Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, która w tradycji Kościoła nosi nazwę niedzieli radości. Nazwa pochodzi od słów antyfony z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Gaudete in Domino semper” – „Radujcie się zawsze w Panu”. Czasem jest nazywana również „niedzielą różową” w nawiązaniu do różowego koloru szat liturgicznych, w których można sprawować Mszę Świętą. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin.

2. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, dlatego modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 prowadziło Koło Żywego Różańca z Żeber. Po Mszy Świętej spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży.

3. Msza Święta Roratnia jest odprawiana w każdą środę i sobotę, zgodnie z wyznaczoną godziną. W tym tygodniu w środę o godz. 16:30, a w sobotę o godz. 10:00.

4. W następną niedzielę 21 grudnia po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

5. Razem z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej serdecznie zapraszamy do wspólnego przygotowania dekoracji świątecznej kościoła, która rozpocznie się w niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 15:00. Szczególnie zapraszamy młodzież naszej parafii.

6. W ramach XXI akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom pod hasłem „Dziecko sercem rodziny” można jeszcze w zakrystii nabywać świece „Caritas”.

7. W ramach Przedświątecznej Akcji Dobroczynnej prowadzonej w naszej parafii po raz trzeci serdecznie zapraszamy dzieci, dla których zostały przygotowane świąteczne paczki razem z rodzicami, na spotkanie ze Świętym Mikołajem we wtorek 16 grudnia o godzinie 14:00 do sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicach Borowych. Już dzisiaj chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy czynnie włączyli się do zorganizowania tej akcji dobroczynnej.

8. W najbliższą sobotę 20 grudnia o godzinie 14:00 serdecznie zapraszam na spotkanie opłatkowe ministrantów i lektorów oraz dzieci i młodzież z Koła Żywego Różańca, które odbędzie się w sali spotkań na plebanii. O godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie opłatkowe scholi parafialnej.

9. Pan Organista zakończył roznoszenie opłatka wigilijnego i składa podziękowania całej wspólnocie naszej parafii za okazaną życzliwość.

10. W ramach pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy do puszek 160zł.

11. Postępują prace remontowe dzwonnicy parafialnej. W ubiegłym tygodniu zostały zamontowane blaszane rynny, które również zostały wymienione przy wejściu do zakrystii. Koszt tej inwestycji wyniósł 6.800 złotych z tegorocznym dofinansowaniem Urzędu Gminy na ratowanie obiektów zabytkowych w kwocie 5.300 złotych.

12. W ubiegłym tygodniu ofiarę materialną z przeznaczeniem na renowację ołtarza i remont dzwonnicy złożyli p. Eugeniusz i Mirosława Trojanowicz z Chojnówki, rodzina p. Pszczółkowskich z Kownat, p. Adam Sadkowski oraz p. Marek Kakowski z Rodzicami z Dzielina, p. Tadeusz i Halina Granoszewscy z Czernic Borowych oraz pewna Rodzina również z Czernic Borowych. Bóg zapłać.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa