Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Ewangelia drugiej niedzieli zwykłej ukazuje nam Jezusa dokonującego pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej. Uczniowie, którzy byli świadkami tego znaku uwierzyli w Niego. Czy my też potrafimy uwierzyć Jezusowi, który swoją moc
  i chwałę objawia w sakramentach Kościoła? Postarajmy się odpowiedzieć na to pytanie w ciągu kolejnego tygodnia naszego życia.
 2. W piątek 25 stycznia przypada święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. Jest to także dzień zakończenia Tygodnia Ekumenicznego, który w tym roku przeżywamy pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości” ( Pwt 16, 18-20).
 3. Po zakończeniu Tygodnia Ekumenicznego w sobotę 26 stycznia obchodzimy 19. Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce. Tegoroczne hasło brzmi: „Chrześcijanie i muzułmanie: od współzawodnictwa do współpracy”. Główne obchody odbędą się w Białymstoku.
 4. W następną niedzielę 27 stycznia po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 5. Przed zbliżającym się świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabyć woskowe świece gromnice razem z okapnikiem. Cena 10 zł.
 6. PROGRAM KOLĘDY:
 • Poniedziałek (21 stycznia) – Chojnowo Wieś. Początek godz. 9:30 od strony sklepu.
 • Wtorek (22 stycznia) – Chojnowo Osiedle, godz. 9:30.
 • Środa (23 stycznia) – Chojnowo Nowa Ulica, godz. 14:30.
 • Czwartek (24 stycznia) – Chojnowo Kolonia i Chojnówka, godz. 9:30.
 • Piątek (25 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Kacza, godz. 9:30.
 • Sobota (26 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Wyspiańskiego oraz ul. Chełchowskiego, godz. 9:30.
 1. Proszę o pojazdy z miejscowości, gdzie będzie kolęda i bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na kolędę, a przede wszystkim na rzecz naszej parafii.
 1. W Panamie trwają 34. Światowe Dni Młodzieży, które oficjalnie rozpoczną się 22 stycznia. W tych dniach szczególnie wspierajmy do modlitwą papieża Franciszka i młodych całego świata.
 2. Jutro w poniedziałek 21 stycznia świętujemy Dzień Babci, a we wtorek 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych Drogich Babciach i Dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca.
 3. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 21 stycznia (czwartek) – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako dwunastoletnia dziewczynka poniosła śmierć za wiarę w Chrystusa około 305 roku. Opiewana w hymnach i traktatach Świętego Ambrożego jako gotowa i dojrzała do męki oraz do zwycięstwa. Jest patronką dzieci, panien i ogrodników.
 • 24 stycznia (czwartek) – Święty Franciszek Salezy (1567-1622). Biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.
 • 26 stycznia (sobota) – Święci Tymoteusz i Tytus. Biskupi i uczniowie świętego Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi” z napomnieniami dla pasterzy i wiernych.
 1. Prosimy w modlitwie o dar zdrowia i obfitość łask Bożych dla solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Chorych polecamy Bożej opatrzności, a naszych bliskich zmarłych powierzamy Bożemu miłosierdziu.
 2. W środę 16 stycznia zmarł ksiądz kanonik Zygmunt Ignatowski, emerytowany proboszcz parafii pw. Świętej Barbary w Sikorzu. Odszedł do wieczności w 73. roku życia i 47. roku kapłaństwa. Został pochowany w sobotę 19 stycznia na cmentarzu parafialnym w Trąbinie. Żałobnej liturgii pogrzebu przewodniczył biskup Roman Marcinkowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 3. Niech Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo Maryi umacnia w nas dobro i pomaga przezwyciężać nasze słabości i grzechy.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa