Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj druga niedziela zwykła w roku liturgicznym. Słowo Boże, a szczególnie Ewangelia według Świętego Jana opowiada o wielkiej dobroci Boga, który chce obdarować człowieka swoimi darami. Ubóstwo pary młodej, czyste serce Matki Bożej i posłuszeństwo sług sprawiły, że cud w Kanie się wydarzył, ponieważ Bóg miał szansę go uczynić.
 2. Jutro w poniedziałek 17 stycznia będzie obchodzony jubileuszowy 25. Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. Został on ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski w 1997 roku, a organizowany jest w przeddzień Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne obchody noszą hasło: „Moje myśli nie są myślami waszymi” zaczerpniętym z Księgi Izajasza (Iz 55,8). Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.
 3. We wtorek w Kościele w Polsce rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który w tym roku będziemy przeżywać pod hasłem zaczerpniętym z Ewangelii według Świętego Mateusza: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon (Mt 2,2).
 4. W piątek 21 stycznia świętujemy Dzień Babci, a w sobotę 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych Drogich Babciach i Dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca.
 5. Przed zbliżającym się świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabyć woskowe świece gromnice razem z okapnikiem w cenie 10 zł.
 6. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 1. PROGRAM KOLĘDY W TYM TYGODNIU:
 • Poniedziałek (17 stycznia) – Nowe Czernice od strony Chrostowa i Zembrzusa oraz Jabłonowo, godz. 9:30.
 • Wtorek (18 stycznia) – Nowe Czernice od strony Chojnowa, godz.9:30.
 • Środa (19 stycznia) – Nowe Czernice od strony Węgry, godz. 14:30.
 • Czwartek (20 stycznia) – Chojnowo Wieś, godz. 9:30.
 • Piątek (21 stycznia) – Chojnowo Osiedle, godz. 9:30.
 • Sobota (22 stycznia) – Chojnowo Nowa Ulica, godz. 10:00.
 • Poniedziałek (24 stycznia) – Chojnowo Kolonia i Chojnówka, godz. 9:30.
 1. Zwracam się z prośbą o pojazdy z miejscowości, gdzie będzie zaplanowana kolęda. Serdecznie dziękuję za  wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz za ofiary materialne składane na cele parafialne, na kolędę oraz na pomoc poszkodowanej Rodzinie w remoncie domu po pożarze.
 1. W trudnym okresie zimowym z uwagą rozglądajmy się wokół siebie, bo wielu ludzi boryka się z codziennymi problemami. Może blisko nas jest bieda duchowa lub materialna. Bądźmy wrażliwi i dzielmy się miłością z innymi, a Bóg Ojciec Miłosierdzia z pewnością nam to wynagrodzi.
 2. Prosimy w modlitwie o dar zdrowia i potrzebne łaski dla solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Pamiętamy o chorych, szczególnie przebywających w szpitalu, a naszych bliskich zmarłych powierzamy miłosierdziu Bożemu.
 3. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 17 stycznia (poniedziałek) – Święty Antoni, opat. Żył na przełomie III i IV wieku. Jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu ascetycznej doskonałości chrześcijańskiej.
 • 19 stycznia (środa) – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924). Biskup przemyski, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji. Założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.
 • 21 stycznia (piątek) – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako dwunastoletnia dziewczynka poniosła śmierć za wiarę w Chrystusa około 305 roku. Opiewana w hymnach i traktatach Świętego Ambrożego jako gotowa i dojrzała do męki oraz do zwycięstwa. Jest patronką dzieci, panien i ogrodników.
 1. Jezus w Ewangelii zadaje dziś pytanie uczniom: „Czego szukacie?”. To pytanie jest skierowane także do każdego z nas, bo Bóg przyszedł do naszego życia jako małe dziecko i pozostał z nami w słowie Bożym i w Komunii Świętej. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam właściwie odpowiadać na pytanie Jezusa naszym codziennym życiem.
 2. „Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Słowa Maryi z dzisiejszej Ewangelii wyznaczają kierunek, który powinniśmy obrać w życiu. Pośród chaosu, który panuje wokół nas, jedynie słowo i obecność Jezusa mogą zagwarantować trwały pokój i niezmierzoną radość. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam podążać drogą wiary, że Bóg przyszedł do nas jako małe dziecko i pozostał z nami na zawsze w codzienności naszego życia.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa