Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

14 października 2021 - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 10.10.2021 Dzisiaj dwudziesta ósma niedziela ... +++ 13 października 2021 - Interesujący film na jesień +++ 12 października 2021 - Sakrament Chrztu Świętego Nikodema Hajcelmana 10.10.2021 +++ 11 października 2021 - Intencje Mszy Świętych 11.10.2021 – 17.10.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 10 października 2021 - 21. Dzień Papieski 10.10.2021 +++ 7 października 2021 - Kapliczka Świętego Rocha już poświęcona 19 września br., po mszy świętej ... +++ 7 października 2021 - Krzesła w prezbiterium po renowacji 17.09.2021 +++ 4 października 2021 - 70. rocznica urodzin Pani Krystyny Karolewskiej 02.10.2021 +++ 4 października 2021 - Intencje Mszy Świętych 04.10.2021 – 10.10.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 4 października 2021 - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 03.10.2021 Dzisiaj dwudziesta siódma niedziel ... +++ webdesign
 1. Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, która w tradycji Kościoła nosi nazwę Niedzieli Gaudete, czyli Radości. Powodem naszej radości są słowa Świętego Pawła z Listu do Filipian (Flp 4,4-5), który mówi, że „Pan jest blisko”. Dzisiejsza niedziela nazywana jest również „niedzielą różową” w nawiązaniu do koloru szat liturgicznych, w których można sprawować Mszę Świętą. Zmiana koloru z fioletowego na różowy przyjęła się od zwyczaju błogosławienia i rozdawania róż przez papieży w Rzymie, właśnie w trzecią niedzielę adwentu. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze Świętym Janem Chrzcicielem na spełnienie wielkich obietnic zbawienia całego świata.
 2. Dzisiaj 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu, a w Kościele w Polsce rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, które są pierwszym i podstawowym środowiskiem religijnego wychowania, przekazywania wiary oraz wartości chrześcijańskich.
 3. Dzisiaj też w czasie Mszy Świętej o godzinie 10:00 sześciu kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza złożyło uroczyste przyrzeczenie i zostali ustanowieni ministrantami młodszymi. Składamy gratulacje naszym nowym ministrantom oraz ich rodzicom, opiekunom, rodzeństwu i bliskim oraz dziękujemy za podjęcie decyzji pełnienia tej odpowiedzialnej posługi.
 4. W najbliższą sobotę 23 grudnia o godzinie 10:00 zapraszam na wspólne spotkanie opłatkowe ministrantów i lektorów, a także dziewczęta, które należały i chciałyby należeć do scholi. Spotkanie odbędzie się w sali spotkań na plebanii.
 5. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, w tym roku przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę o godz. 10:00, 12:00 i 15:00. Sakrament pokuty przed każdą Mszą Świętą. Pasterka w naszej parafii zostanie odprawiona o północy 25 grudnia.
 6. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wczesnym wieczorem. W Wigilię, nawet jeśli przypada w niedzielę, zachowujemy polski zwyczaj powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.
 7. W następną po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach przygotowania do Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej. Zapraszamy wszystkie dzieci tym bardziej, że przewidujemy wigilijną niespodziankę.
 8. Razem z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zapraszamy do przygotowania dekoracji świątecznej kościoła, która rozpocznie się dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 15:00. Jednocześnie bardzo dziękujemy rodzinie p. Dzielińskich z Zalesia za ofiarowanie choinek oraz rodzinie p. Stępień z Nowych Czernic za ofiarowane sianko.
 9. Msza Święta Roratnia jest odprawiana w każdą środę i sobotę. W tym tygodniu w środę o godz. 16:30, a w sobotę o godz. 9:00. W środę ponownie zapraszamy dzieci i młodzież w ramach przygotowania duchowego do Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej oraz Bierzmowania.
 10. Parafialny Zespół Caritas oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w kruchcie kościoła przy bocznym wyjściu prowadzi sprzedaż kalendarzy, modlitewników i książek o tematyce religijnej. Złożona ofiara będzie wsparciem świątecznego spotkania dla dzieci z naszej parafii, które planujemy w niedzielę 14 stycznia o godz. 16:00 w świetlicy w Chojnowie. Będziemy wdzięczni za każdy przejaw życzliwości i okazanej pomocy, za którą już teraz bardzo dziękujemy.
 11. Pod hasłem „Miłosierdzie jest jedno” trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i można jeszcze nabywać małe świece „Caritas”.
 12. Pan Organista zakończył roznoszenie opłatka wigilijnego i składa serdeczne podziękowanie naszej parafii za okazaną życzliwość. Razem z Panem Organistą dziękujemy Panu Janowi, który w imieniu Rady Duszpasterskiej służył swoją pomocą.
 13. Jeśli ktoś był nieobecny w domu, to jest możliwość otrzymania opłatka w dzisiejszą niedzielę lub w niedzielę za tydzień po każdej Mszy Świętej.
 14. W naszej parafii powstaje nowa wspólnota o nazwie „Matki w Modlitwie”. Opiekunką tej wspólnoty jest p. Bogumiła Dzierzęcka, a spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 18:00 w sali spotkań na plebanii. Więcej informacji na temat tej wspólnoty można będzie otrzymać w jedną z niedziel w styczniu.
 15. Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorzy zapraszają do Przasnysza na Sylwestrowy Bal Bezalkoholowy, który poprowadzi Wodzirej. Wśród uczestników zostaną rozlosowane cenne nagrody ufundowane przez sponsorów, w tym tygodniowy wyjazd do Medjugorie i Chorwacji. Więcej szczegółów na plakacie w kruchcie kościoła i w internecie.
 16. Razem z Parafialnym Zespołem Caritas zwracamy się z prośbą o wsparcie materialne koniecznych zabiegów rehabilitacji zdrowotnej 19-letniej Pauliny z Przasnysza, która 29 sierpnia br. uległa bardzo poważnemu wypadkowi drogowemu w Żebrach. W niedzielę za tydzień po każdej Mszy Świętej można będzie złożyć ofiarę do puszki, aby pomóc Paulinie powrócić do zdrowia i normalnej codzienności życia. Będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc.
 17. W ramach niedzieli modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy do puszek 250 zł. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.
 18. W imieniu całej parafii dziękuję p. Januszowi Nosarzewskiemu z Nowych Czernic za odśnieżanie parkingu przed kościołem, drogi na cmentarz oraz terenu przy plebanii.
 19. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Chorych otaczamy szczególną modlitwą, pamiętamy również w modlitwie o zmarłych, których polecamy miłosierdziu Bożemu.
 20. Dzisiaj jubileusz 81. rocznicy urodzin obchodzi papież Franciszek. Ojca Świętego wspieramy naszą szczególną modlitwą i składamy najlepsze życzenia.
 21. Umocnieni radością udziału w Eucharystii i przyjętym słowem Bożym, jednoczymy się w modlitwie z Ojcem Świętym i całym Kościołem. Niech Bóg nam pobłogosławi na kolejny tydzień adwentowego czuwania i naszej tęsknoty za nadchodzącym Panem.
Rok liturgiczny 2020/2021

Poczta www

Archiwa