Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, która nosi nazwę Gaudete, czyli Niedziela Radości. W tradycji Kościoła nazywana jest również „niedzielą różową” ze względu na kolor szat liturgicznych, w których można sprawować Mszę Świętą. Zmiana koloru z fioletowego na różowy przyjęła się od zwyczaju rozdawania róż przez papieży w Rzymie, które są błogosławione w trzecią niedzielę adwentu.
 2. Razem z Niepokalaną Maryją i Świętym Janem Chrzcicielem z radością oczekujemy na spełnienie wielkich obietnic zbawienia całego świata.
 3. We wtorek 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu, a w Kościele w Polsce dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, które są pierwszym i podstawowym środowiskiem wychowania religijnego.
 4. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach przygotowania do Pierwszej i Drugiej Komunii. Na zakończenie Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia żłóbków betlejemskich, które papież błogosławi w Rzymie z okazji czwartej niedzieli Adwentu.
 5. Również w niedzielę za tydzień po Mszy świętej o godz. 15:00 obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 6. W najbliższą sobotę 21 grudnia o godzinie 11:00 zapraszam na wspólne spotkanie opłatkowe ministrantów, kandydatów i lektorów, a także dziewczęta, które należą i chciałyby należeć do scholi parafialnej.
 7. Razem z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zapraszamy do przygotowania świątecznej dekoracji kościoła, którą planujemy wykonywać w najbliższą sobotę ok. godziny14:00.
 8. Msza Święta Roratnia jest odprawiana w każdą środę i sobotę. W tym tygodniu w środę o godz. 16:30, a w sobotę o godz. 9:00.
 9. Trwa przedświąteczna akcja rozprowadzania świec Caritas w ramach 26. edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Złotówka od każdej kupionej świecy, które są w cenie 6 zł i 12 zł, będzie wsparciem świątecznego spotkania dla dzieci z naszej parafii, które planujemy w sobotę 4 stycznia 2020 roku w Sali Widowiskowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicach Borowych. Serdecznie dziękujemy za każdy przejaw dobroczynności i życzliwości.
 10. Pan Organista w tym tygodniu kontynuuje wizyty opłatkowe, które we wtorek 17 grudnia będzie składał mieszkańcom Czernic Borowych z ulicy Długiej, Bagiennej i Kaczej oraz w środę 18 grudnia mieszkańcom ulicy Sadowej, Dolnej, Jasnej i Kościelnej. Rozpoczęcie wizyt opłatkowych o godz. 9:00.
 11. Jeśli ktoś był nieobecny w domu lub będzie nieobecny, to jest możliwość otrzymania opłatka u Pana Organisty w dzisiejszą niedzielę lub w niedzielę za tydzień.
 12. Społeczność Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych dzisiaj po każdej Mszy Świętej rozprowadzać własnoręcznie wykonane bombki oraz inne ozdoby świąteczne. Do nabycia będzie również płyta z kolędami i pastorałkami w wykonaniu Izabeli Sary Małkowskiej i Marii Anny Małkowskiej oraz Anny Kubiak z Małowidza, która została nagrana pod auspicjami Fundacji Inicjatyw Prorodzinnych „Nasze Dzieci”. Złożone z tej okazji ofiary materialne będą wsparciem wyjazdu na zimowisko w czasie ferii oraz jasełek, które odbędą się w czwartek 19 grudnia o godz. 17:00 w Sali Widowiskowej Domu Strażaka w Czernicach Borowych.
 13. W ramach niedzieli modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy do puszek 350 zł. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.
 14. Firma „SZKOLTEX” zaprasza rolników do udziału w szkoleniu chemizacyjnym w zakresie stosowania środków ochrony roślin, które odbędzie się jutro 16 grudnia o godz. 10:30 w Świetlicy Wiejskiej w Chojnowie. Jest również możliwość zapisu do udziału w szkoleniu podstawowym. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerami telefonu: 81 534 00 95, 533 377 624, 795 095 414.
 15. We wtorek 17 grudnia jubileusz 83. rocznicy urodzin obchodzi papież Franciszek. Ojca Świętego wspieramy naszą modlitwą i już dziś składamy najlepsze życzenia.
 16. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Chorych otaczamy szczególną modlitwą, pamiętamy również w modlitwie o zmarłych, których polecamy miłosierdziu Bożemu.
 17. Umocnieni radością udziału w Eucharystii i przyjętym słowem Bożym, jednoczymy się w modlitwie z całym Kościołem i Stolicą Apostolską w Rzymie. Niech Bóg nam błogosławi na kolejny tydzień adwentowego oczekiwania i naszej tęsknoty za nadchodzącym Panem.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa