Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, która nosi nazwę Gaudete, czyli Niedziela Radości. W tradycji Kościoła nazywana jest również „niedzielą różową” ze względu na kolor szat liturgicznych, w których można sprawować Mszę Świętą. Zmiana koloru z fioletowego na różowy przyjęła się od zwyczaju rozdawania róż przez papieży w Rzymie, które są błogosławione w trzecią niedzielę adwentu. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze Świętym Janem Chrzcicielem na spełnienie wielkich obietnic zbawienia całego świata.
 2. W poniedziałek 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu, a w Kościele w Polsce rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, które są pierwszym i podstawowym środowiskiem religijnego wychowania, przekazywania wiary oraz wartości chrześcijańskich.
 3. W najbliższą sobotę 22 grudnia o godzinie 10:00 zapraszam na wspólne spotkanie opłatkowe ministrantów i lektorów, a także dziewczęta, które należą i chciałyby należeć do scholi parafialnej. Spotkanie odbędzie się w sali spotkań na plebanii.
 4. W następną po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach przygotowania do Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej. Na zakończenie Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia żłóbków betlejemskich, które papież błogosławi w Rzymie, w czwartą niedzielę Adwentu.
 5. Razem z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zapraszamy do przygotowania świątecznej dekoracji kościoła, którą planujemy wykonywać w środę 19 grudnia po Mszy Świętej o godzinie 16:30.
 6. Msza Święta Roratnia jest odprawiana w każdą środę i sobotę. W tym tygodniu w środę o godz. 16:30, a w sobotę o godz. 9:00. W środę ponownie zapraszamy dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach duchowego przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Obecność obowiązkowa.
 7. Przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas oraz Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy głównym wyjściu z kościoła prowadzą sprzedaż świec Caritas w ramach 25. edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Złotówka od każdej kupionej świecy, które są w cenie 6 zł i 12 zł, będzie wsparciem świątecznego spotkania dla dzieci z naszej parafii, które planujemy w sobotę 5 stycznia w Sali Widowiskowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicach Borowych. Będziemy wdzięczni za każdy przejaw życzliwości, za którą już teraz bardzo dziękujemy.
 8. W tym tygodniu planowane są odwiedziny duszpasterskie osób chorych i w podeszłym wieku, które nie mogą brać udziału w niedzielnych Mszach Świętych oraz nie uczestniczyły w rekolekcjach adwentowych. W czwartek 20 grudnia miejscowości: Nowe Czernice od strony Węgry, Chojnowo, Kownaty, Miłoszewiec, Nowe Czernice od strony Chrostowa, Kuskowo, Chrostowo Wielkie, Zalesie, Nowe Czernice od strony Zembrzusa, Zembrzus Wielki, Żebry, a w piątek 21 grudnia miejscowość Czernice Borowe. Początek wizyt duszpasterskich w czwartek ok. godz. 9:00 oraz w piątek ok. godz. 12:00 (ze względu na potkanie wigilijne w szkole). Proszę zgłaszać nowe sytuacje, jeśli takie się pojawiły w parafii.
 9. Pan organista w tym tygodniu kontynuuje wizyty opłatkowe, które we wtorek 18 grudnia będzie składał mieszkańcom Czernic Borowych z ulicy Długiej, Bagiennej i Kaczej oraz w środę 19 grudnia mieszkańcom ulicy Sadowej, Dolnej, Jasnej i Kościelnej. Rozpoczęcie wizyt opłatkowych o godz. 9:00.
 10. Jeśli ktoś był nieobecny w domu, to jest możliwość otrzymania opłatka u Pana organisty w dzisiejszą niedzielę lub w niedzielę za tydzień po każdej Mszy Świętej.
 11. W ramach niedzieli modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy do puszek 300 zł. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.
 12. W imieniu całej parafii dziękuję p. Januszowi Nosarzewskiemu i p. Piotrowi Stępień za odśnieżenie parkingu przed kościołem, drogi na cmentarz oraz terenu przy plebanii.
 13. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Chorych otaczamy szczególną modlitwą, pamiętamy również w modlitwie o zmarłych, których polecamy miłosierdziu Bożemu. Dziś mija 37. rocznica tragicznej śmierci dziewięciu górników z kopalni Wujek, którzy zostali zastrzeleni, ponieważ bronili godności człowieka oraz wolności wiary i ojczyzny. Niech spoczywają w pokoju wiecznym.
 14. Jutro jubileusz 82. rocznicy urodzin obchodzi papież Franciszek. Ojca Świętego wspieramy naszą szczególną modlitwą i składamy najlepsze życzenia.
 15. Umocnieni radością udziału w Eucharystii i przyjętym słowem Bożym, jednoczymy się w modlitwie z Ojcem Świętym i całym Kościołem. Niech Bóg nam pobłogosławi na kolejny tydzień adwentowego czuwania i naszej tęsknoty za nadchodzącym Panem.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa