucharystyczna Ofiara, w której uczestniczymy przygotowuje nas do pełnienia woli Bożej w codziennym życiu, a przede wszystkim  oczyszcza nasze intencje i pragnienia, które nie pochodzą z zamysłu Boga. Każdy człowiek w sakramencie chrztu świętego jest powołany przez Stwórcę do pełnienia Jego woli i głoszenia prawdy, która znalazła swe dopełnienie w Jezusie Chrystusie.
 2. Również dzisiaj 17 stycznia jest obchodzony 24. Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. Został on ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski w 1997 roku, a organizowany jest w przeddzień Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne obchody noszą hasło: „Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście” (Pwt 30,15). Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.
 3. Jutro w Kościele w Polsce rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, , który w tym roku przeżywamy pod hasłem zaczerpniętym z Ewangelii wg Świętego Jana: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5–9).
 4. Przed zbliżającym się świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabyć woskowe świece gromnice razem z okapnikiem.
 5. PROGRAM KOLĘDY:
 • Poniedziałek (18 stycznia) – Nowe Czernice od strony Chojnowa, godz.9:30.
 • Wtorek (19 stycznia) – Żebry, godz. 9:30.
 • Środa (20 stycznia) – Czernice Borowe: Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza, ul. Krótka, ul. Chełchowskiego (początek), godz. 15:00.
 • Czwartek (21 stycznia) – Chojnowo Wieś, godz. 9:30.
 • Piątek (22 stycznia) – Chojnowo Osiedle, godz. 9:30.
 • Sobota (23 stycznia) – Chojnowo Nowa Ulica, godz. 9:30.
 • Poniedziałek (25 stycznia) – Chojnowo Kolonia i Chojnówka, godz. 9:30.
 1. Przypominam, że w tym roku kolęda w naszej parafii ma charakter „na zaproszenie”. Proszę o pojazdy z miejscowości, gdzie będzie zaplanowana kolęda. Serdecznie dziękuję za  wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz za ofiary materialne składane na cele parafialne, na rzecz cmentarza parafialnego oraz na kolędę. Istnieje możliwość zaproszenia i umówienia spotkania kolędowego poza wyznaczonym terminem.
 2. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 12:00 (transmisja on-line) i 15:00 (transmisja on-line).
 3. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz kościoła parafialnego, którą w ubiegłym tygodniu złożyli jubilaci p. Grzegorz i Marzena Urbańscy z okazji 35. rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa.
 4. Na prośbę Episkopatu Polski i Biskupa Płockiego niedziela za tydzień 24 stycznia br. w diecezji płockiej będzie obchodzona jako „Dzień solidarności z Chorwacją”. W ramach tego dnia podczas każdej Mszy Świętej we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych oraz będzie możliwość złożenia ofiary materialnej do puszek. Dnia 29 grudnia 2020 r. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi, Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło kilka osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później, 6 stycznia br., doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc.
 5. W trudnym okresie zimowym z uwagą rozglądajmy się wokół siebie, bo wielu ludzi boryka się z codziennymi problemami. Może blisko nas jest bieda duchowa lub materialna. Bądźmy wrażliwi i dzielmy się miłością z innymi, a Bóg Ojciec Miłosierdzia z pewnością nam to wynagrodzi.
 6. W czwartek 21 stycznia świętujemy Dzień Babci, a w piątek 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych Drogich Babciach i Dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca.
 7. Prosimy w modlitwie o dar zdrowia i potrzebne łaski dla solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Pamiętamy o chorych, szczególnie przebywających w szpitalu, a naszych bliskich zmarłych powierzamy Bożemu miłosierdziu.
 8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 17 stycznia (niedziela) – Święty Antoni, opat. Żył na przełomie III i IV wieku. Jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu ascetycznej doskonałości chrześcijańskiej.
 • 19 stycznia (wtorek) – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924). Biskup przemyski, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji. Założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.
 • 21 stycznia (czwartek) – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako dwunastoletnia dziewczynka poniosła śmierć za wiarę w Chrystusa około 305 roku. Opiewana w hymnach i traktatach Świętego Ambrożego jako gotowa i dojrzała do męki oraz do zwycięstwa. Jest patronką dzieci, panien i ogrodników.
 1. Jezus w Ewangelii zadaje dziś pytanie uczniom: „Czego szukacie?”. To pytanie jest skierowane także do każdego z nas, bo Bóg przyszedł do naszego życia jako małe dziecko i pozostał z nami w słowie Bożym i w Komunii Świętej. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam właściwie odpowiadać na pytanie Jezusa naszym codziennym życiem.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa