Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, która nosi nazwę „Gaudete”, czyli Niedziela Radości. W tradycji Kościoła nazywana jest również „niedzielą różową” ze względu na kolor szat liturgicznych, w których można sprawować Mszę Świętą. Zmiana koloru z fioletowego na różowy przyjęła się od zwyczaju rozdawania róż przez papieży w Rzymie, które są błogosławione w trzecią niedzielę Adwentu.
 2. Razem z Niepokalaną Maryją, Świętym Józefem i Świętym Janem Chrzcicielem z radością oczekujemy na spełnienie wielkich obietnic zbawienia całego świata.
 3. Z okazji drugiej niedzieli miesiąca modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz. 10:00 prowadziło Koło Żywego Różańca z Żeber.
 4. W sobotę 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu, a dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, które są pierwszym i podstawowym środowiskiem wychowania religijnego.
 5. W następną niedzielę 18 grudnia po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Na zakończenie Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia żłóbków betlejemskich, które papież błogosławi w Rzymie z okazji czwartej niedzieli Adwentu. Ten zwyczaj zapoczątkował nasz papież Święty Jan Paweł II. Po Mszy Świętej o godz. krótkie 15:00 krótkie spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
 6. Razem z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zapraszamy do przygotowania świątecznej dekoracji kościoła, którą planujemy wykonywać w najbliższą niedzielę ok. godz. 16:00.
 7. Przy tej okazji serdeczne podziękowanie dla Prezes POAK p. Beaty Kobylińskiej za udział w Sympozjum zorganizowane wczoraj w Płocku przez Akcję Katolicką Diecezji Płockiej.
 8. Msza Święta Roratnia jest odprawiana w każdą środę i sobotę. W tym tygodniu w środę o godz. 8:00, a w sobotę o godz. 9:00.
 9. Trwa przedświąteczna akcja rozprowadzania świec Caritas w ramach 29. edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Złotówka od każdej kupionej świecy, które są w cenie 10 zł i 15 zł, zostaje w parafii z przeznaczeniem na działalność dobroczynną Parafialnego Zespołu Caritas. Taką świecę można też nabyć u Pana Organisty podczas wizyty opłatkowej.
 10. Program odwiedzin Pana Organisty w tym tygodniu oraz w tym tygodniu: niedziela (11 grudnia): Nowe Czernice od strony Węgry i Nowe Czernice od strony Chojnowa, godz. 13:30; wtorek (13 grudnia): Żebry, Kolonia Chojnowo i Chojnówka, godz. 9:00; sobota (17 grudnia): Czernice Borowe – ulica: Sadowa, Dolna, Jasna, Wyspiańskiego, Chełchowskiego, Okrężna, Krótka i Kościelna, godz. 9:30.
 11. Jeśli ktoś był nieobecny w domu lub chciałby otrzymać dodatkowy opłatek, to jest taka możliwość u Pana Organisty w dzisiejszą niedzielę lub w niedzielę za tydzień.
 12. W parafii Ojców Pasjonistów w Przasnyszu trwa oktawa uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W czwartek 15 grudnia odbędzie się zakończenie tegorocznych uroczystości. Mszy Świętej o godz. 17:00 połączonej z nieszporami maryjnymi i procesją eucharystyczną będzie przewodniczył biskup senior Roman Marcinkowski.
 13. W ramach niedzieli modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie z ofiar zebranych do puszek przekażemy 550 zł. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.
 14. Dziękuję Panu Anatolowi i Panu Patrykowi oraz osobom wspomagającym za odśnieżenie terenu przy kościele, na cmentarzu oraz przy plebanii. Niemniej jednak serdeczna prośba o ostrożność, ponieważ miejscami jest dosyć ślisko, bowiem od kilku dnia mamy warunki zimowe.
 15. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz naszej parafii, którą w ubiegłym tygodniu złożyła p. Zenobia Biraga.
 16. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 17. We wtorek 13 grudnia, w którym przypada 41.  bolesna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy szczególnie w modlitwie o naszej Ojczyźnie i naszych rodakach, którzy w tym czasie byli prześladowani, poświęcili swoje zdrowie, a nawet oddali życie w obronie wolności i wiary. Instytut Pamięci Narodowej zwraca się z apelem, aby o godz. 19:30 zapalić w oknach naszych domów świeczkę. Jest to kampania społeczna „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”, organizowana przez Instytut Pamięci Narodowej, mająca na celu upamiętnienie wszystkich, którzy stracili życie lub w inny sposób ucierpieli w wyniku wprowadzonego 13 grudnia 1981 roku stanu wojennego. Akcja nawiązuje do gestu solidarności wobec Polaków w czasie stanu wojennego w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku, okazanego przez rzesze mieszkańców wolnego świata. Do postawienia w oknach symbolicznych świateł wezwali wtedy prezydent USA Ronald Reagan oraz papież Jan Paweł II.
 18. Serdeczne podziękowanie dla wspólnoty Klubu Seniora w Czernicach Borowych za złożoną ofiarę, z której kupiliśmy do kościoła jeszcze jeden ornat w kolorze różowym na trzecia niedzielę Adwentu i czwartą Wielkiego Postu. Poświęcenie odbędzie się w terminie późniejszym, mamy już kilka orantów zakupionych przy różnych okazjach z różnych fundacji. Bardzo dziękuję naszym seniorom za tę trwałą pamiątkę sprawowanej Mszy Świętej z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora.
 19. Podziękowanie dla Starostwa Powiatowego w Przasnyszu. W imieniu swoim i naszej parafii przekazuję słowa podziękowania dla Pana Starosty Krzysztofa Bieńkowskiego i Pana Wicestarosty Waldemara Trochimiuka oraz dla Zarządu i Rady Powiatu, a także dla naszych radnych powiatowych z terenu gminy w osobie Pana Leszka Czarzastego. Dotacja udzielona przez Starostwo Powiatowe wynosi prawie 31 tysięcy złotych i pozwoli na kontynuowanie wymiany starych rynien od strony północnej kościoła razem z dachem zakrystii. Będzie to drugi etap prowadzonej inwestycji uzupełnienia i wymiany orynnowania naszego kościoła. Kończy się pierwszy etap, prowadzony pomimo trudnych warunków zimowych. Dlatego dziękuję firmie „ORGANISTA” i Panu Piotrowi Grzegorzewskiemu za podjecie się tej pracy. Jest to firma sprawdzona w naszej parafii, bowiem przed czterema laty wymieniała dach na przykościelnej dzwonnicy.
 20. W czwartek 1 grudnia br. zmarła przeżywszy 81 lat i siostra szarytka Krystyna Nawrot. W powołaniu zakonnym żyła 62 lata, a przez ostatnie lata pełniła posługę zakrystianki w domu zakonnym przy ul. Świerczewo. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona w środę 7 grudnia o godz. 13:00 w kościele farnym w Przasnyszu. Po Mszy Świętej trumna z ciałem zmarłej siostry została złożona w grobie zakonnym na cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 21. W sobotę 17 grudnia jubileusz 86. rocznicy urodzin obchodzi papież Franciszek. Ojca Świętego wspieramy w tym dniu naszą szczególną modlitwą i już dziś składamy serdeczne życzenia.
 22. Przekazujemy życzenia wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia. Chorych otaczamy naszą wspólną modlitwą oraz pamiętamy o zmarłych, których polecamy miłosierdziu Bożemu, przede wszystkim w wypominkach rocznych.
 23. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 13 grudnia (wtorek) – Święta Łucja. Dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, żyjąca na przełomie III i IV wieku, która oddała życie w obronie wiary Jest patronką ociemniałych i ludzi, którzy mają kłopoty ze wzrokiem.
 • 14 grudnia (środa) – Święty Jan od Krzyża (1542-1591). Hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk, ogłoszony Doktorem Kościoła.
 1. Umocnieni radością sprawowanej Eucharystii i przyjętym słowem Bożym, jednoczymy się z całym Kościołem w dzisiejszą Niedzielę Radości i prosimy Boga o błogosławieństwo na kolejny tydzień adwentowego oczekiwania i naszej tęsknoty za nadchodzącym Panem.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa