Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, która nosi nazwę „Gaudete”, czyli Niedziela Radości. W tradycji Kościoła nazywana jest również „niedzielą różową” ze względu na kolor szat liturgicznych, w których można sprawować Mszę Świętą. Zmiana koloru z fioletowego na różowy przyjęła się od zwyczaju rozdawania róż przez papieży w Rzymie, które są błogosławione w trzecią niedzielę Adwentu.
 2. Razem z Niepokalaną Maryją, Świętym Józefem i Świętym Janem Chrzcicielem z radością oczekujemy na spełnienie wielkich obietnic zbawienia całego świata.
 3. Dzisiaj 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu, a dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, które są pierwszym i podstawowym środowiskiem wychowania religijnego.
 4. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 8:30 zostaną poświęcone nowe, okazałe figurki do żłóbka betlejemskiego w naszym kościele, które ufundowali p. Teresa i Jan Pikus z Rodziną, z okazji złotego jubileuszu sakramentu małżeństwa. Bardzo serdecznie dziękujemy Dostojnym jubilatom, raz jeszcze składając najlepsze życzenia.
 5. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami z Panią Krawcową z Ciechanowa, która zajmuje się szyciem strojów liturgicznych dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.
 6. W następną niedzielę 24 grudnia po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Na zakończenie Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia żłóbków betlejemskich, które papież błogosławi w Rzymie z okazji czwartej niedzieli Adwentu. Ten zwyczaj zapoczątkował nasz papież Święty Jan Paweł II w 1978 roku.
 7. Również w niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godz. krótkie 15:00, krótkie spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
 8. Razem z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zapraszamy do przygotowania świątecznej dekoracji kościoła, którą planujemy wykonywać w najbliższą niedzielę ok. godz. 16:00.
 9. W najbliższą sobotę 23 grudnia o godzinie 14:00 razem z Panem Organistą zapraszamy do sali spotkań na plebanii na spotkanie opłatkowe ministrantów i lektorów, a także naszą scholę parafialną.
 10. Msza Święta Roratnia jest odprawiana w każdą środę i sobotę. W tym tygodniu w środę i w sobotę o godz. 16:30.
 11. Przedświąteczne wizyty duszpasterskie u chorych i osób starszych wiekiem, którzy nie mogą czynnie uczestniczyć w rekolekcjach, pozostających na stałe w swoich domach, rozpoczną się jutro ok. godz. 9:00 w następującej kolejności: Nowe Czernice od strony Węgry i Chojnowa, Chojnowo, Kownaty, Dzielin, Nowe Czernice od strony Chrostowa, Kuskowo, Zembrzus Wielki i Żebry. We wtorek 19 grudnia: Czernice Borowe – godz. 10:00.
 12. Trwa przedświąteczna akcja rozprowadzania świec Caritas w ramach 30. edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Złotówka od każdej kupionej świecy, które są w cenie 10 zł i 15 zł, zostaje w parafii z przeznaczeniem na działalność dobroczynną Parafialnego Zespołu Caritas.
 13. Pan Organista zakończył roznoszenie opłatka wigilijnego i składa serdeczne podziękowanie naszej parafii za okazaną życzliwość oraz dziękuje przedstawicielom Rady Duszpasterskiej, którzy służyli swoją ewentualną pomocą oraz wszystkim, którzy taką pomoc okazywali. Jeśli ktoś był nieobecny w domu, to jest jeszcze możliwość otrzymania opłatka u Pana Organisty w dzisiejszą niedzielę lub w niedzielę za tydzień.
 14. „Czyńmy pokój” to hasło tegorocznej sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju, które kolejny raz od roku 1986 zostało zapalone w Betlejem, w Grocie Narodzenia Jezusa. W Polsce już po raz 33. harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem jedności i pokoju między narodami. Dzięki czernickim harcerzom z drużyny szkolnej „Zielony Płomień”, to światełko zostanie przekazane również naszej parafii podczas Mszy Świętej w niedzielę za tydzień o godz. 10:00, aby pomóc nam w umocnieniu wzajemnej jedności i pokoju. Po tej Mszy Świętej oraz po Mszy Świętej o godz. 12:00 można będzie złożyć ofiarę do puszki na rzecz naszych harcerzy. Od jutra światełko będzie rozprowadzane w instytucjach miejscowości i gminy Czernice Borowe.
 15. W ramach niedzieli modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie z ofiar zebranych do puszek przekażemy 600 zł. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.
 16. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku składa podziękowanie naszej parafii za zebranie i przekazanie zboża o wartości 800 zł i gotówki w kwocie 3.700 zł. W intencji Dobroczyńców płockiego seminarium w każdą pierwszą sobotę miesiąca jest odprawiana Msza Święta. Druga część zebranych ofiar pozostaje w kasie parafialnej na dofinansowanie ogrzewania naszego kościoła.
 17. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 18. Sołectwo Czernice Borowe wybrało nowego sołtysa, a właściwie panią sołtys. Gratulujemy p. Agacie i dziękujemy za podjęcie się tej trudnej i odpowiedzialnej, choć również zaszczytnej funkcji. Jednocześnie dziękujemy p. Kazimierzowi za wieloletnie sołtysowanie, życząc łaski zdrowia.
 19. W dzisiejszą niedzielę 17 grudnia 87. rocznicę urodzin obchodzi papież Franciszek. Ojca Świętego wspieramy naszą szczególną modlitwą i składamy serdeczne życzenia.
 20. Przekazujemy życzenia wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia. Chorych otaczamy naszą wspólną modlitwą oraz pamiętamy o zmarłych, których polecamy miłosierdziu Bożemu, przede wszystkim w wypominkach rocznych.
 21. Umocnieni radością sprawowanej Eucharystii i przyjętym słowem Bożym, jednoczymy się z całym Kościołem w dzisiejszą Niedzielę Radości i prosimy Boga o błogosławieństwo na kolejny, ostatni tydzień adwentowego oczekiwania i naszej tęsknoty za nadchodzącym Panem.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa