Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, która nosi nazwę „Gaudete”, czyli Niedziela Radości. W tradycji Kościoła nazywana jest również „niedzielą różową” ze względu na kolor szat liturgicznych, w których można sprawować Mszę Świętą. Zmiana koloru z fioletowego na różowy przyjęła się od zwyczaju rozdawania róż przez papieży w Rzymie, które są błogosławione w trzecią niedzielę Adwentu.
 2. Razem z Niepokalaną Maryją, Świętym Józefem i Świętym Janem Chrzcicielem z radością oczekujemy na spełnienie wielkich obietnic zbawienia całego świata.
 3. Z okazji drugiej niedzieli miesiąca modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz. 10:00 prowadziło Koło Żywego Różańca z Chojnowa.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami. W czasie spotkania będzie obecna Pani Krawcowa z Ciechanowa, która zajmuje się szyciem strojów liturgicznych dla dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.
 5. W piątek 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu, a dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, które są pierwszym i podstawowym środowiskiem wychowania religijnego.
 6. W następną niedzielę 19 grudnia po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Na zakończenie Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia żłóbków betlejemskich, które papież błogosławi w Rzymie z okazji czwartej niedzieli Adwentu.
 7. Razem z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zapraszamy do przygotowania świątecznej dekoracji kościoła, którą planujemy wykonywać w najbliższą niedzielę ok. godz. 16:00.
 8. Msza Święta Roratnia jest odprawiana w każdą środę i sobotę. W tym tygodniu w środę o godz. 8:00, a w sobotę o godz. 9:00.
 9. Trwa przedświąteczna akcja rozprowadzania świec Caritas w ramach 28. edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Złotówka od każdej kupionej świecy, które są w cenie 6 zł i 12 zł, zostaje w parafii z przeznaczeniem na działalność dobroczynną Parafialnego Zespołu Caritas.
 10. Pan Organista zakończył roznoszenie opłatka wigilijnego i składa serdeczne podziękowanie naszej parafii za okazaną życzliwość oraz dziękuje przedstawicielom Rady Duszpasterskiej, którzy służyli swoją ewentualną pomocą oraz wszystkim, którzy taką pomoc okazywali..
 11. Jeśli ktoś był nieobecny w domu lub chciałby otrzymać dodatkowy opłatek, to jest taka możliwość u Pana Organisty w dzisiejszą niedzielę lub w niedzielę za tydzień.
 12. Od ubiegłej niedzieli Pan Organista zapoznaje nas z pieśnią autorstwa Wojciecha Kilara, skomponowaną w 1994 roku pt. „Króluj nam Chryste po wieczny czas”. Ta pieśń jest hymnem synodalnym diecezji płockiej.
 13. W parafii Ojców Pasjonistów w Przasnyszu trwa oktawa uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, obchodzona w tym roku razem z zakończeniem jubileuszu 300 lat powstania Zgromadzenia Pasjonistów na świecie. Jutro będę przewodniczył Mszy Świętej o godz. 17:00. W środę 15 grudnia odbędzie się zakończenie tegorocznych uroczystości. Mszy Świętej o godz. 17:00 połączonej z nieszporami maryjnymi i procesją eucharystyczną będzie przewodniczył biskup pomocniczy Mirosław Milewski.
 14. W ramach niedzieli modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy do puszek 400 zł. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.
 15. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz naszej parafii, którą w ubiegłym tygodniu złożyli p. Bożenna i Janusz Czarzaści.
 16. Dziękuję wszystkim, którzy przekazali elektrośmieci odebrane w ubiegły czwartek przez firmę „Green Office Ecologic”, która współpracuje ze stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, aby w ten niekonwencjonalny sposób pomóc misjom prowadzonym przez polskich misjonarzy w tym również przez misjonarzy z diecezji płockiej.
 17. Dziękuję również Panu Patrykowi i osobom wspomagającym za odśnieżenie terenu przy kościele i na cmentarzu. Niemniej jednak serdeczna prośba o ostrożność, ponieważ miejscami jest dosyć ślisko.
 18. Od środy 15 grudnia zaczynają obowiązywać nowe obostrzenia sanitarne, które dotyczą także obiektów sakralnych, dlatego warto się z nimi zapoznać. W naszym kościele od czerwca ubiegłego roku jest odprawiana w każdą niedzielę i uroczystości nakazane dodatkowa Msza Święta o godz. 8:30.
 19. Apel Komendy Powiatowej w Przasnyszu i Posterunku Policji w Krasnem do Mieszkańców gminy Czernice Borowe. Treść apelu >>>
 20. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 21. Jutro dzień 13 grudnia, w którym przypada 40.  bolesna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy szczególnie w modlitwie o naszej Ojczyźnie i naszych rodakach, którzy w tym czasie byli prześladowani, poświęcili swoje zdrowie, a nawet oddali życie w obronie wolności i wiary. Instytut Pamięci Narodowej zwraca się z apelem, aby o godz. 19:30 zapalić w oknach naszych domów świeczkę. Jest to kampania społeczna „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”, organizowana przez Instytut Pamięci Narodowej po raz dziewiąty, ma na celu upamiętnienie wszystkich tych, którzy stracili życie lub w inny sposób ucierpieli w wyniku wprowadzonego 13 grudnia 1981 roku stanu wojennego. Akcja nawiązuje do gestu solidarności wobec Polaków w czasie stanu wojennego w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku, okazanego przez rzesze mieszkańców wolnego świata. Do postawienia w oknach symbolicznych świateł wezwali wtedy prezydent USA Ronald Reagan oraz papież Jan Paweł II.
 22. W piątek 17 grudnia jubileusz 85. rocznicy urodzin obchodzi papież Franciszek. Ojca Świętego wspieramy w tym dniu naszą szczególną modlitwą i już dziś składamy serdeczne życzenia.
 23. W czwartek 9 grudnia br. zmarła przeżywszy 96 lat i 6 miesięcy siostra klaryska kapucynka Maria Magdalena od Świętego Jana Chrzciciela (Władysława Skiba). W powołaniu zakonnym żyła 71 lat. Żałobna liturgia pogrzebu zostanie odprawiona w poniedziałek 13 grudnia o godz. 11:00 w kościele Klarysek Kapucynek w Przasnyszu. Po Mszy Świętej trumna z ciałem zmarłej siostry zostanie złożona w krypcie kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 24. Przekazujemy życzenia wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia. Chorych otaczamy naszą wspólną modlitwą oraz pamiętamy o zmarłych, których polecamy miłosierdziu Bożemu, przede wszystkim w wypominkach rocznych.
 25. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 13 grudnia (poniedziałek) – Święta Łucja. Dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, żyjąca na przełomie III i IV wieku, która oddała życie w obronie wiary Jest patronką ociemniałych i ludzi, którzy mają kłopoty ze wzrokiem.
 • 14 grudnia (wtorek) – Święty Jan od Krzyża (1542-1591). Hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk, ogłoszony Doktorem Kościoła.
 1. Umocnieni radością sprawowanej Eucharystii i przyjętym słowem Bożym, jednoczymy się z całym Kościołem w dzisiejszą Niedzielę Radości i prosimy Boga o błogosławieństwo na kolejny tydzień adwentowego oczekiwania i naszej tęsknoty za nadchodzącym Panem.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa