Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

27 lipca 2021 - „Sub una campana”, czyli jubileusz 500-lecia dzwonu Zygmunt 12 600 kg wagi, 450 cm całkowitej ... +++ 27 lipca 2021 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 25.07.2021 Dzisiaj siedemnasta niedziela w rok ... +++ 27 lipca 2021 - 40. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę Więcej informacji >>> +++ 26 lipca 2021 - Intencje Mszy Świętych 26.07.2021 – 01.08.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 26 lipca 2021 - Papieskie Orędzie na Dzień Dziadków i Osób Starszych 25.07.2021 ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO ŚWIATOWY ... +++ 25 lipca 2021 - Akcja św. Krzysztof 2021 Komunikat Przewodniczącego KEP ds. ... +++ 22 lipca 2021 - Rada Gospodarcza Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanoniczne ... +++ 22 lipca 2021 - Rada Duszpasterska Zgodnie z dekretem Biskupa Płockie ... +++ 22 lipca 2021 - Serca dzwonów z 1959 r. w formie eksponatu na drewnianym stojaku 16.07.2021 +++ 22 lipca 2021 - Sakrament Chrztu Świętego Marceliny Kwiatek 18.07.2021 +++ webdesign
 1. Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, która nosi nazwę „Gaudete”, czyli Niedziela Radości. W tradycji Kościoła nazywana jest również „niedzielą różową” ze względu na kolor szat liturgicznych, w których można sprawować Mszę Świętą. Zmiana koloru z fioletowego na różowy przyjęła się od zwyczaju rozdawania róż przez papieży w Rzymie, które są błogosławione w trzecią niedzielę adwentu.
 2. Razem z Niepokalaną Maryją, Świętym Janem Chrzcicielem oraz Świętą Łucją, która nam dzisiaj patronuje, z radością oczekujemy na spełnienie wielkich obietnic zbawienia całego świata.
 3. Z okazji drugiej niedzieli miesiąca modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz. 10:00 prowadziły Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych.
 4. W czwartek 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu, a dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, które są pierwszym i podstawowym środowiskiem wychowania religijnego.
 5. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu świętego. Na zakończenie Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia żłóbków betlejemskich, które papież błogosławi w Rzymie z okazji czwartej niedzieli Adwentu. Podczas tej Mszy Świętej odbędzie się też obrzęd przyjęcia do służby liturgicznej naszej parafii kandydata Dominika, który od kilku miesięcy się do tej zaszczytnej posługi przygotowywał.
 6. Również w niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 7. Razem z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zapraszamy do przygotowania świątecznej dekoracji kościoła, którą planujemy wykonywać w najbliższą niedzielę ok. godz. 16:00.
 8. Msza Święta Roratnia jest odprawiana w każdą środę i sobotę. W tym tygodniu w środę o godz. 16:30, a w sobotę o godz. 9:00.
 9. Trwa przedświąteczna akcja rozprowadzania świec Caritas w ramach 27. edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Złotówka od każdej kupionej świecy, które są w cenie 6 zł i 12 zł, zostaje w parafii z przeznaczeniem na dobroczynność. W tym roku byłoby to wsparcie dla maleńkiej Laury, która jest bardzo ciężko chora na rdzeniowy zanik mięśni. W następną niedzielę 20 grudnia, razem z Parafialnym Zespołem Caritas, chcielibyśmy zorganizować zbiórkę do puszek po każdej Mszy Świętej i już dziś serdecznie dziękujemy za każdy przejaw życzliwości. Więcej informacji na temat Laury, która zamieszkuje w Ciechanowie, ale jej rodzice pochodzą z naszych stron, możemy przeczytać na stronie naszej parafii lub na plakacie w kruchcie kościoła.
 10. Pan Organista zakończył roznoszenie opłatka wigilijnego i składa serdeczne podziękowanie naszej parafii za okazaną życzliwość oraz dziękuje przedstawicielom Rady Duszpasterskiej, którzy służyli swoją ewentualną pomocą oraz wszystkim, którzy taką pomoc okazywali..
 11. Jeśli ktoś był nieobecny w domu lub chciałby otrzymać dodatkowy opłatek, to jest taka możliwość u Pana Organisty w dzisiejszą niedzielę lub w niedzielę za tydzień.
 12. W parafii Ojców Pasjonistów w Przasnyszu trwa oktawa uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, obchodzona w tym roku razem z jubileuszem 300 lat powstania Zgromadzenia Pasjonistów na świecie. Zakończenie uroczystości we wtorek 15 grudnia o godz. 17:00. Mszy Świętej połączonej z Nieszporami maryjnymi będzie przewodniczył biskup senior Roman.
 13. Na stronie naszej parafii znajdują się wskazania i sugestie Kurii Diecezjalnej Płockiej dotyczące przyszłorocznej wizyty duszpasterskiej, nazywanej kolędą w trwającym nadal stanie epidemicznym.
 14. Dzisiaj mamy dzień 13 grudnia, w którym przypada 39.  bolesna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy szczególnie w modlitwie o naszej Ojczyźnie i naszych rodakach, którzy w tym czasie byli prześladowani, poświęcili swoje zdrowie, a nawet oddali życie w obronie wolności i wiary. Na zakończenie każdej Mszy Świętej w duchu patriotyzmu śpiewamy hymn kościelny „Boże coś Polskę”.
 15. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku składa podziękowanie naszej parafii za zebranie i przekazanie zboża o wartości 1.600 zł i gotówki w kwocie 2.000 zł. W intencji Dobroczyńców w każdą pierwszą sobotę miesiąca jest odprawiana Msza Święta.
 16. W ramach niedzieli modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy do puszek 300 zł. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.
 17. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz parafii, którą w ubiegłym tygodniu złożyli p. Tadeusz i Janina Płoscy.
 18. Na stoliku z prasą znajdują się kalendarze na Nowy Rok z myślami Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, który nadal oczekuje na beatyfikację.
 19. W czwartek 17 grudnia jubileusz 84. rocznicy urodzin obchodzi papież Franciszek. Ojca Świętego wspieramy w tym dniu naszą szczególną modlitwą i już dziś składamy serdeczne życzenia.
 20. Przekazujemy życzenia wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia. Chorych otaczamy naszą wspólną modlitwą oraz pamiętamy o zmarłych, których polecamy miłosierdziu Bożemu, przede wszystkim w wypominkach rocznych.
 21. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 13 grudnia (niedziela) – Święta Łucja. Dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, żyjąca na przełomie III i IV wieku, która oddała życie w obronie wiary Jest patronką ociemniałych.
 • 14 grudnia (poniedziałek) – Święty Jan od Krzyża (1542-1591). Hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk, ogłoszony Doktorem Kościoła.
 1. Umocnieni radością udziału w Eucharystii i przyjętym słowem Bożym, jednoczymy się w modlitwie z całym Kościołem i Stolicą Apostolską w Rzymie w trwającym Roku Świętego Józefa, który papież Franciszek rozpoczął 8 grudnia Listem apostolskim „Patris corde – z ojcowskim sercem”, opublikowanym z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Oblubieńca Maryi patronem Kościoła katolickiego. Tym bardziej niech Bóg nam pobłogosławi na kolejny tydzień adwentowego oczekiwania i naszej tęsknoty za nadchodzącym Panem.
Rok liturgiczny 2020/2021

Poczta www

Archiwa