Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, która w tradycji Kościoła nosi nazwę Niedzieli Gaudete, czyli Radości. Powodem naszej radości są słowa Świętego Pawła z Listu do Filipian (Flp 4,4-5), który mówi, że „Pan jest blisko”. Dzisiejsza niedziela nazywana jest również „niedzielą różową” w nawiązaniu do koloru szat liturgicznych, w których można sprawować Mszę Świętą. Zmiana koloru z fioletowego na różowy przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

2. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin. Dobrze ukształtowana rodzina jest pierwszym i podstawowym miejscem przekazywania wiary i wychowania chrześcijańskiego.

3. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 prowadziło Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego. Po Mszy Świętej spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży.

4. W najbliższą sobotę 17 grudnia o godzinie 10:00 zapraszamy na wspólne spotkanie opłatkowe ministrantów i lektorów oraz dzieci i młodzieży z Koła Żywego Różańca, a także dziewczęta, które należały do scholi. Spotkanie odbędzie się w sali spotkań na plebanii.

5. W następną niedzielę 18 grudnia po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej, czwartej i piątej w ramach przygotowania do Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej. W zakrystii będzie możliwość spotkania z panią krawcową, aby zamówić stroje liturgiczne dla dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

6. Razem z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej serdecznie zapraszamy do wspólnego przygotowania dekoracji świątecznej kościoła, która rozpocznie się w niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 15:00. Szczególnie zapraszamy młodzież naszej parafii.

7. Msza Święta Roratnia jest odprawiana w każdą środę i sobotę. W tym tygodniu w środę o godz. 16:30, a w sobotę o godz. 9:00. W środę ponownie zapraszamy dzieci i młodzież w ramach przygotowania duchowego do Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej i sakramentu bierzmowania.

8. Pod hasłem „Płomień miłosierdzia” trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i można jeszcze w zakrystii nabywać małe świece „Caritas”.

9. We wtorek 13 grudnia przypada 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W tym szczególnym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i naszych rodakach, którzy w tym czasie byli prześladowani, a nawet oddali swoje życie w obronie wolności i wiary. Polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących.

10. Miejski Dom Kultury w Przasnyszu zaprasza na ponowne przedstawienie pt. „Od Wzgórza Lecha powiał wiatr”. Spektakl powtarzany z myślą o młodzieży obędzie się w środę 14 grudnia br. o godz. 12:00 w sali widowiskowej MDK. W sekretariacie są jeszcze do nabycia bilety w cenie 15 zł.

11. Dziękuję przedstawicielom Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, którzy w ubiegły piątek uczestniczyli w sympozjum pod hasłem „Wychowanie do wartości”, zorganizowanym przez Akcję Katolicką przy parafii pw. Świętego Józefa w Ciechanowie.

12. Serdecznie dziękuję przedstawicielom Rady Duszpasterskiej, którzy w tym roku podjęli się rozprowadzenia opłatka wigilijnego w naszej parafii. Dziękuję również za ofiary składane przy tej okazji na wynagrodzenie posługi organisty oraz jako wsparcie spotkania świątecznego dla wszystkich dzieci z naszej parafii, które odbędzie się w czwartek 5 stycznia stycznia 2017 roku o godz. 14:00 w Sali Widowiskowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicach Borowych.

13. W imieniu całej parafii składam podziękowanie mieszkańcom Dzielina za ofiary materialne złożone na rzecz parafii z okazji Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w wysokości 1.300 zł.

14. W ramach niedzieli modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy do puszek 270 zł. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.

15. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Pamiętamy w modlitwie o zmarłych, których polecamy miłosierdziu Bożemu.

16. W czwartek 8 grudnia zmarł w wieku 76 lat ks. kan. Jan Pikulski (50 lat kapłaństwa), emerytowany proboszcz parafii pw. Opatrzności Bożej w Kamienicy. W poniedziałek 12 grudnia zostanie odprawiona żałobna liturgia pogrzebu i złożenie trumny z ciałem zmarłego kapłana do grobu na cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

17. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 grudnia (wtorek) – Święta Łucja. Dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii. Jest patronką ociemniałych.
• 14 grudnia (środa) – Święty Jan od Krzyża. Wielki hiszpański mistyk, reformator zakonu karmelitańskiego i autor wielu dzieł o duchowości chrześcijańskiej.

18. Umocnieni radością udziału w Eucharystii i przyjętym Słowem, jednoczymy się w modlitwie z mieszkańcami Kownat, którzy przeżywają Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Niech Bóg nam pobłogosławi na kolejny tydzień adwentowego czuwania i naszej tęsknoty za nadchodzącym Panem.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa