Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, która w tradycji Kościoła nosi nazwę Niedzieli Gaudete, czyli Radości. Powodem naszej radości są słowa Świętego Pawła, który mówi, że „Pan jest blisko”. Oczekując przyjścia Chrystusa, starajmy się spotkać Go w codziennych obowiązkach, w potrzebujących pomocy, w rodzinie i w Eucharystii. Czasem ta niedziela nazywana jest również „niedzielą różową” w nawiązaniu do koloru szat liturgicznych, w których można sprawować Mszę Świętą.

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin.

3. Dzisiaj przeżywamy 34. rocznicę dramatycznych wydarzeń wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W tym szczególnym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i naszych rodakach, którzy oddali swoje życie w obronie wolności i wiary.

4. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 prowadziły Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych. Po Mszy Świętej spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży.

5. Dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00 występuje schola parafialna, która wystąpi również w przyszłą niedzielę za tydzień.

6. W najbliższą sobotę 19 grudnia o godzinie 11:00 zapraszamy na wspólne spotkanie opłatkowe scholi parafialnej, ministrantów i lektorów oraz dzieci i młodzieży z Koła Żywego Różańca. Spotkanie odbędzie się w sali spotkań na plebanii.

7. W następną niedzielę 20 grudnia po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.

8. Razem z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej serdecznie zapraszamy do wspólnego przygotowania dekoracji świątecznej kościoła, która rozpocznie się w niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 15:00. Szczególnie zapraszamy młodzież naszej parafii.

9. Msza Święta Roratnia jest odprawiana w każdą środę i sobotę. W tym tygodniu w środę o godz. 16:30, a w sobotę o godz. 10:00.

10. Pod hasłem „Głodni miłosierdzia” trwa nadal Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i można jeszcze w zakrystii nabywać świece „Caritas”.

11. W ramach Przedświątecznej Akcji Dobroczynnej prowadzonej w naszej parafii po raz czwarty serdecznie zapraszamy dzieci razem z rodzicami, dla których są przygotowywane świąteczne paczki, na spotkanie ze Świętym Mikołajem w poniedziałek 21 grudnia o godzinie 14:00 do sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicach Borowych. Już dzisiaj chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy czynnie włączają się do zorganizowania tej akcji i nadal prosimy o pomoc w przygotowaniu świątecznej paczki dla dziecka z rodziny w trudnej sytuacji życiowej.

12. Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych serdecznie zaprasza społeczność lokalną na przedstawienie jasełkowe, które odbędzie się w sobotę 19 grudnia 2015 roku o godzinie 14:00 w sali widowiskowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicach Borowych. W rolach głównych wystąpią wychowankowie placówki oraz przyjaciele. Podczas przedstawienia oraz po jego zakończeniu będzie można nabyć ozdoby świąteczne w ramach Kiermaszu Bożonarodzeniowego.

13. Pan Organista zakończył roznoszenie opłatka wigilijnego i składa podziękowanie naszej parafii za okazaną życzliwość.

14. W ramach niedzieli modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy do puszek 200zł.

15. Razem z rodziną poszkodowaną w wyniku tragicznego wydarzenia z 4 grudnia, serdecznie dziękujemy za każdy przejaw życzliwości i okazywanej pomocy, a przede wszystkim za trwającą w naszej parafii zbiórkę środków finansowych potrzebnych do remontu uszkodzonego domu, która jest prowadzona wspólnie przez Sołectwa i Radę Duszpasterską. Prawdopodobnie jutro zostanie uruchomione specjalne konto o nazwie Parafialna Pomoc Poszkodowanej Rodzinie, na które można będzie wpłacać zebrane pieniądze. Bóg zapłać wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom.

16. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 14 grudnia (poniedziałek) – Święty Jan od Krzyża. Wielki hiszpański mistyk, reformator zakonu karmelitańskiego i autor wielu dzieł o duchowości chrześcijańskiej. Święty Jan Paweł II nazwał go mistrzem w wierze i świadkiem Boga żywego.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa