Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

  1. Dzisiaj trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy czas radości z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętajmy o sakramentalnej jedności z Bogiem. Kościół przypomina, że mamy jeszcze czas na przyjęcie Komunii Świętej wielkanocnej. Nasze grzechy i słabości, powierzone Bożemu miłosierdziu w sakramencie pokuty, stają „błogosławioną winą”.
  2. Z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. Świętego Jana Pawła II dzisiejsza niedziela w Kościele w Polsce jest Niedzielą Biblijną i rozpoczyna X Tydzień Biblijny. Hasłem tego tygodnia są słowa z Ewangelii wg Świętego Jana „Weźmijcie Ducha Świętego” (J 20,22), nawiązujące do hasła roku duszpasterskiego w kościele w Polsce.
  3. W tym roku Niedziela Biblijna to drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, a konkretnie Listu Świętego Pawła Apostoła do Rzymian. Przed każdą Mszą Świętą będziemy odczytywać fragmenty Listu do Rzymian, które nawiązują do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujemy wszystkim lektorkom i lektorom za posługę słowa Bożego.
  4. W czwartek 19 kwietnia o godz. 14:00 w kościele odbędzie się spotkanie dzieci przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej, która została zaplanowana w niedzielę 20 maja o godz. 12:00.
  5. W tym roku przeżywamy w Kościele w Polsce Jubileusz 450-lecia śmierci Świętego Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. To czas szczególnej modlitwy za młode pokolenie, które dorasta w naszych domach, szkołach i parafiach. Od 20 do 27 kwietnia w naszym dekanacie będą peregrynować relikwie Świętego Stanisława Kostki. Peregrynacja rozpocznie się w piątek 20 kwietnia w parafii Świętego Wojciecha w Przasnyszu (Fara) w czasie Mszy Świętej o godz. 18:00. Zakończenie nastąpi w piątek 27 kwietnia podczas Mszy Świętej o godz. 16:00 w parafii Węgra. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu całe rodziny, nauczycieli, władze państwowe i samorządowe oraz wszystkich rozumiejących, że przyszłość naszej Ojczyzny i Kościoła zależy od  serc, sumień i umysłów, kształtowanych w młodym pokoleniu Polaków. Do naszej parafii relikwie zawitają w środę 25 kwietnia. Więcej informacji w ogłoszeniach duszpasterskich za tydzień.
  6. W najbliższą niedzielę 22 kwietnia po każdej Mszy Świętej wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć do puszek ofiarę z przeznaczeniem na duszpasterstwo młodzieży w naszej diecezji.
  7. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz naszej parafii, którą w ostatnim czasie złożyli p. Halina i Zygmunt Kuskowscy z Kuskowa.
  8. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej pamięci. Pamiętamy też w modlitwie o wszystkich chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
  9. Zmartwychwstały Pan ukazał się przestraszonym i uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Jezus Chrystus dał się poznać dopiero wtedy, gdy wyjaśniał im pisma oraz łamał dla nich chleb. Niech Bóg nam pobłogosławi na rozpoczynający się Tydzień Biblijny, abyśmy również mogli poznawać naszego Pana i Zbawiciela w lekturze Pisma Świętego i Eucharystii.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa