Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. W dzisiejszą drugą niedzielę zwykłą obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin bardzo przeżywa rozstanie z najbliższymi, którzy wyjechaliza granicę w poszukiwaniu pracy. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.

2. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w piątek 25 stycznia, a towarzyszą mu słowa z księgi proroka Micheasza „Czegóż żąda Pan od Ciebie?”. Pamiętajmy w naszych modlitwach, w czasie nadchodzących dni o tej ważnej intencji, jaką jest jedność całego Kościoła.

3. Jutro 21 stycznia świętujemy Dzień Babci, a we wtorek 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych kochanych Babciach i Dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca, a wyrazem naszej wdzięczności niech będzie modlitwa, słowa ciepłych życzeń i serdeczna pamięć.

4. 22 stycznia we wtorek mija 150. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. W tych dniach ożywa wielka i tragiczna historia, która zaczęła się 22 stycznia 1863 r. W czasie największego z polskich powstań narodowych stoczono 1229 bitew i potyczek, w tym około 100 na terenie naszego regionu. Na naszym terenie walki roku 1863 i 1864 wiążą się przede wszystkim z postacią gen. Zygmunta Padlewskiego. Był jednym z inspiratorów wybuchu powstania, naczelnikiem Warszawy i powstańczym naczelnikiem w guberni płockiej. Przeszedł szlak bitew i potyczek od Uniecka, przez Myszyniec, Drążdżewo i Radzanowo. Aresztowany przez Rosjan pod Borzyminem k. Rypina, został stracony w Płocku 15 maja 1863 r. Przypomina się również postać Tomasza Kolbego, który był komendantem powiatu przasnyskiego w powstaniu. Uroczysta Msza święta w hołdzie powstańcom styczniowym zostanie odprawiona w niedzielę 3 lutego o godz. 12:00.

5. W piątek 25 stycznia obchodzimy święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła, które upamiętnia wydarzenia pod Damaszkiem, gdy Pan Jezus ukazał się prześladowcy chrześcijan – Szawłowi, który przyjął imię Paweł i stał się największym apostołem pogan. W tym dniu wierni we wszystkich kościołach diecezji płockiej mogą uzyskać odpust zupełny w Roku Wiary.

6. W sobotę 26 stycznia będziemy obchodzić w Kościele katolickim Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, ze względu na pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

7. Program kolędy na bieżący tydzień:

Poniedziałek (21 stycznia) – Chojnowo Osiedle, godz. 9:30; Czernice Borowe ul. Długa i ul. Bagienna, początek od p. Krajewskich do p. Granoszewskich, godz. 16:00.
Wtorek (22 stycznia) – Chojnowo Wieś, początek od strony sklepu godz. 9:30.
Środa (23 stycznia) – Chojnowo Kolonia i Chojnówka, godz. 13:00.
Czwartek (24 stycznia) – Czernice Borowe, ul. Sadowa i ul. Dolna, od p. Romualda Żebrowskiego oraz ul. Jasna w stronę SKR-u, godz. 9:30.
Piątek (25 stycznia) – Czernice Borowe, ul. Okrężna, od p. Bogdana Obidzińskiego i ul.Kościelna, godz. 9:30.
Sobota (26 stycznia – zakończenie kolędy) – Czernice Borowe, ul. Wyspiańskiego od p. Barbary Karolewskiej i ul. Chełchowskiego do p. Wojnarowskich, godz. 9:30.

8. Bardzo proszę o pojazdy z miejscowości, gdzie będzie kolęda i jednocześnie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na kolędę i na rzecz naszej parafii w ubiegłym tygodniu.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 21 stycznia – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana w Rzymie około 305 roku.
• 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy (1567-1622) biskup i doktor Kościoła. Wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.
• 26 stycznia – Święci Tymoteusz i Tytus, uczniowie Świętego Pawła Apostoła. Obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa